چراغ دیواری های لوکس مدل های زیبا و جدید

دیوارکوب شی نورانی است که به جای آویزان شدن از سقف به دیوار نصب می شود . برخلاف لوسترها، آویزها و نورهای توکار، نور دیوار کوب تنها یک جهت را روشن می کنند این چراغ دیواری قادر است جهت و نیز قسمت های مختلف خانه را نورانی و زیبا کنند . سال هاست آباژور دیواری وجود دارد و گفته می شود یکی از قدیمی ترین وسایل روشنایی موجود در بازار است .ظرافت و نیز استایل ها و الگوهای مختلف دیوارکوب ها باعث شده افراد بتوانند آزاده یکی از پلان ها و طرح های چراغ دیواری لوکس را انتخاب کنند و به کمک آن محیط زندگی را زیبا سازند .

 لامپ های دیواری می توانند آثار هنری مورد علاقه شما را روشن تر کنند . وجود طیف وسیعی از چراغ های دیواری لوکس ما را مجاب کرده این جنس را برای شما به صورت کامل شرح دهیم و بگوییم هر کدام از این وسایل چه خصوصیاتی دارند . برای الهام کردن و نیز درک بهتر مدلهای مختلف چراغ دیواری لوکس همراه معماران و طراحان ویکی سرا باشید . 

چراغ دیواری های لوکس

دیوارکوب ها به فضای داخلی یا خارجی خانه شخصیت می بخشد . نور این دستگاه ها محیط و المان های موجود در خانه را زیباتر از آنچه هست نشان می دهند و فضای خانه شما را به یک خانه لوکس تبدیل میکنند . دیوارکوب ها دارای سبک ها و الگوهای مختلف و متنوعی هستند ، هر کدام از این شی های دکوراتیو مزایا و معایب خاص خود را دارند . وجود گزینه های فراوان برای صاحب خانه ها یک امتیاز عالی است .

فرقی نمی کند دکوراسیون و نیز سبک خانه ی شما مدرن ، کلاسیک، سنتی، روستیک، صنعتی، نئوکلاسیک یا مینیمال باشد ، شما همیشه سبک مناسبی از دیوارکوب ها را می توانید پیدا کنید که متناسب با دکوراسیون خانه تان باشد . آنها با موادی از جمله برنز، مس ، آهن فرفورژه ، برنج ، شیشه ، کریستال های ظریف و حتی عناصر روستایی مانند شاخه ها، صدف ها و چوب های خام طراحی و ساخته می شوند . این چراغ های لوکس به شما این امکان را می دهد همیشه چیزی را پیدا کنید که در نظر شما عالی است .

نحوه قرار دادن و جایگذاری چراغ های دیواری 

دیوارکوب ها نور کافی برای حرکت در راهروی شما را فراهم می کنند . می توانید آنها را در گوشه ی اتاق مطالعه خود یا در محیط آشپزخانه قرار دهید . حتی می شود از آنها به عنوان وسایل روشنایی کاملا ملایم برای دکوراسیون فضای کنار تخت نیز استفاده کنید . آنها همچنین می توانند به عنوان چراغ های برجسته به زیبا کردن فضای راهرو یا اتاق نشیمن کمک کنند . سعی کنید آن را با اسکون و تجهیزات دکوری خانه خود ست کنید . چراغ های دکوراتیو نه تنها باعث زیبا دیده شدن تجهیزات می شوند ، بلکه آنها را بزرگ تر نیز نشان می دهند . برای آنتیک تر شدن محیط خانه می توانید لوسترهای خود را با دیوارکوب هماهنگ کنید . نوری که از دیوارکوب ها خارج می شود ، نور خشن ساطع شده از لوستر شما را متعادل می کند. 

 

نحوه-قرار-دادن-و-جایگذاری-چراغ-های-دیواری 

نکات نصب دیوارکوب

دیوارکوب ها دارای دو نوع  هستند ، دیوارکوب اجاره ای سیمی و پلاگین . دیوارکوب های سیمی به طور دائمی به سیستم الکتریکی خانه شما متصل هستند . الگوی پلاگین هیچ سیمی ندارند و توسط یک کلید روی خود دیوارکوب یا دیوار نصب شده اند روشن می شوند . اگر می خواهید کنترل بیشتری روی روشنایی عمومی خانه خود داشته باشید بهتر است  بر روی دیوارکوب ها کلید دیمر وصل کنید . اگر می خواهید هر دیوارکوب خانه به طور مستقل خاموش و روشن شوند از یک کلید روشن و خاموش مستقل استفاده کنید . سوئیچ‌های مستقل برای زمانی که چندین دیوارکوب برای اهداف مختلف نصب کرده‌اید ، مناسب هستند . سیم پیچی و نیز الگوی برق کشی خانه را به یک متخصص بسپارید . 

 

نکات-نصب-دیوارکوب

انواع چراغ دیواری لوکس 

از بین انواع مختلف وسایل روشنایی، نوعی که به دیوارها متصل می شود ، کمی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد . با توجه به اینکه اکثر اتاق ها دارای لوستر، آویز، لامپ یا ترکیبی از این گزینه ها هستند، میتوانید برای تکمیل کردن نور این تجهیزات از چراغ های دیواری استفاده کنید . دیوارکوب راه های خاص خود را برای مفید بودن، کاربردی بودن و همچنین زیبا کردن ظاهر محیط زندگی دارند ، از این بخش به بعد می خواهیم الگو و نیز مدلهای فانتزی وآنتیک چراغ دیواری را برای شما عزیزان همراه شرح دهیم .

 

انواع-چراغ-دیواری-لوکس 

دیوارکوب مسلح

این نوع دیوارکوب ، دارای تجهیزات مسی است . برای ساخت و اجرای این جنس شما به چند مهره ، یک حلقه خاص ، بازو ، مخزن لامپ و یک حباب خاص نیاز دارید . ابتدا بایستی به وسیله مهره ها و پیچ ها دیوار کوب مسلح را به دیوار وصل کنید . با کمک بازوی موجود در این جنس میتوانید محیط تابش نور را تغییر دهید و جابه جا کنید . قادر هستید بازو را به هر سمت که دوست دارید حرکت دهید و به کمک مهره ی موجود در سر بازو ، آن را ثابت کنید . این چراغ دکوراتیو  محیط زندگی شما را متفاوت تر و خاص تر می کند . برای دکوراسیون خانه  مدرن ، سنتی ، قجری خود قادر هستید از این آباژور دیواری استفاده کنید و از تماشای آن لذت ببرید . 


دیوارکوب-مسلح

دیوارکوب-مسلح-دو-پاترون

دیوارکوب فلاش کوه 

این الگو یکی دیگر از محبوب ترین انواع دیوارکوب های موجود در بازار است . درست مانند نام آن ، دیوارکوب فلاش کوه از متریال پایه و ابتدایی ساخته شده است . جالب است بدانید این دیوارکوب ها به گونه ای نصب می شوند که هم سطح با دیوار است و به آن می چسبد . این چراغ دیواری بر عکس دیوارکوب مسلح دارای یک بازوی ثابت است این که به صفحه نصب و متصل می شود . این نوع دیوارکوب تا حدودی کم حاشیه و جمع و جور است . این محصول تابش نور ملایمی دارد ، برای تکمیل کردن نور خانه روستیک  خود می توانید از چراغ دیوارکوب فلاش کوه استفاده کنید .

دیوارکوب-فلاش-کوه 

دیوارکوب-فلاش-کوه -براق

چراغ دیواری والچیرز

دیوارکوب والچیرز به دلیل عناصر تزئینی خود از دیگر انواع دیوارکوب متفاوت تر است . افرادی که در جست و جوی دیوارکوب هایی خاص برای دکوراسیون و آذین بندی خانه هستند ، به احتمال زیاد این چراغ دیواری را انتخاب می کنند و به کمک آن محیط خانه خود را زیبا می سازند . این آباژور دیواری دارای ظرافت و نیز استایل و الگوی خاصی است . اگر دوست دارید افراد و مهمان های شما محو خانه شما شوند به شما پیشنهاد می کنیم بدون هیچ تردیدی این دیوارکوب را انتخاب کنید . 

نام جالب این دیوارکوب خاص از به هم پیوستن دو کلمه مشعل و لامپ دیواری آماده است . نگاه کردن به این دیوار کوب ارتعاش خوبی را به سمت ما ارسال می کند . والچیرز چندین مورد از مزایای چراغ های مشعل را بدون اشغال تمام فضای کف شما فراهم می کند . این دیوارکوب ها اغلب باریک و بلند است ، این آباژور دیواری دارای خصوصیات بسیاری است که ممکن است به راحتی در انواع دیگر دیوارکوب ها وجود نداشته باشد . مانند لامپ های مشعل، دیوارچی ها، پرتوهای نور را به سمت بالا، در جهت سقف می فرستند . برای تزیین اتاق تی وی روم و نیز دکوراسیون اتاق نشیمن می توانید از چراغ دکوراتیو استفاده کنید و از تماشای آن لذت ببرید .  

 

چراغ-دیواری-والچیرز

چراغ-دیواری-والچیرز-تک-لامپ

دیوار کوب سنتی 

چراغ دیواری سنتی از متریال ها و نیز ساختار های طبیعی و دم دستی ساخته و اجرا می شود . برای کاهش هزینه های جانبی خود شما می توانید از تجهیزات دور ریز استفاده کنید و این چراغ دکوراتیو را برای خود طراحی و پیاده سازی کنید و از تماشای آن لذت ببرید . برای ساخت این شی شما به فلز گالوانیزه و شیشه ، سیم ، حلقه نیاز دارید . اگر از پیروان سبک صنعتی هستید می توانید با این دیوارکوب محیط داخل و خارج خانه را خاص کنید . شما می توانید بین شیشه شفاف و مات یکی را انتخاب کنید . قادر هستید از ظاهر آنتیک آن برای ایجاد دکوری ساده و در عین حال به روز و جالب استفاده کنید.

آباژور-دیواری-سنتی 

آباژور-دیواری-سنتی 

چراغ های دیواری هندسی 

دیوارکوب اشکال هندسی در حال حاضر یکی از محصولات محبوب برای خانه های سبک نئوکلاسیک  است . این چراغ دیواری نور زیادی را در محیط خانه بخش نمی کند و نور محوی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد . چراغ هندسی یکی از نمونه های پر طرفدار چراغ دیواری مدل مکعبی است . استایل و نیز الگوی اصلی این شی از به هم پیوستن سه مکعب درست شده است . برای این چراغ آویز دیواری شما به سه مکعب ، ورق طلا یا برنج ، سیم ، لامپ های هالوژن نیاز دارید ، ابتدا باید الگو را اجرا کنید و آنها را به یکدیگر متصل کنید ، به وسیله ورق طلا یا برنج سطح دیوارکوب خود را براق و زیبا کنید . برای دکوراسیون و زیبا سازی دیوار اکسنت وال قادر هستید از این چراغ دکوراتیو استفاده کنید . 

آباژو-هندسی

آباژور-هندسی 

شمع کوب دیواری 

این نوع دیوارکوب با استفاده از شمع  دکوراسیون  و زیبا سازی می شود .  برای تغذیه و تامین نور این چراغ های دیواری شما می توانید از شمع های معمولی و یا باتری دار استفاده کنید . در سال‌های قبل از میلاد افراد برای روشن کردن فضای داخلی خانه و نیز مسیر های مختلف از این کالای آنتیک استفاده می کردند . بسیاری از مردم از این نوع دیوارکوب‌ها به عنوان منبع نور در اطراف خانه‌ها قرار می دهند . اگر برای تکمیل کردن خانه خود به سبک وینتج به دنبال یک آباژور دیواری هستید ما به شما پیشنهاد می کنیم بدون هیچ تردیدی این لامپ دیواری را انتخاب کنید و به کمک آن محیط زندگی خود را زیبا کنید و از تماشای آن لذت ببرید . ممکن است این محصول تزیینی با بسیاری از طرح های دکوراسیون معاصر تا حدودی  مطابقت داشته باشد. برای اجرا و ساخت این دیوارکوب تاریخی وقت بگذارید . 

شمع-کوب-دیواری 

 

 

شمع-کوب-دیواری 

دیوار کوب استوانه ای 

این دیوارکوب خاص از استوانه های مثلثی تشکیل شده است . این چراغ دیواری ترتیبی دارای چندین چراغ جداگانه است ، هر کدام از این لامپ ها می توانند به طور مستقل محیط را روشن و زیبا کنند . ماژول‌های چراغ های دیواری تزیینی به شما اجازه می دهد محیط پاگرد راه پله خود را خاص کنید و حس خوبی را به افراد در هنگام رد شدن از این محیط انتقال دهید . با این شی فانتزی می توانید این الگو منحصربه‌فرد را اجرا و پیاده سازی کنید . آنها را می توان با یک کابل به هم متصل کنید، این کالا تنها به یک سیم برق نیاز دارد . سیستم روشنایی و سیم پیچی چراغ دیواری استوانه ای قطعا باید قابل دیدن نباشد ، توجه کردن به سیم پیچی و اجرای اصولی این محصول زیبایی آن را چند برابر افزایش می دهد . 

 

دیوار-کوب-استوانه-ای 

 

دیوار-کوب-استوانه-ای -بزرگ

دیوارکوب فانوسی 

چراغ دیواری فانوسی محیط خانه شما را زیبا و خاص می کند . برای ساخت این نوع دیوارکوب ها می توانید از متریال های مختلفی استفاده کنید . دیوار کوب فانوسی یک انتخاب عالی برای نورپردازی فضای باز است . این چراغ های دیواری بسیار بادوام و مقاوم است ، بنابراین از نصب آنها در هر جایی که ممکن است نیاز داشته باشید نترسید .

به دلیل ظاهر منحصر به فرد چراغ دیواری افراد تمایل دارند خانه ها و ساختمان های قدیمی را با آنها دکوراسیون کنند . چراغ های فانوسی از نظر بصری جذاب هستند . مجموعه وسیعی از فانوس های دیواری موجود در بازار به شما این امکان را می دهد با توجه به سبک خانه خود و دکوراسیون آن این شی را انتخاب کنید . دیوارکوب های فانوس چه به صورت تکی یا گروهی نصب شوند ظاهری شیک دارند . بسته به طراحی دیوارکوب و نوع لامپ مورد استفاده ، اینها می توانند منابع قابل اعتماد روشنایی اولیه در هر دو محیط داخلی و خارجی باشند .

دیوارکوب-فانوسی 

 

دیوارکوب-فانوسی -لامپ-معمولی

چراغ دیوارکوب پالما 

این  سیستم روشنایی با استفاده از دو کوی نورانی و گیاه دکوراسیون و تزیین می شود . برای ساخت و اجرای چراغ دیواری شما به دو کوی ، لامپ ، میله فلزی ، گیاه نیاز دارید . چراغ دیوارکوب پالما را می توانید به صورت عمودی و افقی اجرا کنید . قادر هستید از چراغ دیواری به عنوان یک جدا کننده استفاده کنید و فضا های مختلف خانه را از هم سوا کنید . این شی یکی از خلاقانه ترین چراغ های دیوارکوب برای تزیین و آذین بندی فضای داخلی خانه است . 

چراغ دیواری پالما دارای یک سیستم نورپردازی خاص با دو عنصر متفاوت و متمایز است . این ترکیب گلدان و یک چراغ دیواری انرژی محیط زندگی شما را مثبت می کند . با استفاده از این چراغ دکوراتیو طبیعت و انرژی های غالب بر آن را وارد محیط زندگی خود می کنید . 

چراغ-دیوارکوب-پالما -دو-لامپه

 

چراغ-دیوارکوب-پالما 

چراغ دیواری لوکس اسلاید

این دیوار کوب دارای یک استایل ساده و ابتدایی است ، برای ساخت دیوارکوب شما به یک تخته چوب اریب ، پاتروم غیر شفاف ، لامپ نیاز دارید . ابتدا شما بایستی چوب را تهیه کنید و با استفاده از نوار های مختلف آن را پوشش دهید و یا رنگ کنید . بایستی پاترون را با استفاده از دو پیج محکم کنید . بعد از اتمام این مراحل ساختار اصلی دیوارکوب را بر روی مکانی که از قبل تعبیه کردید نصب کنید و آن را محکم کنید . برای زیبا دیده شدن محصول بهتر است ، سیم را از مکانی رد کنید که دیده نشود . برای این چراغ دیواری شما می توانید از روکش های طلایی ، سفید، مشکی یا ساتن استفاده کنید. چراغ-دیواری-لوکس-اسلاید-دو-تایی

 

چراغ-دیواری-لوکس-اسلاید

دیوارکوب ماه کامل 

لامپ دیواری ماه کامل یک کالای دکوراتیو و آنتیک برای آذین بندی فضاهای مختلف خانه است . ترکیب بین نور و سایه این شی تزیینی را خاص کرده است . برای ساخت این چراغ شما به یک حلقه برنجی ، لامپ ، سنگ مرمر نیاز دارید . این سوژه هنری یک نور نیمه ماه را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد . بهتر است دقیق و اصولی لامپ را انتخاب کنید . نگاه کردن به این شی نورانی حال و هوای افراد را تغییر می دهد . سنگ مرمر حکاکی شده چراغ دیواری را خاص تر و اختصاصی تر می کند . 

دیوار-کوب-ماه-کامل

 

دیوار-کوب-ماه

چراغ های دیواری مینیمالیستی

این مدل چراغ دیواری ها در حال حاضر به جهت نورپردازی خاصی که دارند و به جهت اینکه از اصول سبک مینیمال نیز پیروی میکنند میتوانند یک گزینه بسیار مناسب برای طراحان و مالکان خوش ذوق و طرفدار زیبایی در عین حال سادگی باشند . عمدتا طرح این چراغ دکوری به خطوط مستطیلی یا مربع شکل با نور زمینه سفید ( القا حس آرامش ) میتواند یک گزینه ایده آل باشد . لازم به ذکر است بسیاری از افراد از این چراغ ها برای نورپردازی و تزیین سالن انتظار مطب پزشکان ، سالن اجتماعات ، تزیین دفتر کار و اتاق مدیر ، خود بهره می برند جالب است بدانید که قرار گیری این چراغ با یک چیدمان مبل راحتی انتظار می تواند یک فضای خارق العاده را به ارمغان بیاورد . 

چراغ دیواری

دیوارکوب ساوانا 

ساوانا یک چراغ دیواری است خاص و متمایز از الگوهای دیگر است . این دیوارکوب با توجه ظاهری ظریف و پیچیده خود محیط زندگی سلطنتی شما را آنتیک می کند . چراغ دیواری ساوانا از الگوهای طبیعت الهام گرفته شده است . این آباژور دیواری نور را به صورت فوق العاده خاصی منعکس می کنند . تابش نور چراغ دکوراتیو به سمت بالا و پایین است . وضعیت نامنظم و نامتقارن نوارهای فلزی چکش خورده به لامپ ظاهری تا حدودی آشفته می بخشد ، جالب است بدانید در این آشفتگی یک نظم خاص و زیبا نهفته شده است .

دیوارکوب-ساوانا 

 

چراغ-دیواری-ساوانا 

چراغ دیواری جواهرات 

این چراغ دکوراتیو  یک تندیس‌ خاص و متمایز است . این چراغ دیواری از ترکیب تعادل فلز ، نوارهای تزیینی ، لامپ های خاص و نیز جواهرات رنگارنگ و گرانبها ساخته شده است . ساخت و تولید دیوار کوب تزیینی به زمان ، دقت و حوصله زیاد نیاز دارد . تنها با استفاده از این چراغ خاص و متمایز می توانید محیط زندگی خود را زیبا و آنتیک کنید و از تماشای آن لذت ببرید .ماده اصلی ساخت این چراغ تزیینی دیسک برنجی است ، سطح ماده خام با استفاده از چکش الگو داده می شود . یک شیشه سبز زمردی جلا و زیبایی چراغ دیواری را چند برابر افزایش می دهد .  

 

چراغ-دیواری-جواهرات

 

دیوار-کوب-جواهرات

 

چراغ دیواری گل 

برای ساخت و اجرای چراغ دکوراتیو جدید و خاص ، بهتر است دست به کار شوید ، ترس را کنار بگذارید و اشکال مختلف را با هم ترکیب کنید . به طور کلی برای ساخت این چراغ شما به یک چراغ های کوچک گرد ، میله های مفتولی ، مهره های آهنی کوچک ، چسب و هویه نیاز دارید . ابتدا بایستی طرح را بر روی یک کاغذ پیاده سازی کنیم و سپس اقدام به تولید چراغ دیواری کنید . برای اجرا ابتدا بایستی متریال های کار را تهیه کنید ، میله های مفتولی را به اندازه مورد نظر خود ببرید و بر روی سر این میله ها مهره های فلزی را وصل کنید . حال که میله های شما آماده شده است از یک اسپری رنگ نقره ای استفاده کنید و آنها را رنگ آمیزی کنید ، پس از خشک شدن میله ها به وسیله چسب مخصوص به هم متصل کردید پاتروم های لامپ را وصل کنید  .

چراغ-دیواری-گل 

چراغ-دیواری-طرح-گل

مزایای چراغ های دیواری 

 1. قابل استفاده در کنار تجهیزات روشنایی اصلی برای زیبا سازی فضا خانه 
 2. انتخاب آزادانه محصول 
 3. وجود مدلها مختلف 
 4. بادوام و مستحکم بودن محصولات 
 5. ماندگاری طولانی
 6. نصب آسان
 7. زیبا سازی فضای خانه 
 8. مطابق شدن آسان با سبک های مختلف دکوراسیون داخلی 
 9. افزایش انرژی مثبت در محیط خانه 
 10. استفاده مفید از انرژی ها 
 11. افزایش جلوه های بصری با ترکیب شدن نور محیط
 12. با توجه با تنوع ظاهری حس الهام بخشی به ساکنین فضا را القا میکند

نقاط ضعف دیوارکوب 

 1. هزینه های بالا 
 2. صرف زمان زیاد برای انتخاب الگو درست 
 3. تعمیر و تعویض لامپ در صورت استفاده نکردن اصولی 
 4. تنوع کمتر
 5. ممکن است گاهی اوقات امکان یافتن دقیق مدل هایی که در نظر داریم نباشد و در بازار یافت نشود .

نتیجه گیری 

در این دانشنامه سعی کردیم مدلهای مختلف چراغ دیواری را برای شما عزیزان شرح دهیم . انواع مختلف چراغ دیواری ها یک آیتم محیطی همه‌کاره هستند که قادر هستید آنها را در محیط خانه پخش کنید و از تماشای آن لذت ببرید . این محصول دارای مدلهای و اشکال مختلف و متفاوتی است . از آنجایی امروزه ابعاد خانه ها محدود است این هنر شماست که با استفاده از چراغ‌های رشته‌ای ، دنیای خود را خاص و زیبا کنید و از تماشای آن لذت ببرید .

در حال حاضر نیز باتوجه به گسترش تولیدات لوازم و اکسسوری های دکوری داخلی قدرت انتخاب بر اساس سلیقه و بودجه بسیار بیشتر شده و دستان شما را برای یک انتخاب هوشمندانه بازتر نموده است . حالا که تا حدودی با الگوهای مختلف و متفاوت چراغ دیواری ها آشنا شده اید نوبت شماست که با توجه به نیاز خود یکی از این الگوها را انتخاب کنید و محیط خود را با آن زیبا سازی کنید .

5/5 - (4 امتیاز)