چراغ دکوراتیو چیست ؟ کاربرد و مدل های ۲۰۲۲

چراغ-دکوراتیو-چیست-؟-کاربرد-و-مدل-های-۲۰۲۲

نور طبیعی بهترین وسیله برای زیبا سازی فضای خانه است ، برای افزایش نور در محیط زندگی شما قادر هستید از چراغ های دکوراتیو استفاده کنید ، با استفاده از این تجهیزات زیبا شما می توانید خانه ای خاص و آنتیک داشته باشید و از تماشای آن لذت ببرید . کمی خلاق باشید و قبل از هر اقدامی محیط زندگی خود را دقیق بررسی کنید . توجه کردن به این موضوع حس خوبی را به شما در پایان کار منتقل می کند . ویکی سرا در این مقاله قصد دارد الگوهای مختلف و متفاوت این شی تزیینی را برای شما عزیزان شرح دهد .

چراغ دکوراتیو

چراغ-دکوراتیو

این تجهیزات دارای الگو و مدلهای مختلف و متعددی هستند . به طور کلی شما می‌توانید بسته به استایل خانه خود از پلان های مختلف این کالای تزیینی استفاده کنید و محیط زندگی خود را به بهترین شکل موجود دکوراسیون و زیبا سازی کنید .

بهتر است بدانید به کمک چراغ های دکوراتیو شما می توانید انرژی منفی فضا را جذب کنید و آن را به انرژی مثبت تبدیل کنید . توجه نکردن به این موضوع می تواند استرس و اضطراب شما را افزایش دهد . به طور کلی شما با استفاده از چراغ های دکوراتیو قادر هستید محیط زندگی خود را زیبا تر و خاص تر کنید و از تماشای آن لذت ببرید . برای افزایش دانش خود در مورد الگوهای مختلف و متفاوت چراغ دکوراتیو ادامه مقاله را مطالعه کنید .

انواع چراغ دکوراتیو

انواع چراغ دکورات

لوستر دکوراتیو

لوستر-دکوراتیو

لوستر یکی از پر طرف دارترین چراغ های دکوراتیو برای دکوراسیون و زیبا سازی خانه است . کمی خلاق باشید و الگوهای موجود در بازار را دقیق و اصولی بررسی کنید . نگاه کردن به این شی حس خوبی را به شما منتقل می کند . بهتر است بدانید لوسترها دارای متریال های مختلف و متنوعی نیز هستند .

افراد از همان زمانهای قدیم شمع را برای روشن کردن این کالا استفاده می کردند . امروزه شما می‌توانید از لامپ های مختلف استفاده کنید و این وسیله دکوراتیو را زیبا سازی کنید . کمی خلاق باشید و با استفاده از اشیا پیرامون خود لوستر های خاص و زیبا را طراحی و پیاده سازی کنید و از تماشای آنها لذت ببرید . برای تعیین سایز مناسب لوستر برای اتاق ، طول و عرض اتاق را بر حسب فوت اندازه بگیرید ، توجه کردن و وقت گذاشتن برای خرید این محصول از هدر رفتن پول جلوگیری می کند .

سقف کوب دکوراتیو

سقف-کوب-دکوراتیو

اگر از الگوهای ساده و ابتدایی لوستر خسته شده اید و می‌خواهید کالای خاص و جدیدی را برای خود تهیه کنید ، ترس را کنار بگذارید و الگوی مورد نظر خود را بر روی یک کاغذ طراحی ؛ ترسیم و پیاده سازی کنید . به طور کلی برای اجرا و پیاده سازی این لوستر خاص شما به مقدار زیادی شیشه صیقلی شده در ابعاد مختلف ، دو صفحه آهنی ، قلاب ، سیم مفتولی ، میله آهنی ، لامپ ، چسب مخصوص نیاز دارید .

برای شروع شیشه ها را به هم وصل کنید و پلان قسمت پایین را پیاده سازی کنید . حالا همین کار را برای قسمت بالایی لوستر انجام دهید و آن را کاملا آماده کنید . از محکم بودن شیشه اطمینان حاصل کنید . بعد از اتمام این دو مرحله حالا نوبت به اتصال دو قسمت به یکدیگر است ، برای اتصال این دو پارتیشن از یک میله آهنی و سیم کمک بگیرید . در پایان کار لامپ را درون لوستر وصل کنید .

ساخت لوستر دکوراتیو با لامپ ادیسونی

ساخت-لوستر-دکوراتیو-با-لامپ-ادیسونی

اگر ذهن خلاقی دارید و قدرت تخیل بالایی دارید ، بهتر است دست به کار شوید و از این توانایی خود نهایت استفاده را ببرید . برای ساخت این لوستر خاص و زیبا ، شما به یک لوله آب قدیمی ، مقداری سیم ، لامپ ادیسونی ، قلاب ، سیم ، آویز نیاز دارید . برای شروع بایستی میله مورد نظر خود را رنگ کنید و اجازه دهید این کالا کاملا خشک شود . بعد از خشک شدن ، سیم های لامپ را از درون سوراخ های لوله رد کنید و به قسمت پایین سیم های پاترن لامپ را وصل کنید و در انتها لامپ ادیسونی را متصل کنید . جالب است بدانید نور منتشرشده از آن ، کاملا بهینه و استاندارد است . این وسیله نورانی می‌تواند یک منبع نوری جذاب و دکوراتیو برای زیبا سازی محیط زندگی شما باشد .

لوستر دکوراتیو حلقه ای

لوستر-دکوراتیو-حلقه-ای

یکی دیگر از الگوهای لوستر خاص برای دکوراسیون و زیبا سازی فضا ، الگوی حلقه ای است . برای اجرا و پیاده سازی این لوستر شما به سیم ، چند حلقه آهنی ، لامپ ال ای دی ، حلقه اتصال کننده نیاز دارید . برای شروع حلقه های آهنی را به یکدیگر متصل کنید و سپس به کمک یک اسپری طلایی آنها را رنگ کنید . بعد از خشک شدن حلقه ها ، سرپیچ های لامپ ال ای دی را درون این حلقه ها جاسازی کنید و سپس لامپ ها را درون سرپیچ ها بپیچید . برای اتصال این لوستر به سقف از 3 سیم و یک قاب و چند حلقه نگه دارنده استفاده کنید و آن را به سقف متصل کنید .

ریسه تزیینی دکوراتیو

ریسه-تزیینی-دکوراتیو

ریسه‌های تزیینی یکی از بهترین وسایل روشنایی برای دکوراسیون و زیبا سازی خانه است . این چراغ‌ها معمولا رشته‌های ال‌ ای‌ دی به‌ هم پیوسته‌ای هستند . شما قادر هستید این چراغ ها را در هر فضایی از خانه نصب کنید و از تماشای آن لذت ببرید . ریسه های تزیینی الگوهای مختلفی دارد . بهتر است برای خرید و انتخاب الگوی مورد نظر ، وقت بگذارید . بهتر است بدانید که این چراغ ها قادرند استرس و اضطراب شما را کاهش دهد و حس خوبی را به شما منتقل کنند .

چراغ دکوراتیو خانه

چراغ-دکوراتیو-خانه

اگر عاشق کار طراحی و دکوراسیون هستید و قدرت تخیل بالایی دارید ،بهتر است دست به کار شوید و از این توانایی خود استفاده کنید . برای ساخت و اجرا این خانه های فانتزی شما به مقوا اشتنباخ ، چسب ، تیغ طراحی ، خط کش ، نوار های ال ای دی نیاز دارید . برای شروع ، طرح مورد نظر را بر روی کاغذ طراحی کنید ، پس از اطمینان ، الگوی مورد نظر آن را بر روی مقوا اشتنباخ اجرا کنید ، به کمک تیغ طراحی مکان های مورد نظر را خالی و شکل خود را آماده کنید . حال خط کش را بر دارید و خطوط را تا کنید . بعد از اتمام تمام این عملیات چسب را بر دارید و این خانه را تکمیل کنید . برای قرار دادن نوار ال ای دی یک سوراخ بر روی سقف خانه ایجاد کنید ، این کار را با آرامش انجام دهید تا مقوا آسیب نبیند .

آباژور ایستاده

آباژور-ایستاده

آباژورهای ایستاده، یکی از ساده ترین گزینه ها برای روشن کردن قسمت خاصی از فضا است . اگر به نور شدید لوسترها و لامپ های سقفی عادت ندارید و می خواهید نور ملایم تری در محیط زندگی خود داشته باشید ، بهتر است از این کالا برای روشنایی خانه خود استفاده کنید . جالب است بدانید که این آباژورها که به چراغ پایه بلند نیز معروف هستند . شما قادر هستید این شی را در هر فضایی که مایل هستید قرار دهید .

برخی از این آباژورها قابلیت تنظیم نیز دارند ، بهتر است برای طراحی و زیبا سازی این کالا وقت بگذارید و از متریال های پیرامون خود استفاده کنید . به طور کلی برای ساخت این کالا شما به یک شاخه درخت رزینی ، مقداری پر مصنوعی ، سیم ، پاترون ، لامپ نیاز دارید . برای شروع بایستی ابتدا شاخه و یا همان پایه آباژور را تهیه کنید . در بیشتر موارد رزین خام است و نیاز است از رنگ مخصوص برای رنگ آمیزی آن استفاده کنید و آن را آماده کنید . بعد از اتمام این کار بایستی پاترون لامپ را در سر جای خود محکم کنید و لامپ را درون آن بپیچید . نکته : برای اجرا پرها ، بهتر است از یک حلقه آهنی استفاده کنید .

حباب های حصیری

حباب-های-لامپ--حصیری

اگر از پیروان سبک روستیک هستید و تماشای اجناس و متریال های پایه حس خوبی را به شما منتقل می کند ، بهتر است بدون شک این چراغ را انتخاب کنید . برای دکوراسیون اتاق خواب ، اتاق مطالعه ، پذیرایی ، آشپزخانه می توانید از این چراغ ها استفاده کنید . برای ساخت و پیاده سازی این لوستر شما به حصیر ، حباب پلاستیکی ، سیم ، پاترون ، چراغ نیاز دارید .

ابتدا حباب را زیر دست خود قرار دهید و سپس حصیر را به دور این حلقه بپیچید ، بعد از اتمام کار پاترون را درون قاب لوستر جا سازی کنید . لامپ را درون پاترون بپیچید و کار را به سقف نصب کنید . تنوع حباب ها به قدری زیاد است که می توان آن ها را در هر اندازه، رنگ و فرمی مختلف تهیه و پیاده سازی کرد . اگر می خواهید فضای روشن و پرنوری داشته باشید، باید در انتخاب جنس و فرم حباب ها دقت کنید .

چراغ های فانوسي سقفي دکوراتیو

چراغ-های-فانوسی-سقفی-دکوراتیو

فانوس ها می توانند گزینه های جالب و خاصی از تجهیزات برای نور پردازی خانه دانست . ترس را کنار بگذارید و با کمی خلاقیت و ابتکار الگو های جدید فانوس را طراحی و پیاده سازی کنید . برای ساخت این شی ، شما به دو حلقه چوبی ، 2 عدد لامپ ، شیشه نشکن ، میله ، حلقه های آهنی ، سیم نیاز دارد .

برای شروع حلقه های چوبی را مقابل هم با فاصله قرار دهید ، در قسمت وسط این فانوس شیشه را قرار دهید و به وسیله مهره و پیچ آن را محکم کنید ، بعد از اتمام این عملیات میله را در وسط لوستر قرار دهید و آن را با قفل های مخصوص محکم کنید . اگر به دنبال آرامش و کاهش استرس هستید ، این چراغ را برای خانه خود انتخاب کنید و از تماشای آن لذت ببرید . این وسیله روشنایی دارای نور ملایم و لطیفی است . برای دکوراسیون اتاق ناهار خوری ، اتاق خواب ، اتاق نشیمن می توانید از این کالا استفاده کنید .

چراغ های دکوراتیو آویز

چراغ های دکوراتیو آویز

اگر از الگوهای تکراری چراغ آویز خسته شده اید و به دنبال پلان های جدید و نو هستید ، بهتر است به شما بگوییم که ترس را کنار بگذارید و شروع به تولید کالاهای جدید و خاص کنید . برای اجرا و پیاده سازی این شی خاص شما به مقداری سیم ، پاترون ، لامپ ، حباب شیشه ای نیاز دارید . قبل از هر اقدامی محیط اجرای کار را در نظر بگیرید و سپس اقدام به تولید و ساخت این محصول کنید . برای شروع کارهای برقی را انجام دهید و سپس اقدام به انجام بقیه کارها کنید .

بعد از اتمام این کار شی را در محل معین نصب کنید ، در پایان کار لامپ ها را درون پاترون بپیچید و سپس حباب های شیشه را بر روی سطح کار مستقر کنید . نکته :از حباب های شفاف برای اجرا و زیبا سازی خانه خود استفاده کنید ، این اشیا نور ، دارای پاشش نور بیشتری هستند . اگر از پیروان سبک مینیمال هستید ، بهتر است از این کالا برای نور پردازی خانه خود استفاده کنید و زیبایی محیط زندگی خود را چند برابر افزایش دهید .

چراغ دکوراتیو رنگی

چراغ-دکوراتیو-رنگی

احتمالاً چراغ های رشته ای رنگی را همه شما دیده اید و با آن آشنا هستید . بسیاری از شما چندین دهه است که از آنها برای تزئین خانه خود استفاده می کنید . با استفاده از این رشته های رنگی خاص شما می توانید محیط زندگی خود را زیبا کنید و از تماشای آن لذت ببرید . چراغ های رشته ای رنگی در رنگ های بسیار متنوعی موجود است و می توانید از آنها برای تزئین اتاق خواب، اتاق زیر شیروانی و حتی حیاط خلوت نوجوانان استفاده کنید . اگر از پیروان دکوراسیون رنگی هستید و می خواهید با این سبک خانه خود را دکوراسیون کنید ، بهتر است از این شی برای روشنایی خانه خود استفاده کنید . چراغ های رشته ای رنگی می توانند شادی و نشاط را به محیط خانه وارد کند .

چراغ طنابی

چراغ-طنابی

اجرا و پیاده سازی این چراغ به تخصص خاصی نیاز ندارد . برای ساخت این شی طراحان اساساً از لامپ های کوچک استفاده می کنند . این آباژور بسیار منعطف است . اگر از دوست داران دکوراسیون کلاسیک هستید ، این چراغ را برای دکوراسیون و زیبا سازی محیط زندگی خود انتخاب کنید و از تماشای آن لذت ببرید . چراغ های طناب سیمی یک شی فوق العاده زیبا برای دکوراسیون و زیبا سازی خانه هستند . برای اجرای این چراغ ، شما بایستی ترس را کنار بگذارید و تنها با ذهنی آزاد کالا را طراحی کنید .

چراغ های شیشه ای دکوراتیو

چراغ-های-شیشه-ای-دکوراتیو

یکی از بهترین چیزها در مورد چراغ های آویز شیشه ای این است که می توانید آنها را خودتان درست کنید . آنها یکی از شیک ترین گزینه های نورپردازی در فضای باز محسوب می شوند . برای ساخت این کالا شما به چند شیشه ساده ؛ چراغ‌های رشته‌ای ، شیشه‌ای و سیم نیاز دارید . ترس را کنار بگذارید و با قدرت تخیل خود این شی را طراحی کنید . جالب است بدانید هر لامپ در یک شیشه پنهان می‌شوند و جلوه بصری خیره‌ کننده‌ای ایجاد می‌کنند .

پنل دکوراتیو سقفی

پنل‌ های سقفی بهترین گزینه برای زیبا سازی خانه هستند . اگر دوست دارید خانه ای آرام ، گرم ، دلنشین ، پور نور داشته باشید ، بهتر است از این چراغ برای دکوراسیون و زیبا سازی خانه خود استفاده کنید . این پنل‌ ها خیلی راحت در سقف نصب می شوند و جای کمی را اشغال می کنند . پنل‌ های سقفی ، نوری یکدست و یکنواختی رو در سرتاسر خانه ایجاد می کنند . تماشا و نگاه کردن به این پنل های دکوراتیو حس خوبی را به شما منتقل می کند .

نور پردازی دکوراتیو مخفی

نور-پردازی-دکوراتیو-مخفی

یکی از پر طرفدارترین نور پردازی ها برای دکوراسیون و زیبا سازی محیط خانه نور مخفی است. نور مخفی که به تازگی با به محبوبیت رسیدن سبک مدرن و کاربرد وسیع آن در طراحی داخلی به دکوراسیون منازل راه پیدا کرده است، در این روش نورپردازی ، شما منبع نور را نمی بینید ، بلکه تنها بازتاب نور به چشم شما برخورد می کند . نور مخفی، معمولا با ایجاد شکاف یا در نظر گرفتن لامپ های مخصوص و کوچک در زیر سطوح کار گذاشته می شود و نور یکدست و ملایمی را در فرم خطی ایجاد می کند که ظاهری بسیار لوکس و امروزی به دکوراسیون می دهد.

نتیجه گیری

اگر از ابتدا مقاله چراغ های دکوراتیو ویکی سرا را مطالعه کرده باشید حتما با الگوها و مدلهای مختلف این کالا آشنا شده اید . انواع مختلف چراغ‌های دکوراتیو یک آیتم محیطی همه‌کاره هستند که قادر هستید آنها را در محیط خانه پخش کنید و از تماشای آن لذت ببرید . روشنایی محیط را تنها با کمی تلاش از 0 تا 100 برسانید . از آنجایی امروزه ابعاد خانه ها محدود است این هنر شماست که با استفاده از چراغ‌های رشته‌ای ، دنیای خود را خاص و زیبا کنید و از تماشای آن لذت ببرید . حال که با الگوهای مختلف و متفاوت چراغ دکوراتیو آشنا شده اید حالا نوبت شما از است که با توجه به نیاز خود یکی از این کالاها را انتخاب کنید و محیط خود را با آن زیبا سازی کنید .


4.9/5 - (14 امتیاز)