روغن علف لیمو و برترین خواص علمی و اثبات شده این روغن

روغن علف لیمو با سرده ماده ای با طبیعت گرمسیری میباشد . این روغن دارویی از قدیم ایام در طب سنتی  و نیز در صنعت محصولات بهداشتی و زیبایی مورد استفاده قرار میگرفت . این روغن طبیعی دارای خواص دارویی بسیار زیادی میباشد ولی روغن علف لیمو نیز عوارض جانبی را دارا میباشد که نمیتوان از کنار آن به سادگی گذر کرد . گروه تحقیقاتی حوزه سلامت ویکی سرا با مطالعه بر روی مجلات طب سنتی به صورت کامل با این روغن طبیعی آشنا شده . در ادامه مطلب میخواهد خواص و نیز عوارض این روغن را برای شما شرح دهید .

خواص روغن علف لیمو

روغن علف لیمو یا سرده دارای خواص بسیار زیاد  میباشد . این روغن گیاهی دارای خواص شگفت انگیز بسیاری بوده است . اسانس روغن این گیاه بوی لیمو تازه را میدهد . خواص این روغن میتوان به درمان میگرن ، سرماخوردگی ، آنفولانزا ، کلسترول خون ، جلوگیری از فشار خون بالا ، از بین بردن باکتری بدن نیز اشاره کرد . این روغن طبیعی در درمان عفونت بدن مفید بوده و نیز به کاهش وزن کمک میکند . گروه تحقیقاتی حوزه بهداشت ویکی سرا در ادامه به صورت جز به جز به خواص این روغن بر بدن میپردازد .

خواص روغن علف لیمو

خواص روغن علف لیمو کلسترول بدن

کلسترول یک ماده مومی مانند چربی میباشد که به بدن کمک میکند تا غشای سلولی ، بسیاری از هورمون ها و ویتامین D را بسازد . کلسترول موجود در خون از دو منبع تأمین میشود غذاهایی که میخورید و کبد . کبد شما کلسترول مورد نیاز بدن را تا حدودی ایجاد میکند . کلسترول و سایر چربی ها به عنوان ذرات کروی به نام لیپوپروتئین در جریان خون شما حمل میشوند . دو لیپوپروتئین معمولاً شناخته شده لیپوپروتئین های با چگالی کم (LDL) و لیپوپروتئین های با چگالی بالا (HDL) میباشند .

لیپوپروتئین (LDL) که نشان دهنده چربی خون میباشد میتواند با قرص متفاوتی از قبیل آتورواستاتین تا حدودی درمان و نیز رفع شود . در کنار آن میتوانید با مواد گیاهی و نیز روغنی این چربی خون را به حد قابل قبولی کاهش دهیم . یکی از مواد مفید برای کاهش چربی خون روغن علف لیمو میباشد .

ویکی سرا با تحقیقات خود بر روی مجلات طب سنتی به این نتیجه رسیده با استفاده این روغن علف لیمو میتوان میزان و درصد چربی مضر درون رگهای خونی را به اندازه قابل قبولی کاهش داد . این روغن باعث افزایش سلامتی افراد شده و نیز خطرات جبران ناپذیر کمتری را تا حدودی بر بدن به جای میگذارد .

نکته

  • در صورت که میخواهید از این روغن برای کاهش کلسترول خون خود استفاده کنید قبل از مصرف از خود دوز مصرفی را سوال کنید .

خواص این روغن گیاهی بر گوارش

رفلاکس معده یکی از بیماری میباشد که ممکن است بخش بالایی از افراد جامعه به علت توجه نکردن و بی اهمیت شمردن نوع ماده غذایی که به دنبال آن ممکن است برای افراد التهاب هایی را به همراه داشته باشد . بهتر است التهاب های معده بی اهمیت ندانست و درصد بهبود حال عمومی خود باشیم . این بهبودی را نیز می توانیم به وسیله قرص ها و نیز مواد طبیعی انجام دهیم ، این انتخاب شماست که کدام راه را انتخاب کنید .

بهتر است اگر به مشکلات معده دچار شده اید زیر نظر پزشک در کنار مصرف داروها برای التیام این درد از روغن طبیعی نیز استفاده کنید . یکی از این روغن طبیعی در درمان مشکلات معده روغن علف لیمو میباشد . این روغن گیاهی به میزان قابل توجه ای قادر میباشد التهاب معده را نیز کاهش دهد . در کنار استفاده از روغن علف لیمو نیز میتوانید از دم کرده آن برای کاهش التهاب معده استفاده کنید .

لاغری با روغن علف لیمو

بسیاری از انسان به خاطر داشتن زندگی یک نواخت امروزه تحرک کمتری داشته و به اضافه وزن و نیز افزایش درصد چربی بدن خود دچار میشوند . این افراد برای رهایی از میزان چربی بالا و نیز افزایش وزن به دنبال را درمانی متفاوتی میباشد . ویکی سرا با مطالعات بر روی مجلات سلامت بدن به این نتیجه رسیده بهتر است در کنار توجه کردن به رژیم غذایی و نیز ورزش کردن از روغن گیاهی برای کاهش وزن و میزان چربی بدن خود استفاده کنیم .

یکی از این روغن طبیعی برای کاهش میزان چربی بدن روغن علف لیمو میباشد . نحوه عملکرد این روغن طبیعی به این صورت است که به دیواره های چربی بدن حمله کرده و آنها را نیز شکسته و باعث دفع چربی بدن از طریق ادرار میشود . با استفاده از روغن تا حدودی سریعتر به وزن دلخواه خود میرسید .

روش مصرف

مقدار 3 قطره از این روغن را بر روی سطح پوست ریخته و شکم و یا هر جایی از بدن که دچار سلولیت شده اید را با این محلول ماساژ داده و بعد از اتمام ماساژ محل را با یک سلفون بسته و مکان را گرم نگاه دارید . مشاهده میکنید به مرور زمان بعد چند دفعه استفاده میزان چربی بد شما تا حدودی کاهش پیدا کرده است .

نکته

  • برای رسیدن به نتیجه ای بهتر و نیز دچار نشدن به عوارض روغن علف لیمو بهتر است قبل از استفاده با یک پزشک طب سنتی حتما مشورت کنید .
  • از دوز بیشتر برای رسیدن به لاغری سریعتر به هیچ وجه استفاده نکنید  و از دوز تعیین شده در تایم مشخص استفاده کنید .
  • رژیم غذایی و نیز ورزش را در کنار مصرف این روغن برای حذف چربی بدن از یاد نبرید .

کاهش وزن

درمان سندروم قاعدگی

تقریباً 80 الی 90٪ زنان در دوره های قبل از قاعدگی علائم درد را تجربه میکنند . این سندروم در سنین مختلف برای خانم باعث ایجاد درد های شدید در بدن شان میشود . خانم در بعضی مواقع به علت داشتن درد شدید از انجام کارهای روز مره خود باز میمانند . علائم می تواند جسمی ، روانی ، عاطفی ، محیطی و یا رفتاری باشد و بر نیز باعث تأثیر نامطلوب بر روی رفتار فرد شده و باعث ایجاد عصبانیت و حساسیت در فرد شود .

اگر شما نیز به این سندروم دچار شده اید بهتر است در کنار مصرف داروها و نیز قرص برای کاهش درد خود از روغن طبیعی نیز استفاده کنید . یکی از این روغن گیاهی موثر برای این سندروم روغن علف لیمو میباشد . این روغن قادر است به صورت قابل توجه ای درد را نیز کاهش دهد و تا حدودی حال عمومی بهتری را در اختیار شما قرار میدهد .

درمان سندروم قاعدگی

درمان آرتروز با روغن علف لیمو

آرتروز التهاب مفاصل میباشد که میتواند یک مفصل یا چند مفصل را تحت تأثیر قرار دهد . آرتروز ها در انواع مختلفی وجود دارند که هر کدوم  از آنها درمان متفاوتی را دارا میباشد . آرتروز معمولاً در بزرگسالان بالای 65 سال دیده و ایجاد میشود . در بعضی موارد نیز انجام کارها نادرست خود می تواند باعث ایجاد آرتروز در افراد شود .

طبق تحقیقات انجام شده بر روی مجلات پزشکی آرتروز در زنان نسبت به مردان شایعتر میباشد . برای درمان این مشکل نیز بسیاری مکمل ها و نیز داروهای و مواد طبیعی موجود برای درمان این بیماری استفاده کنیم .

یکی از این مواد طبیعی در درمان دردهای آرتروز روغن علف لیمو  میباشد . این روغن طبیعی به علت خواص ضد التهابی و تسکین دهندگی درد ، برای درمان آرتروز ، روماتیسم ، نقرس و سایر انواع درد مفاصل تا حدودی موثر و مفید بوده است .

خواص ضد التهابی روغن علف لیمو باعث سرکوب و تسکین درد آرتروز میشود . علاوه بر این ،خواص روغن علف لیمو اسپاسم عضلانی را نیز کاهش میدهد .

شما میتوانید روغن علف لیمو را با روغن نارگیل به نسبت ۱ به ۲ ترکیب کنید و آن را روی قسمت های از بدن که دچار درد میباشید بزنید . بعد از انجام این عمل در چند هفته متوالی مشاهده میکنید درد آرتروز شما تا حدودی کاهش پیدا کرده است .

درمان آرتروز با روغن علف لیمو

تقویت مو با روغن علف لیمو

همه افراد خواهان موهایی محکم ، براق میباشند و به دنبال راه میباشند تا مشکلات موهای خود را کاهش دهند . اما رسیدن به مویی سالم میتواند چالش برانگیز باشد . بخشی از ما مجبوریم با نوعی مشکل مو که مانع زیبایی موهای ما میشود کنار بیایم .

ژن ها در مورد نوع مو ، قدرت و حجم موهای شما نقش مستقیمی داشته ، اما این بدان معنا نیست که شما هیچ کنترلی بر موهای خود ندارید . میتوانید برای تقویت رشد مو و تقویت ظاهر ، احساس و سلامت موهایتان خود از داروهای و نیز مواد مختلفی استفاده کنید .

ویکی سرا طبق تحقیقات بر روی مجلات پزشکی به این نتیجه رسیده بسیاری از روغن گیاهی نیز میتوانند این مشکل را تا حدودی درمان و نیز رفع کنند . یکی از این روغن گیاهی در درمان این مشکل روغن علف لیمو میباشد . این روغن قادر است باعث تقویت و نیز استحکام موهای شما شده و حس خوبی را به شما بدهد .

تقویت مو با روغن علف لیمو

درمان عفونت بدن با روغن علف لیمو

بیماری های عفونی میتوانند توسط بسیاری از عوامل بیماری زا ، از جمله باکتری ها ، ویروس ها ، قارچ ها و انگلی ها در بدن افراد به وجود آید . در بعضی مواقع نیز ممکن است این ویروس ها باعث بیماری مختلف در بدن انسان شود .

برای انسان ، انتقال عوامل بیماری زا ممکن است به طرق مختلفی صورت گیرد : انتقال از فرد به فرد در اثر تماس مستقیم ، آلودی موجود در بعضی غذا یا نیز میوه ها و توجه نکردن و مراقب نکردن از بدن میتواند این مشکلات راه به همراه داشته باشد .

بعضی از بیماری عفونی نیز برای افراد ایجاد تب میکند ، درمان زیاد برای بیماری های عفونی وجود دارد که بسته به نوع و شدت عفونت متغییر بوده است . پزشکان بعد از انجام آزمایشات متوجه شدت عفونت در بدن میشوند .

پزشکان از داروها مختلفی استفاده میکنند که میزان عفونت در بدن را کاهش دهند . طبق تحقیقات انجام شده توسط تیم تحقیقاتی حوزه سلامت ویکی سرا به این نتیجه رسیده ایم که میتوان با روغن علف لیمو نیز عفونت بدن تا حدودی کاهش داد . روغن علف ليمو بر روی عفونت بدن حمله کرده و نیز این عفونت را درمان میکند .

همچنین در صورت پیدا نکردن روغن علف لیمو از دمنوش آن برای کاهش عفونت بدن نیز میتوانید استفاده کنید . این روغن گیاهی میتواند تا حدودی خاصیت ضد میکروبی داشته باشد و عفونت بدن را تا مقدار زیادی درمان کند .

درمان عفونت بدن با روغن علف لیمو

تقویت سیستم عصبی بدن

سیستم ایمنی بدن به عنوان یک ارکستر فکر کنید . برای بهترین اجرا ، شما میخواهید هر ساز و موسیقی در ارکستر بهترین عملکرد را داشته باشد . شما لزوماً  نمی خواهد یک نوازنده با سرعت دو برابر اجرا کند یا یک ساز ناگهان صدا را با دو برابر صدای معمول تولید کند . شما میخواهید همه اجزای آن ارکستر دقیقاً مطابق با برنامه اجرا شوند.

سیستم ایمنی بدن شما نیز همین چنین میباشد . برای محافظت بهتر از بدن در برابر آسیب ، همه اجزای سیستم ایمنی بدن شما باید دقیقاً مطابق برنامه عمل کنند . بهترین روش این است که به سیستم ایمنی بدن خود اهمیت دهید تا کمتر دچار بیماری مختلف شوید . یکی از مواد طبیعی برای تقویت سیستم ایمنی بدن روغن علف لیمو میباشد . این روغن قادر است باعث افزایش  توانایی و نیز قدرت بدن شود .

تقویت سیستم ایمنی بدن

خواص روغن علف لیمو بر درد

درد ، یک تجربه پیچیده متشکل از یک پاسخ فیزیولوژیکی و روانی به یک محرک بدن ( اندام ها ) میباشد . درد یک مکانیسم هشدار دهنده میباشد که نشان دهند مشکلی یا آسیبی در قسمت مختلف بدن میباشد .

اگر به درد در هر قسمت از بدن دچار شده اید مشاهده میکند که این درد گاهی شما از پا می اندازد و مشکلاتی را برای شما ایجاد میکند . بهتر است در کنار استفاده از داروهای مسکن برای کاهش درد خود از داروها و نیز مواد طبیعی برای کاهش درد بدن خود استفاده کنید .

یکی از این گیاهان طبیعی در درمان این مشکل روغن علف لیمو میباشد . این روغن طبیعی دارای مقادیر بالایی ویتامین و مسکن ها میباشد که قادر است درد را به اندازه قابل قبولی کاهش دهند .

خواص روغن علف لیمو بر درد

خواص روغن علف لیمو بر مدیتیشن

اگر از طرفداران شما افرادی قرار دارند که از یوگا و مدیشن استفاده میکنند و با این ورزش های قصد باز کردن چاکراها و نیز تعادل بخشیدن به چاکرای گلو را دارید ، در مقاله بخش سلامتی ویکی سرا با مطالعات بر روی روغن گیاهی به این نتیجه رسیده ایم که روغن علف لیمو میتواند تا حدودی می تواند باعث باز شدن چاکرا های بدن شود . بهتر است قبل از شروع تمرینات یوگا 10 قطره روغن علف لیمو را با 3 قاشق غذاخوری روغن هسته هلو  را با هم مخلوط کنید و بدن خود را ماساژ دهید . پس از یوگا متوجه تغییرات محسوسی در احساسات و نیز بدن خود میشوید . این روغن قادر است میزان تنش عصبی و نیز استرس بدن را کاسته و حس بهتری را به فرد بدهد .

خواص روغن علف لیمو بر مدیشن

اثرات روغن علف لیمو بر بی خوابی

بی خوابی یک اختلال شایع خواب میباشد که میتواند خوابیدن را سخت کند و یا باعث شود خیلی زود بیدار شوید و دیگر نتوانید دوباره بخوابید . با بیدار شدن مکرر ممکن است هنوز احساس خستگی کنید . بی خوابی میتواند نه تنها سطح انرژی و روحیه بلکه سلامت ، عملکرد و کیفیت زندگی را نیز کاهش دهد . میزان خواب کافی از فردی به فرد دیگر متفاوت است ، اما بیشتر بزرگسالان به 7 الی 8 ساعت خواب کافی در طول شبانه روز احتیاج دارند .

بسیاری از بزرگسالان بی خوابی کوتاه مدت (حاد) را تجربه میکنند که روزها یا هفته ها ادامه دارد . این معمولاً نتیجه استرس در بدن میباشد و میتواند بیماری را برای افراد به وجود آورد . اگر شما نیز به بی خوابی دچار شده اید و پزشک بعد برای شما قرص خواب را پیشنهاد میکند .

بهتر است برای درمان این مشکل رو به داروهایی گیاهی رو بیاورید و از آنها برای درمان مشکلات خواب خود استفاده کنید . طبق تحقیقات تیم علمی ویکی سرا به این نتیجه رسیده ایم که روغن گیاهی میتوانند این مشکل را رفع و نیز درمان کنند . یکی از روغن موثر برای این مشکل روغن علف لیمو میباشد . این روغن به میزان قابل توجه ای بر خواب تاثیر گذاشته و حس بهتری را برای افراد ایجاد میکند .

روش مصرف

مقدار 2 قطره بر روی دو شقیقه خود بزنید و سر خود را ماساژ دهید . بعد از آن دور سر خود را با دستمال ببندید و در جای تاریکی استراحت کنید . مشاهده می کنید بعد زا مدتی استفاده درد شما کاهش پیدا کرده است .

نکته

  • برای دچار نشدن به عوارض روغن علف لیمو حد اعتدال را در مصرف این روغن رعایت کنید و از پزشک در مورد دوز مصرفی سوال کنید .

 خواص روغن علف لیمو بر افسردگی

افسردگی یک بیماری شایع در سرار جان میباشد . افسردگی با نوسانات خلقی متفاوت و نیز بی توجه شدن و نداشتن انگیزه در بعضی افراد خود را نشان میدهد . افسردگی مدل های متفاوتی دارد که میتواند خفیف یا شدید باشد .

افسردگی در بعضی به مواقع میتواند به عنوان یک بیماری جدی بخش بالایی از زندگی بیمار را تحت تاثیر قرار میدهد و نیز باعث کاهش اعتماد به نفس و امید به زندگی در این افراد شود . بهتر است برای درمان اختلال افسردگی به مشاور و نیز پزشکان مراجعه کرده و به وسیله این افراد درصد بهبود حال عمومی خود باشید .

پزشکان نیز برای کاهش  حالات ناشی از اختلالات افسردگی برای این افراد قرص مختلفی را تجویز می کنند . طبق بررسی اجمالی ویکی سرا بر روی مجلات طب سنتی برای درمان افسردگی به روغن علف لیمو اشاره می کند .

روغن علف لیمو باعث افزایش اعتماد به نفس افراد شده و نیز قدرت بدنی و نیز ذهنی این افراد را افزایش میدهد . این روغن قادر است تا حدودی اختلال افسردگی را درمان کند و حس بهتری را به فرد داده و باعث حضور بیشتر فرد در اجتماع شود .

 خواص روغن علف لیمو بر افسردگی

تاثیرات روغن علف ليمو بر لخته شدن خون

لخته شدن خون توده از خون میباشد به صورت یک تکه در بدن ایجاد میشود . در بعضی از مواقع نیز لخته شدن خود باعث پیش آمدن مشکلات شایعی در بدن شده و در بعضی از مواقع  این مشکلات جبران ناپذیر میباشد و میتواند مشکلات متفاوتی را برای افراد ایجاد کند ، پس این موضوع را سهل و بی اهمیت ندانید و کنار آن راحت رد نشوید .

اگر لخته خون آزاد شود و از طریق رگ های شما به قلب و ریه ها برسد ، میتواند درون رگ گیر کرده و از جریان خون جلوگیری کند . یک حالت اورژانسی میباشد که باید سریعا به آن رسیدگی کرد و میتواند باعث مرگ فرد شود .

برای دچار نشدن به این مشکل بهتر در ابتدا ایجاد هر گونه علائمی بر روی بدن خود سریعا به پزشک مراجعه کنید . پزشکان نیز برای این مشکل قرص را برای بیماران تجویز میکنند که به میزان قابل توجه از لخته شدن خون جلوگیری میکند .

طبق تحقیقات انجام شده توسط تیم سلامت ویکی سرا بر روی مقالات علمی به این نتیجه رسیده ایم که روغن علف لیمو نیز میتواند از لخته شدن خون به میزان قابل توجه ای بکاهد . روغن علف لیمو به توقف گردش خون با انقباض جریان خون کمک شایانی می کند .

خواص روغن علف لیمو بر لخته شدن خون

خواص روغن لیمو بر پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان بیشتر به علت توجه نکردن و نیز نرسیدن به دندان ها به وجود میاید . این مشکل به علت تجمع باکتری ها به علت مواد غذایی میباشد . بهتر است برای دچار نشدن به مشکلات پوسیدگی دندان مراقب لازم از دندان خود انجام دهیم . اگر به مشکلات مربوط به دندان دچار شده اید بهتر است بداند ، در کنار استفاده از مسکن ها میتوانید از داروهای طبیعی برای درمان این مشکل نیز استفاده کنید . یکی از این مواد طبیعی در درمان این مشکل روغن علف لیمو میباشد . این روغن قادر است تا به میزان قابل توجه ای درد شما را کاهش دهد .

ارزش غذایی علف لیمو

مواد مغذی موجود در 100 گرم علف لیمو خام به صورت زیر است

کالری: 99%

پروتئین: 1.82

چربی: 0.49 گرم

کربوهیدرات: 25.31 گرم

آخرین تحقیقات صورت گرفته بر روی روغن علف لیمو :

سیترال یک ترکیب اصلی از روغن علف لیمو میباشد ( سیترال رنگی زرد دارد و حالت آن مایع است و بویی مانند لیمو دارد ) ، مطابق تحقیقات صورت گرفته در نشریه ساینس دیرکت که در سال ۲۰۱۸ منتشر گردید اعلام شد که سیترال موجود در روغن علف لیمو تاثیر بسیار ناچیزی بر روی سمیت کبدی ناشی از مصرف پاراستامول ( استامینوفن ) داشته باشد . لذا از مصرف خودسرانه و خود درمانی بدون نظر پزشک جهت بهبود وضعیت اجتناب کنید .

عوارض روغن علف لیمو

بر زنان باردار

یکی از عوارض روغن علف لیمو بر زنان باردار میباشد . بهتر است به هیچ وجه در دوران بارداری از این روغن استفاده نکنید . زیرا می تواند برای ماد و نیز جنین خطرناک باشد و باعث ایجاد آسیب برای جنین شود .

مشکلات ریه

بعضی از افراد پس از استنشاق روغن علف لیمو دچار مشکلات در ریه خود میشوند . بهتر است برای مواجه نشدن با مشکلات ریه از استنشاق این روغن به میزان قابل قبولی دوری کنید . از این روغن گیاهی زیر نظر پزشک متخصص استفاده کنید تا به عوارض روغن علف لیمو دچار نشوید .

کودکان

به هیچ وجه از روغن علف لیمو برای کودکان زیر سن 2 سال استفاده نکنید . این روغن میتواند مشکلات جبران ناپذیری را کودکان به وجود آورد . برای مواجه نشدن با عوارض روغن علف لیمو از این روغن برای کودکان تا جای امکان استفاده نکنید .

ایجاد مسمومیت

زیاده روی در مصرف روغن علف لیمو می تواند باعث سرگیجه ، خشکی دهان . تکرر ادرار و نیز مشکلات شود . برای مواجه نشدن با عوارض روغن علف لیمو بهتر از این روغن به میزان درستی استفاده کنید . بهتر است از این روغن زیر نظر پزشک استفاده کنید .

نتیجه گیری 

روغن ضروری علف لیمو یک روغن تمام میباشد که درمان کننده بسیاری از بیماری و مشکلات بدن می باشد . این روغن در کنار داشتن فواید بسیاری زیاد عوارض مختلفی را نیز دارد . بهتر است برای مواجه نشدن با عوارض این روغن حد اعتدال و احتیاط را رعایت کنیم . تا به بیماری و مشکلات آلرژیک دچار نشویم .


نکته : مقالات مربوط با حوزه سلامت و بهداشت ویکی سرا از منابع معتبر علمی استخراج گردیده است . قطعا نمیتوان آن را جایگزین دستورات پزشک متخصص دانست.

به این مطلب امتیاز بدهید
منبع
sciencedirectحوزه سلامت ویکی سرا

در این مورد مطالب زیر را نیز میتوانید بخوانید !