چیدمان اتاق نشیمن زیبا مطابق با اصول

اتاق نشیمن همان‌ طور که از نامش پیداست ، فضایی است که خانواده بعد از گذراندن یک روز طولانی بیشترین وقت خود را در آنجا می گذرانند . این مکان می تواند خستگی افراد را کاهش دهد و از طرفی انرژی آنها را به طرز شگفت انگیزی افزایش دهد . معمولا همه ما میخواهیم اتاق نشیمن خود را به بهترین شکل چیدمان کنیم . از آنجایی که اتاق نشیمن باید چندین نیاز متنوع مانند راحتی ، زیبایی ، سرگرمی و دل‌ گرمی را تامین نماید ، دکوراسیون آن بسیار حائز اهمیت است و باید به صورت دقیق این اتاق را طراحی کنیم . در این مقاله ویکی سرا میخواهیم شما را به بهترین ایده ها برای چیدمان و دکوراسیون اتاق نشیمن آشنا کنیم .

گرفتن-ایده-برای-چیدمان-اتاق-نشیمن-زیبا-مطابق-با-اصولگرفتن-ایده-برای-چیدمان-اتاق-نشیمن-زیبا-مطابق-با-اصول

چیدمان و دکوراسیون اتاق نشیمن

چیدمان و دکوراسیون اتاق نشیمن

به طور کلی این فضا باید حس خوب را به شما منتقل کند . طبق نظر روانشناسان اتاق نشیمن در صورتی ایده آل است ، که بتواند در کنار زیبایی و چیدمان اصولی مطابق اصول طراحی ، فنگ شویی و روانشناسی آرامش شما را نیز افزایش دهد . برای چیدمان و دکوراسیون بهتر اتاق نشیمن شما میتوانید از اصول فنگ شویی بهره بگیرید . در ادامه می خواهیم برای شما توضیحاتی را ارائه کنیم تا ببینید چگونه میتوانید به سادگی این محیط را زیبا تر چیدمان و دکوراسیون زیبا را به ارمغان آورید .

ایده ها و نکات مهم چیدمان اتاق نشیمن

ایده-ها-و-نکات-مهم-چیدمان-اتاق-نشیمن

بهتر است قبل از هر اقدامی محیط را کامل بررسی و چک کنید ، توجه کردن به این موضوع و نیز وقت گذاشتن برای آن حس خوبی را به شما منتقل میکند ، مهم نیست ابعاد اتاق نشیمن زیاد باشد بلکه شما با چیدمان درست میتوانید این محل را به قدری زیبا کنید که خودتان به وجد بیایید . اگر وسایل شما در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و دارای چیدمان درستی نیست بهتر است اول آنها منظم کنید . در مجموع بایستی وسایل که استفاده نمی کنید را از محیط خانه خارج کنید . (برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه میتوانید مقاله فنگ شویی ویکی سرا را مطالعه کنید ) .

سیمز هیلدیچ ، بنیانگذار نپتون ، معمار برجسته استرالیایی می‌گوید : ( اتاق‌ نشیمن اغلب یکی از پیچیده‌ ترین اتاق‌ های خانه برای طراحی است ، زیرا معمولاً فضایی بوده که میتوان هر زمان از آن به طرق مختلف استفاده کرد .

اتاق نشیمن بایستی جایی برای تماشای تلویزیون ، مکانی برای استراحت ، فضایی برای سرگرمی دوستان ، اتاقی برای نگهداری انواع لوازم و حتی جایی برای غذا خوردن و کار کردن باشد ، به همین دلیل طراحی آن بسیار مهم است .

اصول چیدمان نشیمن

فضای نشیمن از طراحی تا فرنیچ آن میتواند زمین تا آسمان بر روی دکوراسیون شما تاثیر گذار باشد . با ما همراه باشید تا اصول طراحی و چیدمان نشیمن را بررسی کنیم .

اصول-چیدمان-نشیمن

ایجاد تعادل در اتاق نشیمن

ایجاد تعادل در اتاق نشیمن

بهتر است افراد برای چیدمان اتاق نشیمن از مدلهای کلاسیک و رسمی استفاده کنند . این مدلهای دارای الگو و تیپ خاصی است ، به طور کلی قادر است فضای شما را به بهترین شکل نمایش دهد . بایستی تمام فضاهای اتاق نشیمن خود را چیدمان کنید و اجازه ندهید هیچ قسمتی خالی بماند .

برای ایجاد دکوراسیون بهتر میتوانید از دو مبل و یک میز قهوه ای استفاده کنید و تعادل را ایجاد کنید . به طور کلی بایستی تلویزیون را به صورتی وصل کنید که افراد از هر جهت خانه بتوانند به آسانی آن را ببینند . زمانی که به این نکات مهم ولی ساده توجه کنید میتوانید حس مثبت را به محیط خانه خود وارد کنید . جالب است بدانید بعد از مطالعه مقاله عدد کوا قادر هستید جهت های مطلوب قرار گیری را شناسایی کنید و آنها استفاده کنید .

نور پردازی اتاق نشیمن

نور-پردازی-اتاق-نشیمن

حال زمان آن رسیده به نور پردازی اتاق نشیمن توجه کنید . اگر مدت زمان زیادی در این فضا حضور دارید و کمبود نور حس منفی به شما منتقل میکند ، میتوانید برای چیدمان نشیمن منزل از وسایل نور پردازی استفاده کنید . بایستی بدانید نور پردازی برای اتاق نشیمن مدلهای مختلفی دارد که میتوانید براساس استایل خانه خود از هر کدام از آنها استفاده کنید . حال در ادامه مدل های مختلف نور پردازی را برای شما شرح میدهیم .

نور طبیعی

نور-پردازی-طبیعی

نور طبیعی یکی از بهترین وسایل روشنایی برای اتاق نشیمن است . بهتر است اجازه دهید نور طبیعی به فضای شما وارد شود و از این طریق حس محیط را مثبت کنید . طبق نظر روانشناسان اتاق نشیمن که با نور طبیعی روشن شود میتواند حال روحی افراد را بهبود ببخشد و از طرفی قادر است بیماری روحی مانند افسردگی را درمان کند . این موضوع را نیز در نظر بگیرید که نور طبیعی همیشه در دسترس نیست و بایستی به صورت بهینه از آن استفاده کنید . میتوانید از پرده های نازک برای چیدمان و دکوراسیون این فضا استفاده کنید تا به قدر کافی نور را به محیط وارد شود ، شما از این طریق اجازه می دهید انرژی منفی نیز به آسانی از محیط خارج شود .

وسایل نور پردازی برای اتاق نشیمن

وسایل-نور-پردازی-برای-اتاق-نشیمن

تاثیرات آویز در دکوراسیون فضای نشیمن

آویز

یکی از وسایل جالب برای ایجاد نور مناسب در اتاق نشیمن آویز های تزیینی است . این وسایل میتواند محیط زندگی ما را روشن کند و از طرفی نمای اتاق نشیمن را تغییر دهد . میتوان از مدلهای مختلف آن برای دکوراسیون و چیدمان نشیمن منزل نیز استفاده کنید . بایستی بدانید این وسایل تزیینی بسیار حساس هستند و ممکن است خراب شوند . آنها را به آرامش انتخاب کنید . یاد آوری این نکته نیز ضروری است که این وسایل هزینه های تعمیر و نگهداری شما را نیز افزایش می دهند .

لوستر های نشیمن

لوستر

لوستر یکی دیگر از وسایل تزیینی برای ایجاد نور مناسب در فضای اتاق نشیمن است . بیشتر لوسترها دارای کریستال و یا شیشه های تزیینی میباشند که میتواند اتاق نشیمن را زیبا تر کنند . این وسایل تزیینی بسیار متفاوت هستند و از این رو میتوان براساس استایل خانه یکی از مدلهای آن را خریداری کنید . بایستی بدانید این وسایل بسیار آسیب پذیر هستند و از این رو باید به خوبی آنها را نگهداری کنید . از نظر فنگ شویی بایستی این وسایل تزیینی را باید مداوم تمیز کنید ، زیرا الگودی انرژی محیط را منفی میکند .‌

دیوار کوب

دیوار-کوب

دیوار کوب‌ یکی دیگر از وسایل روشنایی و نورپردازی است که میتواند نمای خانه را به طور کلی تغییر دهد . دیوارکوب یک لامپ کوچک است که به دیوار متصل میشود و میتواند خانه را روشن و زیبا کند . البته این چراغ‌ ها اغلب نور خود را به سمت بالا هدایت میکنند . بایستی بدانید دیوار کوب‌ جلوه خاصی به اتاق نشیمن میدهد ، برای این وسایل تزیینی میتوانید از لامپ های مختلفی استفاده کنید و از این طریق میزان نور اتاق نشمین را افزایش دهید .

تبدیل کردن اتاق نشیمن به اتاق استراحت

مبلمان-تخت-خواب-شو--برای-اتاق-نشیمن

فضای اتاق نشیمن بایستی به شما حس خوبی را منتقل کند به همین دلیل باید بتوانید در این محل استراحت کنید و از طرفی انرژی منفی شما دفع شود . برای ایجاد این حالت ایده آل میتوانید از مبلمان تخت خواب شو استفاده کنید . نگران نباشید اگر فضای نشیمن شما کوچک است می توانید با انتخاب مبلمانی که فضای کمی را اشغال میکنند را بدون هیچ تردیدی انتخاب کنید و از استراحت کردن بر روی آن لذت ببرید ، همچنین با پیشرفت روزافزون علم شما میتوانید از این وسیله کاربردی در هر مدل خانه استفاده کنید . جالب است بدانید این مبلمان ها مرقوم به صرفه است و به راحتی جمع میشوند و فضای شما را اشغال نمی کند .

پارتیشن بندی اتاق نشیمن

پارتیشن بندی اتاق نشیمن

به طور کلی پارتیشن های جدید به نحوه ای طراحی شده اند که اجازه میدهند نور به راحتی از آنها عبور کند و از این رو انرژی محیط نیز متعادل می شود . این وسایل تزیینی از نظر بصری زیبا است و قادر میباشند فضاهای خانه را از هم دیگر جدا کند . شما میتوانید از وسایل ابتدایی و ساده برای پارتیش بندی فضای خانه خود استفاده کنید . در ادامه میخواهیم انواع این محصول را برای شما شرح میدهیم .

پارتیشن چوبی

پارتیشن-چوبی
دکوراسیون-فضای-نشیمن-با-پارتیشن-چوبی

پارتیشن چوبی یکی از وسایل تزیینی برای چیدمان نشیمن است ، استفاده از پنل های چوبی گزینه ای خاص و محکم است و به دلیل شفافیت و نمایی که دارد میتواند فضای شما را زیباتر کند . این پارتیشن ها به دلیل شباهت زیاد به طرح های دکوراسیون روستیک قادر هستند حس و حال خانه را به طور کلی تغییر دهد . میتوانید از رنگها و نیز مدلهای خاص این محصول براساس دکوراسیون و چیدمان خانه خود استفاده کنید .

پارتیشن فلزی

پارتیشن-برنجی
پارتیشن - فلزی

جالب است بدانید طراحان از متریال فلز ، آهن و برنج بیشتر برای طراحی و دکوراسیون این پارتیشن ها استفاده میکنند . در نظر داشته باشید فلز به راحتی حالت خود را از دست نمی دهد و دفرمه نمی شود ، از این رو استحکام و مقاومت بالایی دارد . این پارتیشن ها در برابر ضربه محیطی مقاوم هستند . از این متریال میتوان در هر منطقه ای استفاده کنید ، زیرا منعطف هستند و استایل خود را از دست نمیدهند . شما میتوانید براساس نظر خود بهترین مدل پارتیشن های فلزی را انتخاب کنید و نمای خانه خود را به طور کلی تغییر دهید .

پارتیشن شیشه ای در فضای نشیمن

پارتیشن شیشه ای برای نشیمن
پارتیشن-شیشه-ای

پارتیشن‌ های شیشه‌ ای دارای دو الگو متغییر هستند ، بهتر است برای دکوراسیون و زیبا سازی خانه به سبک نئو کلاسیک از این پارتیشن استفاده کنید . این وسیله خاص نور را به محیط وارد میکند و قادر است فضا را از هم جدا کند . از مدلهای مختلف این پارتیش میتوانید برای دکوراسیون اتاق نشیمن استفاده کنید .

پارتیشن گیاهان طبیعی

پارتیشن-گیاهان-طبیعی
تزیین-و-دکوراسیون-پارتیشن-با-گیاهان-طبیعی

گیاهان دیواری نیز یکی از بهترین نوع پارتیشن‌های جداکننده هستند ، زیرا علاوه بر زیبایی ، هوا را تمیز نگاه میکند و آلودگی صوتی را کاهش میدهد . همچنین می‌توان از چوب خشک و شاخه‌های درختان نیز برای ایجاد پارتیشن‌های دکوراتیو استفاده کنید . برای درک بهتر نقش گیاهان در دکوراسیون داخلی میتوانید مقاله ویکی سرا را مقاله کنید .

پارتیشن شبکه ای

پارتیشن-شبکه-ای
پارتیش-های-توخالی

پارتیشن‌های شبکه‌ ای دید را تا حد زیادی محدود میکند ، اما منجر به از بین رفتن کامل ارتباط بصری نمیشوند. میتوانید از مواد مختلف این محصول برای ایجاد این پارتیشن‌ استفاده کنید . این وسایل تزیینی قسمت های مختلف اتاق نشیمن را از هم دیگر جدا میکند و در کنار آن فضا شما را تاریک نمیشود .

ایجاد نقطه کنونی در اتاق نشیمن

ایجاد نقطه کنونی در اتاق نشیمن

نقطه کانونی دکوراسیون در واقع عنصری است که به هنگام ورود به اتاق، نگاه شما را به خود جلب کرده و متوجه آن می‌‏شوید . معمولا نقطه کانونی را به عنوان نقطه تاکید در اتاق میشناسید . با توجه به این موضوع ، مهم است که شما نقطه کانونی اتاق نشیمن را درست و اصولی انتخاب کنید .

همچنین شما با استفاده از نقطه کانونی میتوانید به خانه خود و دکوراسیون آن شخصیت ببخشید و در واقع روح خود را در درون خانه و سبک حاکم بر دکوراسیون آن بدمید . به این ترتیب مهمانان هنگامی که وارد خانه میشود قبل از آنکه با شما صحبت کند میتواند حس و حال شما را درک کند . بهتر است وسایل مهم و اصلی خود را در مرکز کنونی خانه قرار دهید . در زیر برای شما شرح میدهیم از چه وسایلی برای ایجاد این نقطه استفاده کنید .

اضافه کردن شومینه به اتاق نشیمن

قرار-دادن-شومینه-در-نشیمن
شومینه-در-اتاق-نشیمن

ایده های شومینه اتاق نشیمن نه تنها این محیط ر ا دنج میکند بلکه وسیله مناسبی برای چیدمان سالن شما است . طبق دانش فنگ شویی آتش نماد ثروت است به همین دلیل بهتر است شومینه را در محیط اتاق نشیمن قرار دهید و از این سو انرژی محیط را مثبت کنید . میتوانید از شومینه های چوبی سنتی و نیز طرح های مدرن برای دکوراسیون و چیدمان نشیمن منزل استفاده کنید . اگر اتاق نشیمن شما برای استراحت، مطالعه یا گوش دادن به موسیقی است ، پس داشتن یک نقطه کانونی مانند شومینه به این فضا آرامش میبخشد . از سوی دیگر ، شومینه مدرن میتوانند محیط شما را زیبا کنند .

قفسه توکار برای اتاق نشیمن

قفسه -توکار-در-اتاق-نشیمن
قرار دادن قفسه توکار در اتاق نشیمن

قفسه های توکار نسبت به سایر قفسه ها خاص تر میباشد ، این قفسه فضاهای خالی خانه را پر میکند و استایل آن را تغییر میدهد . از قفسه توکار در بسیاری از خانه ها میتواند استفاده کنید ، زیرا فضای کافی برای ذخیره سازی بدون ایجاد ظاهری نامنظم را فراهم می کند . این مدل قفسه ها، در گوشه ها یا فضای خالی خانه جاسازی می شوند و به نوعی همان کمدهای دیواری هستند . این سبک قفسه ها بیشتر به صورت سفارشی و در محل ساخته می شوند و میتواند نمای خانه را به طور کلی تغییر دهد .

مبلمان

مبلمان

کانون اصلی یک اتاق نشیمن ، مبل است. اولین برداشت از راحتی هر خانه‌ ای با مبل و کاناپه آن آغاز میشود. بنابراین باید در انتخاب نوع مبل و میزان راحتی آن دقت کنید . مبل‌ها در دوره‌های مختلف در سبک‌های مختلف تولید شده‌اند . سبک‌ها و مدل‌های زیادی از مبل در بازار وجود دارند ، میتوانید بر اساس استایل خانه خود نیز هر کدام از این مبلمان را انتخاب کنید . این وسایل تزیینی میتوانند نمای اتاق نشیمن را به طور کلی تغییر دهند .

وسایل هنری

وسایل هنری

شما می‎توانید از آثار هنری یا آینه برای ایجاد نقطه کانونی نیز استفاده کنید. وسایل زینتی شما باید به اندازه ا‎ی کافی بزرگ باشد تا بتواند در بدو ورود نگاه شما را به خود جلب میکند . سعی کنید شی مورد نظرتان را روی دیوار و در مقابل چشم خود قرار دهید . همچنین شما میتوانید با استفاده از ایده ‎های خلاقانه مثل لامپ LED نواری محیط را جذابیت تر کنید .

دیوار تاکید برای نشیمن

دیوار تاکید برای اتاق نشیمن

دیوار شاخص همیشه گزینه ‎ی بسیار محبوبی برای چیدمان و دکوراسیون فضای اتاق نشیمن است . به طور کلی طراحی این دیوار متفاوت‌ تر از سایر دیوارهای اتاق میباشد که نام دیگر آن اکسنت وال است . معمولا زمانی که هیچ یک از ویژگی‎های معماری بالا وجود نداشته باشد، دیوار تاکید میتواند بهترین گزینه‎ برای چیدمان نشیمن منزل باشد . شما میتوانید از یک رنگ بسیار قوی یا کاغذ دیواری با الگوی پیچیده برای جلب توجه بیشتر استفاده کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد متریال دیوار شاخص میتوانید مقاله ویکی سرا را مطالعه کنید .


5/5 - (11 امتیاز)