کابینت آشپزخانه و انواع مدل های جدید آن

کابینت دارای الگوها و نیز مدلهای مختلف و متعددی است . فضای آشپزخانه باید خستگی و نیز استرس شما را کاهش دهد ، بهتر است الگویی را انتخاب کنید که به ذخیره سازی و نیز منظم شدن فضای آشپزخانه شما کمک کند . کابینت های جدید فضای چیدمان و نظم بخشیدن بیشتری را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد . این سوال را از خود بپرسید ، واقعاً چه میزان کابینت نیاز دارد و چه سبکی را می پسندید .

برای ایجاد فضای بصری زیبا نیاز به کابینت های بی عیب و نقص دارید . باید بدانید ، الگوهای کابینت آشپزخانه بسیار زیاد است . رسیدن به یک آشپزخانه زیبا تنها با یک کابینت خاص و زیبا امکان پذیر است . من حیث المجموع ، اصرار بر اجرای یک الگویی که قبلا دیده اید ممکن است طرح و ظاهر آشپزخانه شما را زشت کند ، ما اینجا هستیم تا بهترین مدلهای کابینت را برای شما عزیزان شرح دهیم . تنها با یک ذهن خلاق می توانید فضای آشپزخانه را از آنچه در ذهن خود دارید زیباتر کنید .

الگوهای مختلف کابینت آشپزخانه 

الگوهای-مختلف-کابینت-آشپزخانه 

در زمان تزیین فضای آشپزخانه شما تجهیزات زیادی را انتخاب می کنید و به طراحی آنها می پردازید ، این وسایل شامل پارتیشن ها ، نورپردازی ، دکور ، یراق آلات و … دیگر است ، این المان های جزئی اساس یک کابینت عالی هستند . باید بدانید ، هیچ تزیین کوچکی بی ارزش نیست . بخشی از طراحان تنها به دکوراسیون داخلی قطعات کوچکتر آشپزخانه توجه می کنند و بخش بزرگ آن را نادیده می گیرند . بهتر است بدانید کابینت ، بزرگترین و مهمترین شی تزیینی محیط تهیه غذا است .

حال که میدانید مهم ترین قطعه این مکان کابینت است حتما به فکر طراحی و دیزاین آن افتاده اید . در سال های مختلف این محصولات دستخوش تغییرات شده است ، حتما کنجکاو شده اید این الگوها را بشناسید و از آنها استفاده کنید . قبل از اینکه تصمیم به خرید کابینت جدید بگیرید، مطمئن شوید انواع مدلهای کابینت را می شناسید .

کابینت آشپزخانه شاکر

رایج ترین سبک کابینت امروزی الگوی شاکر است . کابینت های شاکر دارای چندین ویژگی متفاوت و متمایز است . بارزترین خصوصیات این کابینت درب های تخت ، قاب های ریلی ، ساختار محکم و استایل کاربردی است . هنگامی که کمدهای آشپزخانه سبک شاکر را لمس و نیز مشاهده کنید ، اغلب متوجه خواهید شد که آنها از چوب مرغوب و با کیفیت تولید شده است .

اگر از طرفداران سبک سنتی ، مدرن ، کلاسیک و نئوکلاسیک  هستید به شما پیشنهاد می کنیم بدون هیچ تردیدی این قفسه را انتخاب کنید و از تماشای آن لذت ببرید . ظاهر ساده و کلاسیک این شی ، محبوبیت آن را چند برابر افزایش داده است . برخی از چوب‌هایی که معمولاً معماران برای ساخت کابینت‌های شاکر از آنها استفاده می کنند شامل موارد زیر است :

  • چوب گیلاس
  • افرا
  • شاهین
  • بلوط
  • بادام

 

کابینت-آشپزخانه-شاکر

کابینت-آشپزخانه-شاکر

برای داشتن یک آشپزخانه ی خاص دست به کار شوید و از ترکیب رنگ های مختلف و نیز متریال متفاوت استفاده کنید . اگر کمی قدرت تجسم بالا داشته باشید ، دست به کار می شوید و این مکان را با توجه به سلیقه و نیز چارچوب سبک خانه خود دیزاین می کنید .

کابینت لوورشو

کابینت های آشپزخانه لووردار دارای لت های چوبی افقی است . این سبک کابینت تشابه شدیدی به کرکره های قدیمی دارد . پالت رنگ این کابینت تزیینی بسیار زیاد است . کابینت‌های لوورشو یک الگوی منحصر به فرد برای محیط آشپزخانه است . بهتر است بدانید ، کابینت‌های لووردار برای فضاهایی که نیاز به تهویه دارند ، عالی هستند ، زیرا اکثر درهای کابینت لووردار دارای فاصله است . اگر از پیروان و دوست داران سبک روستیک هستید به شما پیشنهاد می کنیم این اشکاف را دقیق بررسی کنید و سپس اقدام به خرید کابینت کنید . نگاه کردن به این اشکاف حس و حال خانه روستایی را برای شما تداعی می کند .

کابینت-های-آشپزخانه-لووردار

کابینت-لوور-شو

رنگ ایده آل برای کابینت لووردار

درواقع باید به کمک یک رنگ پایه ، طراحی و دکوراسیون کابینت را شروع کنید ، همان طور که در عکس بالا مشاهده می کند ما تنها از رنگ سفید و نیز شکلاتی روشن استفاده کرده ایم . برای تکمیل کردن این مکان شما می توانید از دو گلدان سبز روشن ، یک میوه خوری آبی اردکی و نیز چند لیوان کریستال استفاده کنید .

کابینت اسلب یا صفحه تخت

یکی دیگر از پر فروش ترین الگوهای کابینت در سال 2021 و نیز 2022 مدل اسلب است . از بارزترین مشخصه این کابینت می توان به درب های صاف و یکدست اشاره کرد . این سبک قفسه دارای یک ساختار ساده و شیک است . بایستی بدانید ، طراحان از متریال های ابتدایی برای ساخت و تزیین کابینت استفاده می کنند .

این سبک اشکاف برای خانه های امروزی و مدرن مناسب است . کابینت های تخت را می توان به روش های مختلفی ساخت . به گفته میکل دیما محقق و طراح کابینت ، این قفسه استایل و الگویی ساده و دم دستی دارد .

کابینت-اسلب

کابینت-اسلب-با-صفحه-تخت

برای زیبا نشان دادن محیط آشپزخانه لازم است تمام المان ها دارای یک ترکیب رنگی مشخص و معین باشد . بهتر است بدانید ، بعضی وقت ها تنها با استفاده از یک پالت رنگی خنثی می توانید ظاهری متفاوت و زیبا در محیط اشپزخانه خود ایجاد کنید . رنگ های خنثی باعث ایجاد فضایی دلپذیر و دنج می شود .

کابینت آشپزخانه این ست ( inset )

همانطور که از نام آنها پیداست ، کابینت این ست داری یک چارچوب خاص و زیبا است . طراحان و معماران این کابینت را تنها به صورت اختصاصی تولید می کنند . قبل از سفارش این اشکاف باید معمار را دعوت کنید و از او بخواهید فضای شما را دقیق و اصولی اندازه گیری کند  .

اگر برای کاهش هزینه های پروژه اندازه گیری کابینت را خودتان انجام می دهید ، بهتر است این کار را چند بار تکرار کنید تا مطمئن شوید ابعاد را اشتباه یادداشت نکرده اید ، با انجام این کار اطمینان حاصل می کنید چهار چوب کابینت به راحتی در داخل قاب دیوار قرار می گیرد و به درستی درب های آن باز و بسته می شود ، همچنین درزی مابین کابینت ها و دیوارها ایجاد نمی گردد .

ساخت و نیز اجرای این کابینت هزینه زیادی را می طلبد . با استفاده از این شی ، شما هزینه های جانبی تعمیر و نیز نگهداری خود را کاهش می دهید . برای دیزاین دستگیره های این کابینت می توانید از مهره ، مجسمه حیوانات و نیز اشکال دیگر استفاده کنید . قبل از هر کاری استایل چارچوب کابینت خود را انتخاب کنید ، همین گزینه می تواند به سرعت به بودجه شما اضافه کند . قبل از اجرا از طراح بخواهید طرح پایانی را برای شما طراحی کند و به شما نشان دهد .

کابینت-درج 

کابینت-درج

رنگ بندی مناسب برای کابینت این ست

برای دیزاین و طراحی کابینت این ست شما می توانید از پالت های گرم و نیز سرد استفاده کنید . با خود رو راست باشید ، اگر عاشق رنگهای تیره هستید و می خواهید محیط آشپزخانه شما قدیمی و سنتی باشد ، تردید را کنار بگذارید و از یک پالت رنگ با درجه حرارتی بالا استفاده کنید ، اگر هم عاشق رنگ های سرد هستید و دوست دارید همیشه محیط تهیه غذای شما حالت نو و براق داشته باشند ، دلهره و نگرانی را از خود دور کنید و این کاربن رنگ را انتخاب کنید . ایمان داشته باشید خودتان در پایان کار از نتیجه کار لذت می برید .

کابینت اُوِر لِی ( Overlay )

درب کابینت اُوِر لِی در قاب کابینت قرار می گیرد و در صورت بسته شدن با صفحه کابینت هم سطح می شود . از آنجایی که درب با بقیه کابینت هم سطح است ، برای باز کردن کابینت به یک کش یا دستگیره درب نیاز دارید . بیشتر افراد حساس از این کابینت برای دکوراسیون آشپزخانه خود استفاده میکنند . برای ساخت درهای این کابینت باید از متریال های خوب استفاده کنید . همین گزینه هزینه های جانبی شما را افزایش می دهد . کابینت‌های اُوِر لِی دارای فضای ذخیره‌سازی زیادی است .

کابینت-اُوِر-لِی

کابینت سلطنتی

کابینت سلطنتی دارای استایل و نیز نقاشی های خاص و زیبایی است . بایستی بدانید این سبک اشکاف تنها مخصوص پادشاهان و خانواده آنها بوده است . طراحان ، طیف گسترده ای از سبک های سفارشی را برای این افراد طراحی و پیدا سازی می کردند . تکمیل ، قالب گیری و ساخت کابینت سلطنتی زمان زیادی را می طلبد . معماران تنها با توجه سبک دکوراسیون خانه مشتریان این کابینت زیبا و دکوراتیوی را طراحی می کنند .

به دلیل تجمع و خواستار زیاد این قفسه در سال 1983 در کالیفرنیا کارخانه تولید کابینت سلطنتی بازگشایی شد . جالب است بدانید ، طراحان بعد از تولید ساختار اصلی کابینت با استفاده از رنگهای خاص و پر زرق و برق شروع به طراحی و ایجاد نقوش مختلف بر روی این اشکاف می کنند . اگر عاشق طرح های خاص هستید و می خواهید آشپزخانه خود را متمایز از دیگران کنید ، بهتر است این قفسه را انتخاب کنید .

کابینت-سلطنتی

نقاشی و ترسیم شکل روی کابینت سلطنتی

برای ایجاد نقوش خاص شما به رنگ ، قلم مو ، پالت ، کاغذ طراحی ، مداد نیاز دارید ، بعد از تهیه این تجهیزات کاغذ طراحی خود را بردارید و طرح مورد نظر خود را بر روی آن ترسیم کنید ، حال که از الگوی ترسیمی خود مطمئن شده اید ، تجهیزات خود را بردارید و شروع به ترسیم شکل کنید .

رنگ‌های لاتکس بهترین متریال برای رنگ آمیزی کابینت هستند . این ساختار ها بیشتر متخصصان را وادار کرده است رنگ‌های مبتنی را به طور کامل کنار بگذارند . بهتر است بدانید ، رنگهای لاتکس به سرعت خشک می‌شود ؛ برای پاک کردن طرح می توانید از آب استفاده کنید . بسیاری از طرفداران طراحی کابینت هنوز از پوشش‌های روغنی حمایت می‌کنند و استدلال می‌کنند که آنها لایه رنگی سخت‌تر و بادوام‌تری را تشکیل می‌دهند . حال که نقاط قوت و ضعف این موارد را متوجه شدید راحتتر می توانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید .

کابینت شناور

استفاده از کابینت های آشپزخانه شناور می تواند راهی عالی برای به رخ کشیدن جلا و زیبایی آشپزخانه باشد . طراحان بیشتر از متریال چوب برای تولید این کابینت استفاده می کنند . آیا می دانستید که چوب رایج ترین متریال مورد استفاده در ساخت کابینت آشپزخانه است؟ این ماده به دلیل جذابیت همیشگی و ویژگی‌های خود تا به امروز مورد توجه افراد طراح قرار گرفته است ، بر خلاف فولاد ، نگهداری از آنها بسیار آسان است . اگر از پیروان سبک کلاسیک هستید به شما پیشنهاد می کنیم این قفسه را انتخاب کنید و از تماشای آن لذت ببرید . برای دکوراسیون آپارتمان کوچک و مینیمال خود می توانید از این نوع كابينت استفاده کنید ، جالب است بدانید کابینت شناور فضای زیادی را اشغال نمی کند . برای زیبا و خاص تر کردن فضایِ کف آشپزخانه خود قادر هستید از کف پوش های مختلف و متنوع استفاده کنید .

کابینت-شناور 

کابینت-شناور 

رنگ های مناسب برای کابینت شناور

برای دکوراسیون و رنگ آمیزی کابینت های شناور می توانید از دو رنگ کرم و نارنجی استفاده کنید . این رنگها  ابعاد و نیز اندازه محیط کار و فعالیت شما را افزایش می دهند . نگاه کردن و نیز لمس این دو رنگ حس حال فصل پاییز را برای شما عزیزان تداعی می کند . اطمینان داشته باشید این دو رنگ قدرت تخیل و نیز تصمیم گیری شما را افزایش می دهد .

کابینت حصیری

بوفه حصیری دارای شکل و استایل زیبایی است ، نام دیگر این کابینت حصیری ، همیلتون است . مهندسان درب این کابینت را با استفاده از چوب ماهون می سازند . برای خاص و زیبا کردن چارچوب این کابینت می توانید از روکش های سفید نیمه براق استفاده کنید . این بوفه بسیار محکم و در عین حال زیبا است . استایل اصلی این کابینت از 4 دیوار چوبی و یک درب حصیری تشکیل شده است . متریال حصیر در درب این کابینت از بو گرفتن و نیز میکروبی شدن لیوان ها ، بشقاب ها و تجهیزات دیگر جلوگیری می کند .

کابینت-حصیری 

کابینت-آشپزخانه-حصیری

 

لطفاً توجه داشته باشید که تمام اقلام حصیری استفاده شده برای این کابینت دست ساز بوده و دارای تغییرات طبیعی هستند ، این خصوصیات در ذات حصیر طبیعی وجود دارد . برای دیزاین و تزیین ساختار این کابینت شما باید از رنگ سفید استفاده کنید ، شاید با خود بگویید این جاه طلبی و محکم صحبت کردن ، اطمینان خاطر زیادی می خواهد ، آری ما به جرات میگوییم رنگ سفید جلا و زیبایی این قطعه را چند برابر افزایش می دهد . اگر می خواهید زیبایی طبیعت و بهار را به خانه ی خود وارد کنید بهتر است ، از ترکیب رنگ سفید و کرم غافل نشوید و از آن دقیق استفاده کنید .

کابینت های نیمه استوک

کابینت های نیمه استوک (یا کابینت های نیمه سفارشی ) به اندازه کابینت های سفارشی دارای آیتم های خاص و متنوع نیستند . این تجهیزات بخشی از خصوصیات کابینت سفارشی را دارد . استایل زیبا ، ابعاد های مختلف از نشانه های این قفسه است . شاخصه تمایز این دو محصول در نقاشی های دستی این دو کالا است .

جعبه‌های کابینت در اندازه‌های استانداردی ساخته می شود ، اما می‌توانید درخواست کنید کشوها، جلوی درها و عمق کابینت متناسب با نیاز شما باشد .  کابینت نیمه استوک از الگوهای سفارشی مرقون به صرفه تر است ، اما نسبت به مدلهای دیگر هزینه زیادی را می طلبد .

کابینت-های-نیمه-استوک

کابینت-آشپزخانه--نیمه-استوک

رنگ های مناسب کابینت نیمه استوک

برای دکوراسیون و زیبا سازی این کابینت شما می توانید از دو رنگ خاکستری و سرمه به صورت مونوکروم استفاده کنید . یکی از این رنگها سرد و خنثی است و دیگری گرم و پر انرژی ، اگر فرد جوانی هستید و به دنبال یک رنگ مناسب باشید ، به احتمال زیاد خاکستری را انتخاب می کنید ، این  رنگ نشان دهنده شادی ، جوانی و طراوت است ، اگر یک آشپزخانه گرم ، سنگین و شیک می خواهید به شما پیشنهاد می کنیم رنگ سرمه ای را انتخاب کنید . هر کدام از این رنگها خصوصیات و نشانه های مختلف و متمایزی دارد .

 رنگها مناسب برای دکوراسیون کابینت آشپزخانه

رنگها مختلفی برای دکوراسیون و زیبا سازی کابینت وجود دارد ، در این بخش می خواهیم به تشریح به روز ترین ترکیبات رنگی در سال 2022 بپردازیم ، با ما همراه باشید .

کابینت آشپزخانه خاکستری

صاحب خانه هایی که به دنبال رنگ های ظریفی هستند که خیلی کسل کننده نباشد ، بهتر است رنگ خاکستری را انتخاب کنند . رنگ خاکستری یک پالت خاص و زیبا است . باید بدانید این کابینت هیچ وقت از مد نمی افتند . این رنگ کاملا با آشپزخانه های مدرن ترکیب می شود .  نگهداری و نیز تمیز کردن این کابینت بسیار راحت تر است . اگر دوست دارید همیشه سطح کابینت شما براق باشید بهتر است این کالا را انتخاب کنید . برای دکوراسیون ویلا و نیز فضاهای جنگلی می توانید از این اشکاف استفاده کنید .

کابینت-آشپزخانه-خاکستری 

کابینت آشپزخانه چوب خاکستر سفید

رنگ سفید در دکوراسیون حرف اول را می زند ، اگر تمیزی محیط آشپزخانه برای شما هم مهم است ، رنگ سفید را انتخاب کنید و خیال خود را راحت کنید . کابینت آشپزخانه چوب خاکستر سفید همیشه سدر نشین است . رنگ سفید باعث می شود محیط آشپزخانه شما از آنچه هست بزرگتر دیده شود .

کابینت-آشپزخانه-خاکستر-سفید 

 

کابینت چوب خاکستر قهوه ای

قهوه ای یکی از بهترین رنگ های خنثی برای دکوراسیون کابینت آشپزخانه است . این ترکیب خاص محیط آشپزخانه شما را زیبا و آنتیک می کند . اگر عاشق متریال چوب هستید و لمس آن حس خوبی را به شما منتقل می کند ، بهتر است تردید را کنار بگذارید و این متریال را برگزینید . می توانید از کاربن رنگ قهوه ای برای زیبا سازی و آنتیک کردن این ساختار استفاده کنید .

کابینت-خاکستر-قهوه-ای 

متریال های منتخب برای کابینت

متریال های منتخب برای کابینت 

استفاده از چوب خاکستر یا بلوط برای کابینت آشپزخانه

اگر مانده اید چوب خاکستر یا بلوط را به عنوان مواد کابینت خود انتخاب کنید، صحبت ما را دقیق گوش کنید و سپس تصمیم بگیرید ، چوب خاکستر از نظر دوام از چوب بلوط قوی تر است ، این ماده انعطاف پذیر است و به راحتی شکل می گیرد . چوب خاکستر بر خلاف ساختارش بسیار سبک است . حال که نقاط ضعف و قوت این دو محصول را متوجه شدید ، بهتر می توانید کابینت مورد نظر خود را انتخاب کنید .

 

کابینت-آشپزخانه-چوب-خاکستر

نتیجه گیری:

ما در این مقاله سعی کردیم بهترین و نیز به روز ترین مدلهای کابینت را برای شما عزیزان شرح دهیم ، امیدواریم پس از خواندن این دانشنامه بتوانید محیط آشپزخانه خود را به بهترین شکل موجود دکوراسیون و زیبا سازی کنید . اگر مقاله دقیق مطالعه کرده باشید حتما مشاهده کردید برایتان مدلهای مختلف کابینت را مثال زدیم تا ایده بگیرید و از آنها استفاده کنید . حالا نوبت شما است که بر اساس نظر و سلیقه خود یکی از الگو های کابینت را انتخاب کنید و محیط آشپزخانه خود را با آن زیبا کنید . اگر فرد خلاقی باشید و از قدرت تخیل بالایی برخوردار باشید ، می توانید الگوی جدیدی را برای محیط زندگی خود خلق کنید .

5/5 - (3 امتیاز)

در این مورد مطالب زیر را نیز میتوانید بخوانید !