چیدمان مبل در پذیرایی با سبک های جدید ۲۰۲۲

چیدمان-مبل-در-در-پذیرایی-با-سبک-های-جدید-۲۰۲۲

همان‌ طور که می دانید ، اتاق پذیرایی فضایی بوده است که خانواده بعد از گذراندن یک روز طولانی بیشترین وقت خود را این مکان سپری می کنند . این مکان می تواند خستگی افراد را کاهش دهد و از طرفی حس و حال آنها را مثبت کند . در این مقاله قصد داریم ، الگوی چیدمان و دکوراسیون مبل در پذیرایی را برای شما عزیزان شرح دهیم . به طور کلی ، بایستی برای انتخاب الگوهای چیدمان وقت بگذارید و پلان های جدید و نو را تجربه و مقایسه کنید . در این مقاله ویکی سرا می‌خواهیم شما را با بهترین ایده های چیدمان مبل در پذیرایی سال 2022 آشنا کنیم ، با ما همراه باشید .

چیدمان مبل در پذیرایی

چیدمان-مبل-در-پذیرایی

همان طور که می دانید ، مبلمان اصلی ترین وسیله برای دکوراسیون و زیباسازی فضای نشیمن است . برای خرید و انتخاب این کالا وقت بگذارید و مدلهای موجود در بازار را دقیق بررسی کنید ، توجه کردن به این موضوع حس خوبی را به شما منتقل می کند . می‌توانید بر اساس استایل خانه خود نیز هر کدام از این مبلمان ها را انتخاب کنید ، این وسایل تزیینی می‌تواند نمای اتاق نشیمن را به طور کلی تغییر دهد . در این مقاله می‌خواهیم به تشریح نحوه و الگوی چیدمان مبل در اتاق پذیرایی می بپردازیم .

برای پیاده سازی الگوی خاص و زیبا بایستی ذهن خود را آزاد کنید و با خلاقیت و ابتکار از کالاها و وسایل مختلف استفاده کنید . اگر از الگوهای پایه خسته شدید و می خواهید طبق تخیلات و نظر خود فضا و محیط زندگی خود را چیدمان و دکوراسیون کنید ، بهتر است دست به کار شوید و محیط خود را از نو چیدمان کنید . برای انتخاب الگوی مناسب نسبت به متراژ فضای خود وقت بگذارید و محیط خانه خود را چیدمان و طراحی کنید . به طور کلی توجه نکردن به این اصول محیط زندگی شما را زشت می کند و از طرفی هزینه ی شما را افزایش می دهد ، با ما همراه باشید .

سبک چیدمان مبل در پذیرایی

سبک-چیدمان-مبل-در-پذیرایی

طراحی دقیق و برنامه‌ ریزی‌ شده اتاق پذیرایی بسیار مهم است . شما با رعایت الگو ها و نیز اصول دکوراسیون و چیدمان می‌توانید اتاق پذیرایی مناسبی را برای خود و عزیزانتان ایجاد کنید . توجه کردن به این موضوع و بررسی دقیق فضا قبل از اجرا و پیاده سازی هر الگویی باعث می شود تا هزینه ها و نیز وقت شما هدر نشود . کمی خلاق باشید و با استفاده از الگوهای جدید و خاص این فضا را دکوراسیون و زیبا سازی کنید و از تماشای آن لذت ببرید . بهتر است بدانید ، با چیدمان درست و اصولی می توانید انرژی منفی محیط پذیرایی خود را به انرژی مثبت تبدیل کنید . به طور کلی ، چیدمان اشتباه و غیر اصولی می‌تواند شما را بدون آنکه دلیل آن را بدانید ؛ عصبی ، افسرده و کم‌ انرژی کند و قدرت تصمیم گیری را کاهش دهد .

الگوهای چیدمان مبل در پذیرایی

الگوهای-چیدمان-مبل-در-پذیرایی

به طور کلی شما برای گذراندن وقت خود و کاهش خستگی روزانه به یک مکان آرام و زیبا ، مانند اتاق پذیرایی نیاز دارد . برای دریافت حس خوب از محیط ، بهتر است این فضا را با آرامش خاصی چیدمان کنید . این اتاق بایستی احساس راحتی و آرامش خاطر شما را افزایش دهد و حس خوبی را به شما منتقل کند ، همچنین می‌توانید ساعت هایی برای انجام کارهای روزمره خود در این محیط حضور داشته باشید و از طرفی احساس خستگی و بی حوصلگی نکنید . اتاق پذیرایی خاص و زیبا باید به گونه ای مبله و طراحی شود که بهترین بهره وری را برای شما هموار کند . بهتر است بدانید ، برای داشتن محیطی دلچسب نیاز به خانه ای بزرگ نیست بلکه باید از تکنیک های دکوراسیون استفاده کنید و این محیط را به بهترین شکل دیزاین کنید ، ویکی سرا در ادامه این موضوع را برای شما شرح می‌دهد ، با ما همراه باشید .

انتخاب نقطه کانونی خانه و چیدمان مبلمان در آن فضا

انتخاب-نقطه-کانونی-خانه-و-چیدمان-مبلمان-در-آن-فضا

نقطه کانونی دکوراسیون در واقع مکانی است که به هنگام ورود به پذیرایی ، نگاه شما را به خود جلب می کند و متوجه آن می‌‏شوید . برای انتخاب نقطه کانونی اتاق پذیرایی خود وقت بگذارید و این فضا را دقیق بررسی کنید . با استفاده از نقطه کانونی می‌توانید اتاق پذیرایی خود را خاص و زیبا کنید و از تماشای این فضا لذت ببرید . بهتر است وسایل مهم و اصلی خود را در مرکز کنونی اتاق پذیرایی خود قرار دهید . شما بایستی الگوی مناسب و خوبی از مبلمان را برای این فضا انتخاب کنید و زیبایی این مکان را چند برابر افزایش دهید . بی اهمیت شمردن این نکته ساده و دم دستی می‌تواند حال روحی شما را منفی کند .

پیروی از قوانین تقارن سازی برای دکوراسیون اتاق پذیرایی

پیروی-از-قوانین-تقارن-سازی-برای-دکوراسیون-اتاق-پذیرایی

برای زیبا سازی محیط پذیرایی شما می توانید از قانون تقارن سازی استفاده کنید و به بهترین شکل موجود فضای خود را دکوراسیون و زیبا سازی کنید . طبق این اصل شما بایستی مبلمان را به صورت جفت چیدمان کنید . بهتر است تا جای امکان برای خرید و انتخاب المان ها وقت بگذارید . به طور کلی ، وجود تقارن حس خوبی را به شما منتقل می کند ، پیروی از این قانون محیط پذیرایی شما را دل باز می کند .

چیدمان مبلمان پذیرایی به صورت ال ( L )

چیدمان-مبلمان-پذیرایی-به-صورت-L

یکی از الگو های خاص و زیبا برای چیدمان و دکوراسیون مبلمان استفاده از الگوی ال است . با استفاده از این پلان شما می توانید محیط پذیرایی خود را به آسانی تقسیم بندی کنید و نظم خاصی را به وجود آورید . برای زیبا سازی این فضا ، شما قادر هستید از مبلمان با الگوی ال استفاده کنید و یک میز خیلی کوچک در وسط این فضا قرار دهید . این تعادل حس خوبی را به شما منتقل می کند . بهتر است بدانید ، با استفاده از این الگو ابعاد و اندازه اتاق پذیرایی شما افزایش میابد . برای افزایش چند برابری زیبایی این فضا ، بایستی از یک فرش زیبا و کوچک استفاده کنید . برای رسیدن به نتیجه مطلوب فضا را دقیق و اصولی بررسی کنید و اجازه ندهید هیچ فضایی پرت شود .

چیدمان مبلمان پذیرایی به صورت U

چیدمان-مبلمان-پذیرایی-به-صورت-U

یکی از الگوهای خاص و زیبا مبل برای چیدمان و دکوراسیون پذیرایی مدل و الگو U است . بهتر است بدانید بیشتر افراد عاشق این مدل مبلمان برای زیبا سازی فضای پذیرایی خود هستند . اگر خانه کوچکی دارید و به دنبال بهترین مبلمان برای پذیرایی خود هستید ما به شما این الگو را پیشنهاد می‌کنیم . این سبک مبلمان به فضای زیادی برای اجرا و پیاده سازی احتیاج ندارد . ابعاد و اندازه بزرگ این محل باعث آسایش بیشتر شما می شود . اگر پذیرایی شما دارای الگوی مستطیل است ، بهتر است از این مبلمان برای دکوراسیون و زیبا سازی این فضا استفاده کنید .

چیدمان مبلمان پذیرایی به صورت مربع

چیدمان-مبلمان-پذیرایی-به-صورت-مربع

بهتر است بدانید چیدمان و دکوراسیون فضای کوچک بسیار حساس تر و مهم است ، ویکی سرا به شما پیشنهاد می کند از پلان مربع برای دکوراسیون و زیبا سازی اتاق پذیرایی خود استفاده کنید و از تماشای فضا لذت ببرید . برای اجرا و پیاده سازی این الگو ، شما بایستی محیط را دقیق و اصولی بررسی کنید و از هر فضایی به صورت دقیق استفاده کنید . بهتر است بدانید ، نظم پایه و اساس این سبک طراحی است .

به طور کلی برای چیدمان و دیزاین فضا بایستی وقت بگذارید و از الگوهای دقیق و اصولی استفاده کنید . همان طور که در بالا شرح دادیم ابتدا بایستی فضا را دقیق بررسی کنید و سپس مبلمان ها را به صورت مربع در کنار یکدیگر قرار دهید . توجه و وقت گذاشتن برای این موضوع از هدر رفتن فضا جلوگیری می کند . اگر به نظم و استایل محیط پذیرایی خود اهمیت می‌دهید ، بهتر است از این پلان برای چیدمان و دیزاین خانه خود استفاده کنید و از تماشای آن لذت ببرید . تعادل ، نظم و فاصله اصولی را می توان شاخص ترین ویژگی این الگو دانست .

استفاده از مبل چند منظوره برای دکوراسیون پذیرایی

استفاده-از-مبل-چند-منظوره-برای-دکوراسیون-پذیرایی

فضای اتاق پذیرایی بایستی به شما حس خوبی را منتقل کند ، به طور کلی بایستی بتوانید در این محل استراحت کنید و حس خوبی را از فضا دریافت کنید . برای ایجاد این حالت ایده آل می‌توانید از مبلمان تخت خواب شو نیز استفاده کنید . اگر پذیرایی کوچکی دارید و در انتخاب مبلمان برای این فضا شک دارید ، بهتر است بدون هیچ تردیدی این الگو را انتخاب کنید و از تماشای محیط خود لذت ببرید . جالب است بدانید ، این مبلمان ها مرقوم به صرفه است و به راحتی جمع می‌شوند و فضای شما را اشغال نمی کند .

چیدمان باز و راحت مبلمان های برای دکوراسیون پذیرایی

چیدمان-باز-و-راحت-مبلمان-های-برای-دکوراسیون-پذیرایی

اگر محیط پذیرایی شما بزرگ و دل باز است ، بهتر است از الگوی مستطیل برای چیدمان و دکوراسیون مبلمان های خود استفاده کنید و به بهترین شکل ممکن این فضا را دکوراسیون و زیبا سازی کنید . برای اجرا و پیاده سازی این پلان ، ابتدا محیط پذیرایی خود را دقیق بررسی کنید ، توجه و وقت گذاشتن برای این موضوع حس خوبی را به شما منتقل می کند و از طرفی دیگر از پرت شدن فضا جلوگیری می کند . برای زیبا و دل باز شدن فضا می‌توانید از چند اکسسوری یا شی تزیینی خاص و زیبا استفاده کنید . مثال : اگر مبل شما نخودی ، قهوه ای یا کرم است ، بهتر است ، چند کوسن طرح دار را انتخاب کنید و آن را درون مبل های خود قرار دهید .

ادغام فضاها پذیرایی با ناهار خوری

ادغام-فضاها-پذیرایی-با-ناهار-خوری

برای خاص تر شدن اتاق پذیرایی خود بهتر است میز ناهار خوردی خود را به مبلمان موجود در این فضا ادغام کنید و از تماشای محیط زندگی خود لذت ببرید . با کمی خلاقیت و ابتکار در طراحی و دکوراسیون می‌توانید زیبایی این فضا را افزایش دهید . برای ادغام و متصل کردن این دو فضا شما قادر هستید از یک جزیره استفاده کنید و به وسیله همین شی ساده و زیبا این فضا را ترکیب کنید ، با استفاده از این پلان ساده و دم دستی شما می‌توانید از پرت شدن فضای خود جلوگیری کنید . اگر عاشق کار طراحی هستید و می‌خواهید از پلان خاص جزیره استفاده کنید ، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله جزیره آشپزخانه چیست و برای چه محیط هایی مناسب است را مطالعه کنید .

دکوراسیون و ایجاد فضایی ترکیبی برای پذیرایی

دکوراسیون-و-ایجاد-فضایی-ترکیبی-برای-پذیرایی

این پلان برای همه خانه ها مفید و پر کاربرد است . مهم نیست پذیرایی شما کوچک یا بزرگ است ، این الگو به شما اجازه می دهد آزادانه محیط زندگی خود را زیبا کنید و از تماشای آن لذت ببرید . اگر ذهن خلاقی دارید و می خواهید آزادانه محیط زندگی خود را دکوراسیون کنید ، بهتر است این پلان را انتخاب کنید .

برای اجرای این سبک چیدمان ، بهتر است ابتدا تعداد مبلمان های خود را بشمارید و سپس اقدام به چیدمان و دکوراسیون فضا کنید . مثال : کافیست مبلمان ها را به هم بچسبانید و در فضاهای خالی کاناپه ، میز را قرار دهید . به هیچ وجه فضایی را خالی نگذارید و مبلمان و کاناپه ها را به هم بچسبانید و یک قرینه سازی زیبا ایجاد کنید . اگر فرد حساس و تمیزی هستید و نمی خواهید هیچ فضایی پرت شود ، بهتر است از این الگو برای دیزاین و دکوراسیون پذیرایی خود استفاده کنید .

بهره گیری از مبلمان کم برای دکوراسیون و زیبا سازی پذیرایی

بهره-گیری-از-مبلمان-کم-برای-دکوراسیون-و-زیبا-سازی-پذیرایی

سادگی و بی آلایشی مبلمان و تجهیزات دکوری پایه و اساس این الگوی چیدمان است . کمی خلاق باشید و از ترکیبات گرم و پر انرژی برای دکوراسیون و زیبا سازی این فضا استفاده کنید . این پلان تنها به یک ذهن آزاد و خلاق نیاز دارد . بهتر است برای انتخاب الگوی مناسب وقت بگذارید و مدلهای موجود در بازار را دقیق و اصولی بررسی کنید .

برای دکوراسیون و پیاده سازی این الگو شما بایستی از تجهیزات ظریف و متوسط استفاده کنید ، ابتدا محیط خود را دقیق بررسی کنید و سپس اقدام به خرید تجهیزات و وسایل مختلف کنید . مثال : چند مبلمان کوچک را در کنار یکدیگر قرار دهید و در وسط این تجهیزات یک میز کوچک را جا دهید . برای زیبا و خسته کننده نشدن فضا ، بهتر است از یک قالی نسبتا طولانی استفاده کنید . برای متعادل تر شدن محیط پذیرایی چند صندلی بزرگ را در کنار الباقی مبلمان ها قرار دهید .

چیدمان هدفمند و درست مبلمان در پذیرایی

چیدمان-هدفمند-و-درست-مبلمان-در-پذیرایی

برای زیباتر شدن اتاق نشیمن بهتر است به اندازه تجهیزات و وسایلی که در کنار هم قرار می دهید ، دقت کنید . نحوه چیدمان و دکوراسیون شما بایستی به صورتی باشد که برای شما احساس خستگی و بی حوصلگی را ایجاد نکند . نکته : از وسایل و مبلمان هم تراز و هم اندازه برای دکوراسیون پذیرایی خود استفاده نکنید ، این تجهیزات چشم را خسته می کند و حس بدی را به شما منتقل می کند . سعی کنید از تجهیزات بلند و کوتاه استفاده کنید و این فضا را به صورت ایده آل دکوراسیون کنید ، برای مثال دو وسیله بلند مثال دو بوفه یا یک بوفه و یک وسیله دکوری بلند را کنار هم نگذارید .

دکوراسیون دایره ای اتاق پذیرایی

دکوراسیون-دایره-ای-اتاق-پذیرایی

یکی از سبک ‌های طراحی دکوراسیون پذیرایی ، چیدمان دایره ‌ای است که معمولا فضایی متوسط تا بزرگ را می‌ طلبد . این فضا با استفاده از مبلمان به صورت دایره و یا نیم دایره دکوراسیون و زیبا سازی می شود . بهتر است هیچ فضایی را خالی نگذارید و از تمام فضاهای خالی دقیق و اصولی استفاده کنید . در صورتی که فضای پذیرایی اجازه دهد شما می توانید از مبلمان دایره است استفاده کنید و از تماشای آن لذت ببرید . در این مدل نیاز است که مبل‌ ها را در فاصله ‌ای منطقی از یکدیگر قرار دهید و از این طریق مکان رفت آمد را برای خود و عزیزانتان ایجاد کنید .

ایجاد ریتم در اتاق پذیرایی

ایجاد-ریتم-در-اتاق-پذیرایی

جالب است بدانید ، مغز انسان تمایل دارد تجهیزات و وسایل پیرامون خود را به آسان ترین شکل ممکن پردازش کند . برای روان تر کردن این کار ، بهتر است از یک ریتم ساده برای دکوراسیون و زیبا سازی فضای خود استفاده کنیم و این محیط را به بهترین شکل ممکن دکوراسیون و زیبا سازی کنید . بهتر است بدانید با استفاده از یک ریتم صحیح و درست و نیز تکرار الگوهای چیدمان ، قادر هستید حس خوبی را به محیط پذیرایی وارد کنید . در صورت تمایل شما میتوانید برای چیدمان مبل راحتی خود نیز به مقالات ما سر بزنید .

نتیجه گیری

اگر برای مطالعه مقاله چیدمان مبل در پذیرایی با سبک های جدید ۲۰۲۲ وقت گذاشته باشید و دقیق آن را مطالعه کرده باشید ، حتما با نکات و نحوه چیدمان ، دکوراسیون مبلمان در پذیرایی آشنا شده اید و میدانید از چه پلان هایی برای طراحی و دکوراسیون این فضا استفاده کنید . حالا نوبت شما است که بر اساس نظر خود هر کدام از این الگوها را انتخاب کنید و به بهترین شکل ممکن اتاق پذیرایی خود را دکوراسیون و چیدمان کنید و از تماشای آن لذت ببرید . اگر فرد خلاقی باشید و قدرت تخیل بالایی داشته باشید ، می توانید این الگو را با هم ترکیب کنید و الگوهای جدیدی را طراحی کنید .


 

5/5 - (11 امتیاز)