ساعت دیواری – انواع مدل و تاثیرات آن در دکوراسیون

ساعت-دیواری---انواع-مدل-و-تاثیرات-آن-در-دکوراسیون

ساعت دیواری نقش مهمی در زندگی هر فرد دارد . به طور کلی افراد برای اندازه گیری و بررسی زمان از ساعت دیواری استفاده می کنند . ساعت های دیواری دکوری دارای الگو و مدلهای مختلف و متفاوتی است . قبل از خرید و انتخاب ساعت دیواری محیط خانه ، نوع دکوراسیون خانه خود را بررسی کنید و سپس اقدام به خرید این کالای دکوری کنید . در مجموع شما می توانید ساعت ديواري را که دوست دارید یا مطابق با فضای داخلی محیط زندگی شما است را انتخاب کنید و از تماشای آن لذت ببرید . اگر ذهن طراح و خلاقی دارید و می خواهید ساعت های جدیدی را برای محیط زندگی خود طراحی کنید ، بهتر است این مقاله را دقیق و اصولی مطالعه و بررسی کنید .

ساعت دیواری و انواع الگوهای آن

ساعت-ديواري-و--الگوهای-مختلف-آن

ساعت دیواری یکی از آن اقلام ضروری برای دکوراسیون و زیبا سازی محیط خانه است . پیدا کردن یک ساعت دیواری ایده آل کار دشوار و سختی است . به طور کلی شما می توانید از الگوهای به روز ، خاص ، معاصر و دراماتیک استفاده کنید و محیط زندگی خود را زیبا کنید . ترس را کنار بگذارید و الگو و مدل خاصی را برای خود و عزیزانتان طراحی و پیاده سازی کنید . ساعت دیواری را می توان تاثیرگذارترین ابزار زمان دانست . به طور کلی زندگی بدون ساعت یک درهم ریختگی بزرگ و پر از هرج و مرج خواهد بود . ویکی سرا در ادامه الگو و مدلهای مختلف ساعت را تشریح می دهد . قصد ما از ارائه این مقاله ، بالا بردن دانش شما عزیزان همراه است .

طراح ساعت دیواری

طراح ساعت دیواری

پیتر هاین‌ لاین مخترع ساعت ديواري است . او متولد آلمان است . پیترهاین لاین اولین ساعت مکانیکی مدرن را اختراع کرد ، ساعت دیواریِ ساخته شده توسط این طراح ،بسیار شبیه به ساعت‌های امروزی است . با شروع قرن هفدهم ، مردم شروع به ساخت و طراحی ساعت دیواری کردند ، افراد تصمیم گرفتند از دانش و قدرت تخیل خود استفاده کنند و مدلهای مختلف این محصول تزیینی را تولید کنند .

انواع مدلهای ساعت دیواری

ساعت دیواری رایج ترین وسیله برای دکوراسیون و زیبا سازی محیط زندگی است . بسته به الگو و تیپ خانه خود شما می توانید از مدلهای مختلف ساعت استفاده کنید و این فضا را به بهترین شکل ممکن ، زیبا کنید . در مجموع نگاه کردن به ساعت و بررسی زمان حس خوبی را به ما منتقل می کند . این شی دکوراتیو ، دارای الگوها و مدل های مختلفی است که برای تزئین دیوارها می توان از آن نیز استفاده کرد . به طور کلی ، شما قادر هستید ساعت را کنار اتاق یا روی یک قسمت نشیمن قرار دهید و از تماشای آن لذت ببرید .

انواع مدلهایِ ساعت ديواري

اندازه های ساعت دیواری

این شی دکوراتیو دارای ابعاد و اندازه های مختلف و متعددی است ، به طور کلی شما قادر هستید بسته به ابعاد خانه خود از 3 سایز کوچک ، متوسط ، بزرگ این محصول استفاده کنید .

ساعت ديواري کوچک

این کالای دکوراتیو دارای قطرهای 1 تا 12 اینچ است ، اگر برای دکوراسیون آپارتمان کوچک خود به دنبال ساعت هستید بهتر است بدون هیچ تردیدی این کالا را انتخاب کنید و از تماشای آن لذت ببرید .

ساعت ديواري متوسط

این کالای تزیینی دارای قطرهای 13 تا 24 اینچ است . بهتر است برای خرید و انتخاب این ساعت دکوری وقت بگذارید و الگوی موجود در بازار را بررسی کنید .

ساعت ديواري بزرگ

ساعت های دیواری بزرگ از نظر اندازه متفاوت تر است ، معمولا دارای ابعاد 25 تا 32 اینچ است . اگر خانه ای بزرگ و عریض دارید ، بهتر است بدون هیچ تردیدی این ساعت را انتخاب کنید و محیط خود را به بهترین شکل دکوراسیون کنید .

ساعت ديواري دکوري کلاسیک و مدرن

ساعت دیواریِ کلاسیک

ساعت های دیواری کلاسیک و مدرن محیط زندگی شما را خاص و زیبا می کند ، بهتر است بدانید الگوهای زیر مجموعه سبک کلاسیک و مدرن هیچ وقت از مد نمی افتند . ترس را کنار بگذارید و الگو های مختلف این کالا را طراحی و پیاده سازی کنید . جالب است بدانید طراحان از عناصر چوب یا جایگزین چوب برای طراحی و پیاده سازی این کالا استفاده می کردند . این شی ابعاد بزرگتری نسبت به ساعت های معمولی دارد و فضای بیشتری را پوشش می دهد . در ادامه به تشریح الگو های مختلف ساعت کلاسیک و مدرن می پردازیم .

ساعت ديواري یکپارچه گرد

ساعت ديواري یکپارچه گرد

با افزودن این ساعت دیواری شیک و یکپارچه ، حال و هوای محیط زندگی خود را زیبا و خاص کنید . این ساعت کلاسیک یک انتخاب منحصر به فرد برای هر کسی است که می‌خواهد علایق خود را به محیط خانه وارد کند . برای ساخت این ساعت خاص شما به یک قاب چوبی گرد ، صفحه رومی ساده ، پیکان های ساعت و باتری نیاز دارید . بهتر است بدانید که این ساعت دیواری دارای طراحی ساده و ابتدایی است . این کالا دارای یک بند زنجیری زیبا است که به راحتی به هر دیواری آویزان می شود .

ساعت های ديواري پاپیه ماشه مدرن

ساعت های ديواري پاپیه ماشه مدرن

ساعت‌ پاپیه ماشه از کاغذهای خاصی طراحی و ساخته می‌شود . برای ساخت این ساعت شما بایستی ابتدا طرح مورد نظر خود را بر روی کاغذ پیاده سازی کنید ، بعد از اطمینان از الگوی مورد نظر، کاغذ های مخصوص را انتخاب کنید و الگوی خود را بر روی یک چوب ساده اجرا کنید . به عنوان مثال ، لایه‌های متعددی از کاغذ به طور جمعی به هم بچسبانید و سپس طرح را آماده کنید . اگر ذهن خلاقی دارید و عاشق کار طراحی هستید بدون هیچ تریدی این سبک ساعت را انتخاب کنید .

ساعت دیواری مسی

ساعت ديواري مسی

با این ساعت کلاسیک محیط خانه خود را خاص و زیبا کنید . این ساعت دیواری دارای دو موتور و دو صفحه جدا از یکدیگر است . سطوح مسی این ساعت دارای حکاکی و الگوی خاصی است . اگر می خواهید از فاصله دور نیز ساعت را خوب و دقیق ببینید ، بهتر است این ساعت انتخاب کنید .

ساعت دیواری فاخته

ساعت-دیواری-فاخته

یک ساعت فاخته دارای الگو و تیپ خاص و زیبایی است . به طور کلی وقتی ساعت به صدا در می‌آید ، یک پرنده از داخل لانه چوبی در بالای ساعت خارج می شود و یک صدای خاص را تولید می کند . در برخی از مدلهای این ساعت ، بال ها و منقار پرنده حرکت می کند ، در حالی که در مدل های دیگر فقط پرنده جلو و عقب می شود . ساعت‌ فاخته دارای استایل عجیب‌ و غریبی است . اگر ذهن خلاقی داشته باشید می توانید به جای پرنده ،از کالای دیگری استفاده کنید .

ساعت ديواري فلزي

ساعت ديواري فلزی

برای ساخت و اجرای این نقشه شما به یک صفحه فلزی ، یک نقشه خاص ، عقربه و باتری نیاز دارید . برای ساخت این ساعت بهتر است ابتدا الگوی مورد نظر خود را بر روی کاغذ ترسیم کنید . بعد از مطمئن شدن از الگوی ترسیمی آن را اجرا کنید . به طور کلی ابتدا بایستی صفحه ساعت را آماده کنید ، بعد از اتمام این کار برچسب نقشه را بر دارید و بر روی قسمت مرکزی ساعت بچسبانید ، حال عقربه های این کالا را نصب کنید . بهتر است برای ساخت این ساعت دیواری وقت بگذارید ، برای زیبا سازی دیوار اکسنت وال می توانید از این ساعت استفاده کنید .

جالب است بدانید در صورت استفاده مناسب کاغذ دیواری در فضای خود این مدل از ساعت ديواري میتواند بر روی کاغذ دیواری نیز اجرا شود و ترکیب بسیار زیبا و مناسبی را به ارمغان آورد .

ساعت ديواري دایره اي

ساعت ديواري دایره ای

ساعت دیواری دایره ای یکی از بهترین تجهیزات برای برجسته کردن دیوار است . رنگ های سیاه و سفید ظاهری حرفه ای به این ساعت می بخشد . اعداد این ساعت دارای فونت بزرگ و مشخصی است . این نوع ساعت دیواری برای دکوراسیون محل کار و حتی اتاق مطالعه عالی است . بهتر است بدانید نگاه کردن به این ساعت چشم را خسته نمی کند .

ساعت ديواري آونگي

ساعت-آونگی

ساعت های آونگی برای اولین بار در سال 1656 اختراع شد ، الگوی خاص و زیبای این محصول آن را به یک شی پر طرفدار تبدیل کرده است . به طور کلی آونگ‌ها برای حفظ زمان دارای نوسانات بسیار گسترده ای هستند . این ساعت به نگهداری خاصی نیاز دارد . در مجموع برای اینکه یک ساعت آونگی به درستی کار کند ، باید کاملاً تراز باشد تا آونگ به طور یکنواخت بین هر دو طرف حرکت کند . اگر «تیک» و «تاک» ساعت آونگی یکنواخت نباشد ، نشان می دهد ساعت آونگی ناهموار است و باید تراز شود تا به درستی به کار خود ادامه دهد .

ساعت رادیویي

ساعت-رادیویی

ساعت رادیویی یک گزینه ی عالی برای هر کسی است که می خواهد در کنار نگاه کردن به ساعت ، موسیقی مورد علاقه خود را گوش کند . یکی از مزایای انتخاب ساعت رادیویی این است که اغلب می‌توانید زنگ ساعت خود را روی یک ایستگاه رادیویی خاص تنظیم کنید . به طور کلی شما قادر هستید از متریال های مختلف برای ساخت و اجرای این کالا استفاده کنید .

ساعت فلزی مدرن

ساعت فلزی مدرن

برای ساخت و اجرای این ساعت شما به فلز نیاز دارید . به طور کلی با یک ساعت دیواری متالیک می توانید هر فضایی را فوراً خاص تر کنید . برای ساخت و اجرای این ساعت شما به یک حلقه فلزی بزرگ ، اعداد ساعت ، موتور و عقربه نیاز دارید . ابتدا صفحه اصلی را تهیه کنید ، برای زیبا تر شدن این قطعه ، بهتر است سطح آن را مشکی کنید ، تا زمانی این سطح خشک می شود ، عقربه ها را با رنگ طلایی رنگ آمیزی کنید . حال که همه این تجهیزات خشک شده چسب را بر دارید و اعداد را در سر جای خود قرار دهید و چسب بزنید . بعد از اتمام این مراحل موتور ساعت را وصل کنید و سپس عقربه ها را به موتور متصل کنید .

ساعت ديواری چاپي

ساعت-دیواری-چاپی

آیا شما از طرفداران پرینت هستید؟ اگر بله ، پس به سراغ ساعت‌های دیواری چاپ‌ شده بروید . کمی خلاق باشید و از ارائه الگوهای جدید نترسید . قبل از هر کاری شما بایستی طرح و الگوی مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس ساعت خود را بسازید .

ساعت دیواری مدرن بتنی

ساعت مدرن بتنی

یکی از بهترین ساعت های دیواری که نفس شما را بند می آورد ، ساعت بتنی است . این ساعت یک اثر هنری واقعی است . برای ساخت و طراحی این ساعت خاص و زیبا وقت بگذارید . این شی دارای طراحی مارپیچ و پلکانی است ، این ساعت دارای بازوهای آلومینیومی خاصی است که با دست ساخته می شود ، ساختار آن از فولاد ضد زنگ با چگالی بالا است .

ساعت ديواري یوگا

ساعت-یوگا

اگر عاشق ورزش یوگا هستید بدون هیچ تردیدی این ساعت را انتخاب کنید . به طور کلی شما قادر هستید این ساعت را در هر فضایی از خانه قرار دهید . به طور کلی می توانید ژست های مختلف یوگا را در صفحه نمایش ساعت مشاهده کنید . برای ساخت و اجرای این ساعت شما به یک صفحه چوبی ، چوب نازک برای ترسیم اشکال یوگا ، موتور ، عقربه ، چسب ، ورق طراحی و مداد نیاز دارید .

ابتدا کاغذ را در جلو دست خود قرار دهید و به وسیله مداد الگو های یوگا را طراحی و پیاده سازی کنید ، حال که از شکل الگو مطمئن شدید آنها را ببرید و بر روی یک چوب نازک قرار دهید . به وسیله یک اره دستی این اشکال را تهیه کنید و کنار بگذارد ، حال چسب را بردارید و الگو های آماده را بر روی سطح کار بچسبانید . بعد از اتمام تمام این مراحل موتور ، عقربه ها را نصب کنید .

ساعت دیواری قهوه داغ

ساعت-دیواری-قهوه-داغ

آیا به دنبال ساعت مناسبی برای ساعت آشپزخانه خود هستید؟ بهتر است بدانید که ساعت دیواری قهوه ، بهترین الگو برای دکوراسیون و زیبا سازی آشپزخانه است . این ساعت از پلاستیک خاصی طراحی و ساخته می شود . برای ساخت و اجرای این ساعت دیواری وقت بگذارید و از کار ترسیم نترسید . به طور کلی با این ساعت دیواری می توانید ظاهر آشپزخانه خود را خاص و زیبا کنید و از تماشای آن لذت ببرید .

ساعت دیواری چوبی پرنده

ساعت دیواری چوبی پرنده

برای اجرا و پیاده سازی این ساعت شما به یک صفحه چوبی بزرگ ، مجسمه های پرنده ، موتور و قاب برای قرار دادن عقربه ها نیاز دارید . ابتدا طرح مورد نظر خود را بر روی یک کاغذ ترسیم کنید . حال که از الگوی خود اطمینان حاصل کردید آن را اجرا کنید . ابتدا چوب را زیر دست خود قرار دهید و محل های قرار گیری پرنده ها را علامت گذاری کنید . حال که این مراحل را انجام دادید ، پرنده ها را بر دارید و بر روی مکان مورد نظر نصب کنید . بعد از اتمام تمام این مراحل موتور ساعت را روی سطح ساعت محکم کنید و سپس عقربه ها را قرار دهید . اگر می خواهید محیط زندگی خود را خاص و زیبا کنید ، بهتر است از این الگو استفاده کنید .

ساعت ديواري روستیک

ساعت ديواري روستیک

سبک روستیک از جمله سبک های محبوب امروزی است که در طراحی داخلی خانه می توان از آن استفاده کرد . برای ساخت و اجرای این ساعت شما باید از چوب مخصوصی استفاده کنید . اگر دکوراسیون منزل شما سبک روستیک یا همان روستایی است ، بهتر است از این تم ساعت دیواری استفاده کنید . جالب است بدانید ساعت های مدل روستیک از یک صفحه ی چوبی ساده و بدون تزیینات تشکیل شده است . این ساعت را می توانید در کنار لوازم دکوری کنفی، چوبی یا لوازمی که به هر شکل ، دارای تم روستیک می باشند ، قرار دهید .

ساعت چوبی توپوگرافی

ساعت-چوبی-توپوگرافی

توپوگرافی به معنای پستی و بلندی است ، طرح های هنری توپوگرافیک نیز به مانند همین تعریف ، دارای فرم هایی هستند که از ارتفاع و شکل های متنوعی تشکیل شده اند . اگر به دنبال یک الگوی خاص و زیبا برای خانه خود هستید ، بهتر است بدون هیچ تردیدی این وسیله را انتخاب کنید . ساعت دیواری با طرح توپوگرافیک از صفحه های متعدد تشکیل شده که از بغل مانند کوه به نظر می رسند . مدل توپوگرافیک را بهتر است با دکوراسیون مدرن یا سبک دکوراسیون مینیمال ست کنید .

ساعت مکعبی جدید

ساعت-مکعبی-جدید

برای اجرا و پیاده سازی این ساعت شما به مکعب های چوبی ، برچسب اعداد ، موتور و عقربه نیاز دارید . ابتدا بایستی طرح مورد نظر خود را بر روی برگه ترسیم و پیاده سازی کنید . سپس دیوار و محیط اجرای کار خود را تعیین کنید ، بعد از اتمام این مراحل مکعب های خود را بسازید . حال که تمام این تجهیزات آماده شده است اعداد را بر روی سطح مکعب ها نصب کنید ، بعد از اتمام این مراحل کار را اجرا کنید . از چسب مخصوص استفاده کنید و هر کدام از این مکعب ها را در جای خاصی وصل کنید . جالب است بدانید این ساعت به مساحت زیادی برای اجرا نیاز دارد ، در صورتی که فضای کوچکی دارید ، بهتر است از این ساعت استفاده نکنید ، توجه نکردن به این موضوع محیط خانه شما را زشت می کند .

خرید ساعت دیواري

همانطور که قبلا گفتیم یکی از مهم ترین عناصر دکوراسیون هر خانه ای ساعت دیواری است ، باید برای انتخاب و خرید آن وقت بگذاریم و الگوهای موجود در بازار را دقیق بررسی کنیم . به طور کلی فاکتور های انتخاب ساعت دیواری می تواند بودجه شما ، سبک دکوراسیون داخلی ، علایق شما ، جنس ساعت ، نوع ساعت و … باشد . بهتر است بدانید که بی اهمیت شمردن هر کدام از این مسائل ، محیط زندگی ما را زشت می کند .

قیمت ساعت دیواري

قیمت مسئله ای است که اغلب خریداران در راستای سفارش ساعت دیواری به آن توجه ویژه ای می کنند . بی تردید خریداران در بررسی قیمت ساعت دیواری ، کیفیت را موضوعی مهم دانسته و آن را مقایسه می کنند . فاکتور های مهم قیمت گذاری ساعت شامل :

  1. جنس چوب و یا متریال مصرفی
  2. ابعاد و اندازه ساعت
  3. دست ساز یا ماشینی بودن آن
  4. کیفیت موتور مصرف شده
  5. طرح و نقش ساعت

نتیجه گیري

اگر مقاله ویکی سرا را از ابتدا دقیق و اصولی مطالعه کرده باشید ، حتما با الگو و مدلهای مختلف ساعت دیواری آشنا شده اید . بهتر است بدانید ، ساعت های دیواری به شما اجازه می دهد هر آنچه در ذهن خود دارید را پیاده سازی و اجرا کنید و از تماشای آن لذت ببرید . حالا نوبت شما است که بر اساس نظر و سلیقه خود یکی از ساعت دیواری را انتخاب کنید و محیط زندگی خود را زیبا کنید . اگر فرد خلاقی باشید و از قدرت تخیل بالایی برخودار باشید ، می توانید الگوی جدیدی را برای محیط زندگی خود خلق کنید و از تماشای آن لذت ببرید .


5/5 - (12 امتیاز)