چه رنگ هایی با رنگ قهوه ای ست میشوند ؟

رنگ قهوه ای را معمولا به عنوان رنگ خنثی میشناسید که از ترکیب رنگ های مختلف به دست میاید . همانند همه رنگ ها ، رنگ قهوه ای نیز اثرات و ویژگی های خاصی روی احساسات و عواطف ما دارد . با شناخت این ویژگی ها می توان کاربردهای متنوعی رنگ قهوه ای ، از شخصیت شناسی تا کاربرد آن در طراحی و دکوراسیون را تعریف کرد . در این مقاله با نگاهی دقیق تر به ویژگی ها و نقش رنگ قهوه ای بر دکوراسیون خانه میپردازیم .

چه رنگ هایی با رنگ قهوه ای ست میشوند ؟

از لحاظ روانشناسی ، قهوه ای رنگ صادق ، اصیل و خالص است . رنگ قهوه ای عمل گراست و از نظر جسمانی ، حساس و گرم است . این رنگ حس آرامش و راحتی را برای افراد ایجاد می کند و در ضمن ، آلودگی ها محیط را پنهان کرده و آرامش محیطی را برای ما ایجاد می کند . انتخاب درست مکمل ای رنگ قهوه ای فضا را به محیط دلچسب تر و زیباتر تبدیل می کند .

در مجموع رنگ قهوه ای و مکمل های آن همیشه مد است ، همین موضوع سبب شده از این رنگ در دکوراسیون داخلی خانه ها بیشتر استفاده شود . معماران و طراحان برای دکوراسیون و زیبا سازی خانه ایرانی از رنگ قهوه ای استفاده می کنند .

رنگ قهوه ای شاید به نظر شما در دکوراسیون داخلی یک رنگ بی روح و کسل کننده باشد ، اما این رنگ دراماتیک است و قابلیت انعطاف پذیری فوق العاده ای با سایر رنگ ها دارد . در این مقاله ویکی سرا میخواهد شما را با مکمل های رنگ قهوه ای آشنا کند .

ترکیب رنگی مختلف با قهوه ای

همان طور که ذکر شد ، قهوهای می تواند از ترکیب رنگهای مختلف زیادی حاصل شود ، به همین دلیل بیشتر رنگها با قهوهای همنشینی دارند . قهوهای تیره ، خودنمایی خاصی دارد و اشیا و اسباب در کنار آن زیباتر دیده می شود .

جالب است بدانید ترکیب قهوه ای با سفید باعث خلوص و آرامش فضا می شود . قهوهای رنگ چوب است و برای دوست‌ داران طبیعت و کسانی که می خواهند حس طبیعی و ساده به اتاق شان بدهند این رنگ بهترین انتخاب است .

در این بخش مقاله قصد داریم شما را در دنیایی بازی با رنگ ها غرق کنیم ، تا دریابید چه رنگ هایی را می توان با قهوه ای ترکیب کرد . به طور کلی مکمل های رنگ قهوه ای در دکوراسیون خانه مشکی ، زرد ، نارنجی ، قرمز ، خاکستری ، سبز ، آبی ، صورتی ، بنفش ، کرم ، طلایی ، فیروزه ای هستند .

تنالیته رنگی قهوه ای با زرد

تلانیته قهوه ای و زرد

ترکیب رنگ زرد و قهوهای یادآور گرما ، خورشید بوده و انرژی بخش محیط است . اگر نگران هستید که اتاق تان با استفاده از رنگ قهوهای ، تاریک به نظر برسد میتوانید رنگ زرد را به این ترکیب اضافه کنید و از تماشای فضا لذت ببرید . شما می توانید با به کار بردن چند قطعه از این رنگ در دکوراسیون منزل خود تاثیر آن را احساس کنید .

سبک مونوکروماتیک برای این ترکیب رنگ بسیار مناسب است . در این سبک می توان ازتنالیته کم رنگ تا پررنگ قهوه ای و زرد استفاده کرد .

استفاده از انواع مختلف طیف رنگ زرد در طراحی خانه باعث ایجاد جذابیت در دکوراسیون داخلی می شود . برای مثال انواع طیف روشن این رنگ باعث روشنایی فضای خانه و طیف تیره تر آن باعث عمق بیشتر فضا می شود .

تنالیته رنگی قهوه ای با سفید

سفید و قهوه ای

رنگ قهوهای وقتی با رنگ سفید ترکیب شود تاثیر عمیقتری بر دکوراسیون خواهد گذاشت . قهوهای بسیار تیره و خسته کننده است اما وقتی در کنار رنگ سفید قرار گیرد باعث ایجاد یک نقطه کانونی عالی در فضای اتاق میشود .

یکی از ترکیب های جذاب و خاص در دکوراسیون خانه ، ترکیب رنگی سفید و قهوه ای است . زیرا سفید ، رنگی روشن است و قهوه ای ، رنگی تیره . این دو رنگ ، تضاد زیبا و جذابی را ایجاد می کند و تاثیر عمیقتری بر چیدمان می گذارد. تصویر بالا تجلی گر سبک آرت نئو بوده است ، خطوط منحنی و مواج و اشکال گیاهی از مشخصه های این سبک است .

سایه های قهوه ای تیره یا چوب هایی مانند چوب ساج به خوبی در برابر سفید نیز ظاهر می شود . برای اتاق نشیمن ، از رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی استفاده کنید . مبلمان قهوه ای و چوبی تضاد خاصی را با سفید ایجاد می کند که برای چشم بسیار لذت بخش است .

تنالیته قهوه ای با آبی

قهوه ای و آبی

اگر به دنبال داشتن ظاهری بسیار مدرن تر ، براق تر ، آرامش بخش هستید بهتر است سبک دکوراسیون انتقالی را انتخاب کنید و به وسیله آن محیط خود را دکوراسیون کنید . این سبک را می توان پلی بین طراحی سنتی و مدرن دانست که تجلی گر فضای خاص برای منازل است .

وقتی در مورد رنگهایی که با رنگ قهوه ای همخوانی دارند فکر می کنید احتمالا رنگ آبی به ذهن تان خطور نمی کند . ترکیب رنگ قهوه‌ای با سایه های آبی رنگ ، فضایی ایده‌ آل و آرام به وجود می آورد . بهتر است بدانید این ترکیب رنگ هر فضا را زیبا و خاص می کند .

قرار گرفتن آبی و قهوه ای در کنار هم ذهن را آرام می کند . رنگ قهوه ای جزء رنگهای خنثی و گرم است ، آبی نیز رنگ سرد و خاصی است ، ترکیب این دو رنگ فضا را آنتیک و زیبا می کند . بهتر است بدانید این دو رنگ در کنار هم حس آرامش را به انسان منتقل می کنند .

ترکیب قهوه ای و سبز

قهوه ای و سبز

قهوه ای یک رنگ سنتی و کلاسیک بوده است که در دکوراسیون خانه بسیار مورد استفاده قرار می گرد . ترکیب این رنگ با سبز می تواند دکوراسیون خاصی و زیبایی را به وجود آورد .

ترکیب رنگهای قهوه ای و سبز ، ترکیبی است که به وفور در طبیعت ، شاهد آن هستیم ، بنابراین استفاده از این ترکیب ، در دکوراسیون منزل دور از ذهن نبوده است . اگر به دنبال رنگی هستید که حس تازه‌ ای به فضای اتاق دهد ترکیب قهوه ای و سبز را انتخاب کنید و از تماشای آن لذت ببرید .

تنالیته رنگی قهوه ای و صورتی

نسکافه ای و صورتی

رنگ قهوه ای شاید اولین رنگی نباشد که هنگام دکوراسیون اتاق خواب نوجوانان به آن فکر کنید ، اما تعجب خواهید کرد که چقدر قهوه ای می تواند با رنگ صورتی هماهنگ شود . ترکیب رنگ قهوه ای با سایه های مانند رز یا فوشیا ، فضایی زنانه ایجاد می کند .

اگر قصد دارید یک اتاق خاص و دخترانه داشته باشید بهتر است از این ترکیب رنگ استفاده کنید . به طور کلی برای مبلمان و یا تخت خواب از رنگ قهوه ای همراه با کوسن های سبز ، آبی ، سرمه ای و صورتی استفاده کنید و برای دکوراسیون دیوار از صورتی استفاده کنید . ترکیب این دو رنگ محیط فوق العاده خاص و زیبا را در اختیار شما قرار می دهد .

ترکیب قهوه‌ ای و کرم

دکوراسیون اتاق با کرم

یکی از پرطرفدارترین و مشهورترین ست‌ رنگی قهوه ای ، کرم است . اگر به دنبال یک ترکیب رنگی خاص و شیک هستید ترکیب کرم و قهوه ای انتخاب کنید . رنگ کرم به عنوان مکمل رنگ قهوه ای نور بیشتری را به محیط اتاق وارد می کند ، با استفاده از یک چراغ بزرگ آرامش خاصی ، نشاد ، شادی و حس خوب را برای خود و عزیزانتان ایجاد کنید .

رنگ کرم به خوبی می تواند با مبلمان قهوه ای و سقف سفید ترکیب شود و دکوراسیون آرامش بخش ، گرم و صمیمی ایجاد کند . شما می توانید تمامی طیف های رنگی کرم را با سایه های مختلفی از رنگ قهوه ای استفاده کنید و فضای راحت و دنج ای را برای خودتان بسازید.

ترکیب رنگ قهوه ای و طلایی

چیدمان اتاق با طلایی

رنگ طلایی به خودی خود دارای ویژگی های فوق العاده جسورانه است . با این حال ، این رنگ روشن و جذاب را می توان با یک رنگ قهوه ای تیره ترکیب کرد . یکی از مهمترین قوانینی که در ترکیب رنگها باید به آن توجه کرد ، قانون ۶۰-۳۰-۱۰ است که در مقاله دکوراسیون رنگی در مورد آن صحبت کرده ایم . این قانون به شما کمک می کند تا از لحاظ بصری فضای متعادلی را ایجاد کنید . یعنی شما باید ۶۰% دکوراسیون منزل خود را به رنگ اصلی تان ، ۳۰% به رنگ ثانویه و ۱۰ رنگ سوم اختصاص دهید .

تنالیته رنگی قهوه ای مشکی و سفید

ترکیب سفید و مشکلی با شکلاتی

ممکن است تصور کنید که استفاده از دو رنگ قهوه ای و مشکی سبب تاریک شدن فضای داخلی اتاق تان شود ، اما اگر برای مبلمان خود ، از رنگهای روشن و خنثی استفاده کنید می توانید این حس را از بین ببرید .

وقتی صحبت از رنگ مشکی می شود ، احتمالا تنوع زیادی بین سایه هایی آن می توانید پیدا کنید . با این حال ، با رنگ قهوه ای ، طیف گسترده ای از سایه های احتمالی برای کار وجود دارد ، بنابراین مهم است که از رنگ مناسب برای اتاق خود استفاده کنید . اگر می خواهید اتاق شما بیش از حد تأثیرگذار باشد ، رنگ مشکی را با یک سایه گرم و ملایم مانند طوسی یا قهوه ای قرمز ست کنید .

مکمل رنگ قهوه ای مشکی است ، این ترکیب رنگ یک سبک کلاسیک را برای اتاق ایجاد میکند . هنگام استفاده از سیاه به عنوان یکی از رنگهای اصلی خود ، باید مطمئن شوید که آن را به خوبی با رنگ های دیگر متعادل کرده اید . ترکیب مشکی و قهوه ای به فضاهای اتاق عمق و جذابیت بیشتری نیز دهید .

ترکیب رنگ قهوه ای و قرمز

قهوه ای و قرمز

رنگ قهوه ای و قرمز در کنار هم بسیار خاص و زیبا هستند . این ترکیب رنگ باعث افزایش هیجان شده و گرمی خاصی می شود . در این طرح بیشتر از چوب برای طراحی وسایل خانه استفاده شده که تعیین کننده سبک روستیک است .

عنصر اصلی تشکیل دهنده رنگ قهوه ای ، قرمز است . اگر صرفا از دو رنگ قهوه ای و قرمز در کنار هم استفاده کنید قطعا با محیطی دلگیر و خسته کننده روبرو خواهید شد ، بهتر است برای استفاده از یک رنگ سوم مانند سفید یا کرم برای زیبایی بصری بیشتر استفاده کنید .

تنالیته رنگی قهوه ای نارنجی

چیدمان میز ناهار خوری با نارنجی و مکمل آن

ترکیب و ست کردن رنگها از قواعد خاصی پیروی می کند ، بر اساس قواعد رنگ های قهوه ای و نارنجی در زمره رنگهای مشابه قرار می گیرند . این دو رنگ باهم دو ویژگی مشترک دارند که سبب تشابه آنها می شود . اول گرم بودن و دوم استفاده از رنگ قرمز در هر دو . طراحان و معماران با هدف القاء حس راحتی و صمیمیت برای انسان از این ترکیب استفاده می کنند .

نارنجی رنگی بازی گوش و پر هیجان است و اگر هوشمندانه در فضای داخلی خانه استفاده شود به زیبایی حال و هوای خانه را عوض می کند . رنگ نارنجی را می توانید در صندلی های اپن آشپزخانه یا حتی برای پتوها رو مبل استفاده کرد .

ترکیب قهوه ای و مسی

شکلاتی و مسی

شکلات تیره قهوه ای ، وقتی با سایه غنی از مس ترکیب می شود ، می تواند ظاهری فوق العاده شیک و مدرن به اتاق شما بدهد . با این ترکیب منحصر به فرد ، می توانید فضایی جذاب و گرم ایجاد کنید ، که باعث افزایش انرژی شما می شود .

رنگ‌ قهوه ای و مسی جزء رنگهای خاص برای دکوراسیون خانه هستند . سعی کنید از رنگ مسی در حد ایجاد سایه استفاده کنید . این ترکیب آسان ترین انتخاب برای دکوراسیون است . استفاده از این رنگ سبب می شود فضای اتاق بزرگتر به نظر برسد.

تنالیته رنگ قهوه ای و فیروزه ای

قهوه ای و فیروزه ای

رنگ قهوه ای در ترکیب رنگ چیدمان منزل نقشی همیشگی داشته است . ترکیب رنگ فیروزه ای و قهوه ای همیشه شیک و جذاب بوده و هنوز هم بسیاری از افراد این ترکیب رنگ را برای دکوراسیون منزل خود می بپسندند . رنگ قهوه ای به ویژه برای مبلمان بسیار کاربردی و مناسب است و سبک سنتی به منزل می دهد ، اما در صورت ترکیب آن با فیروزه ای منزلی مدرن خواهید داشت .


نتیجه گیری

رنگ قهوه‌ ای به طور کلی یکی از پر کاربرد ترین رنگ در دکوراسیون داخلی خانه است . خانواده رنگ قهوه‌ ای از تیره تا کمی روشن در واقع در اکثر خانه‌ ها جایی به خود اختصاص داده است . ما در این مطلب قصد داشتیم تا دانش شما را در زمینه این که چه رنگ هایی با قهوه ای ست میشوند و نیز سبک های دکوراسیون خانه افزایش دهیم . با درک بهتر رنگ و سبک ها میتوانید انتخابهای هوشمندانه تری در دکوراسیون داخلی خانه داشته باشید . امیدواریم از این دکوراسیون های جذاب و خاص موضوع در این مقاله ایده برداری کنید تا فضای ایده آل تری برای خانه خود طراحی کنید .

4.9/5 - (19 امتیاز)

در این مورد مطالب زیر را نیز میتوانید بخوانید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.