دکوراسیون ساحلی و ویژگی های این سبک

دکوراسیون داخلی ساحلی دارای تجهیزات و وسایل خاص و متنوعی است . همه ما میدانیم هیچ چیز مانند یک هفته ی آرامش بخش در ساحل نمی تواند حال روحی و نیز جسمی ما را خوب کند . برای رسیدن به این حس خوب می‌توانید از دكوراسيون داخلي ساحلي استفاده کنید . با استفاده از عناصر ساحلی ، رنگ های پاستیلی و تجهیزات موجود در دریا ، قادر هستید حس و حال امواج ساحل را به محیط زندگی خود وارد کنید . برای آشنایی با عناصر معماری داخلی ساحلی ،  المان ها و نیز ساختار های این الگوی دکوراسیون داخلی با ما همراه باشید .

دکوراسیون-داخلی-ساحلی

در این مقاله سعی می کنیم تمام اشکال و نیز نشانه های این طرح خاص را برای شما عزیزان ِهمراه شرح دهیم .  باید بدانید هر وسیله و نیز شی تزیینی سبک ساحلی از دریا الهام گرفته شده است .  هنر ایجاد یک خانه ساحلی تنها به قدرت تخیل و نیز تجسم شما عزیزان طراح بر می گردد .

معماری-داخلی-ساحلی

ویژگی های دکوراسیون داخلی ساحلی : بافت های ابتدایی ، خطوط مختلف ، پارچه‌ها و منسوجات ساحلی ، پرده‌های شفاف ، کفپوش ضد آب ، شن های براق و زیبا . مبلمان و تجهیزات ساده و خاص ، تزئینات الهام گرفته از اقیانوس مانند مرجان ، چوب دریفت یا دلارهای شنی .

مصالح پایه : چوب ، پارچه های معمولی ، شیشه های شفاف ، صدف ، شن ، ماسه .

پالت رنگ : آبی ، سبز ، بژ ، سفید و مرجانی .

اگر طراحی ساحلی برای شما یادآور لنگر کشتی ، رنگ آبی و سفید ، شن های رنگی ، مرجان است، راه را تا به این جا درست آمده ایده ، حتما کنجکاو شده اید و با خود میگویید چگونه این تجهیزات را تزیین کنم و آنها را به چه شکل چیدمان کنم . برای طراحی و دیزاین هر اسباب طراحی داخلی ساحلی وقت بگذارید . برای ایجاد یک محیط ساحلی بهتر ، می توانید از عکس و نیز الگوهای اجرا شده این تزئینات داخلی کمک بگیرید .

به منظور ایجاد فضایی آرام و راحتتر ، بهتر است از دکوراسیون داخلی با سبک ساحلی استفاده کنید  . با استفاده از این سبک قادر هستید آرامش و نیز آسایش را برای خود و عزیزتان محیا کنید . برای پیاده سازی این دکور به چوب های فرسوده ، پارچه های خاص ، فرش های آرام بخش و نیز لوازم ساحلی نیاز دارید .

دکوراسیون-داخلی-ساحلی

 

سبک دكوراسيون داخلی ساحلی

وقتی صحبت از تعریف دکوراسیون داخلی ساحلی می شود ، ذهن ما شروع به آلارم زدن می کند و خاطرات دریا و نیز ساحل را به یاد ما می آورد . حتما همه شما ساحل دریای شمال و نیز جنوب را مشاهده کرده اید ، میدانید شکل و شمایل گوش ماهی و نیز اشیا تزیینی این دو ساحل کمی با هم متمایز و مختلف است ، برای پیاده سازی این الگو ، بهتر است دل به دریا بزنید و شروع به جستجوی تجهیزات و نیز قطعات زیر مجموعه این سبک معماری داخلی کنید .

سبک-دكوراسيون-داخلی-ساحلی

طراحی داخلی ساحلی اغلب با الگوهای طراحی داخلی دریایی یا همپتون اشتباه گرفته می شود. با این حال، چیزی که طراحی داخلی ساحلی را متمایز می کند، ظاهر آرام و در عین حال شیک آن است. طراحان مدرن ساحلی ، یک خلوتگاه زیبای ساحلی را از طریق رنگ و مبلمان خاص این طرح برای شما دوست داران این استایل ایجاد میکنند .

رنگ‌های خنثی ، پر جنب و جوش اساس این معماری داخلی است ، برای ساخت المان های سبک ساحلی می توانید از چوب دریفت ، خاک های براق ، تجهیزات موجود در آب استفاده کنید . اجرا و نیز طراحی دكوراسيون ساحلي به یک ذهن آزاد و خلاق نیاز دارد . شما افراد با لیاقتی هستید ، پس برای شخصیت و طرز فکر خود ارزش قائل شوید .

 

پایه گذاری سبک ساحلی

حال که بخش بالا را مطالعه کرده اید ، به احتمال زیاد به فکر طراحی و نیز پیاده سازی این الگو افتاده اید . باید بدانید دکوراسیون داخلی ساحلی بر پایه چینش و کنار هم قرارگیری متریال خاص و ساده پیاده سازی شده است . برای پایه گذاری این الگو شما باید از مواد ، تجهیزات ، خطوط و نیز المان های خاص و متنوعی استفاده کنید .

دلایل-ایجاد-شدن-و -پایه-گذاری-سبک-ساحلی 

این سبک به زندگی غیرمتعارف ( اغلب هنری ) و خاص اشاره می کند . شما بایستی بتوانید با استفاده از الگو و مدلهای مختلف و ابتدایی محیط زندگی خود را به بهترین شکل ممکن دکوراسیون و زیبا سازی کنید . اگر از طرح و نیز متریال های پایه خوشتان میاید و می خواهید طبق تخیلات و نظر خود فضا و محیط زندگی خود را چیدمان و دکوراسیون کنید ، بهتر است اقدام کنید و از این مدل برای خانه خود انتخاب کنید . این الگوی معماری داخلی شما را غرق در راحتی و آرامش می کند .

علت--ایجاد-شدن-و -پایه-گذاری-سبک-ساحلی 

 

دکوراسیون ساحلی نوعی استایل خاص و تکرار نشدنی است که به افراد اجازه می دهد ، بر اساس اصالت و نظر خود فضا را چیدمان کنند . از شاخه های پایه این مدل می توان به متمایز بودن خانه اشاره کرد . به طور کلی ، در هنگام ورود به خانه ساحلی قبل از هر صحبتی شما خصوصیات اخلاقی ، حس و حال صاحب خانه را متوجه می‌شوید . کمتر کسی است که این الگو را ببیند و به آن علاقه مند نشود . این چیدمان دارای پارامتر های مهم و اساسی است ، در زیر برخی از عناصر کلیدی دکوراسیون ساحلی را برای شما عزیزان شرح داده ایم .

 1. الگوهای ابتدایی و ساده
 2. دکوراسیون خانه با متریال های دم دستی و موجود در دریا و ساحل
 3. انتخاب آزادانه طرح
 4. ساخت تجهیزات خانه با استفاده از چوب های خام .
 5. استفاده از پالت رنگی آرامش بخش

 

سر گذشت طراحی داخلی ساحلی

بر خلاف سایر سبک های دکوراسیون داخلی ، تعیین ریشه‌های طراحی ساحلی تا حدودی دشوارتر است . بشر از روزهای اولیه تمدن همیشه در ساحل و اطراف آن بوده است ، افراد با استفاده از متریال های موجود در طبیعت شروع به دکوراسیون و زیبا سازی محیط زندگی خود می کردند ، متریال و ساختارهای این سبک استرس و اضطراب شما را کاهش می دهد . به جرات می توان گفت که منشاء آن را  به معروف ترین جامعه ساحلی جهان ، همپتونز وصل می شود . شهر همپتون‌ در فورک جنوبی لانگ آیلند واقع شده است ، مردمان این شهر از ساختار دم دستی و نیز ساده استفاده می کردند . تاریخ پیدایش این الگو به قرن 19 و نیز 20 میلادی باز می گردد .

سر-گذشت-طراحی-داخلی-ساحلی

افراد به وسیله ی چوبهای ساده ، صدف ، سازه های حصیری و تجهیزات دیگر محیط زندگی خود را دکوراسیون و زیبا سازی می کردند . برای خاص تر کردن فضای کف خانه های ساحلی ، می توانید از کفپوش های چوبی ضد آب استفاده کنید . در مجموع با استفاده از این تجهیزات ساده شما قادر هستید محیطی آرام و زیبا را برای خود و عزیزانتان ایجاد کنید و از تماشای آن لذت ببرید .

 

معمار و طراح معماری داخلی ساحلی

مردمان همپتون‌ بنیان گذار این سبک دکوراسیون داخلی هستند . این اشخاص در شهر همپتون‌ در فورک جنوبی لانگ آیلند ساکن اند ، جالب است بدانید ، این افراد بیشتر سفر می کردند و مناطق مختلف و متفاوت را از این طریق مشاهده می نمودند . این گروه از مردم قرن‌ هاست قواعد و قوانین منحصر به فردی برای زندگی خود دارند . باید بدانید ، این انسان ها هنجار شکن هستند و از هیچ قانون پایه ای برای دکوراسیون و چیدمان محیط زندگی خود استفاده نمی کنند . به طور کلی از سفر های دریایی خود المان و تجهیزات مختلف را با خود به همراه می آورند و با استفاده از این وسایل فضای زندگی خود را زیبا می کردند .

 

معمار-و-طراح-معماری-داخلی-ساحلی 

اگر فرد حساسی هستید و می خواهید خانه ای منظم و خاص داشته باشید ، خالی از لطف نیست بدانید آنها تنها از الگوهای ساده برای دکوراسیون خانه خود استفاده می کردنند . اگر به دنبال آرامش و نیز فراق خاطر هستید بی شک این طرح را انتخاب کنید و از تماشای هر روز سازه خود لذت ببرید . با استفاده از این سبک طراحی شما می‌توانید خانه ای متمایز و خاص را برای خود و همراهانتان طراحی و دکوراسیون کنید . برای ایجاد این دکور متمایز و به روز وقت بگذارید .

 

پیروان و دوست داران معماری داخلی ساحلی

دکوراسیون داخلی ساحلی دارای الگویی ساده  و ابتدایی است ، این طرح به شما عزیزان اجازه میدهد هر آنچه در ذهن خود دارید را بر روی یک برگه طراحی کنید و سپس آن را اجرا و پیاده سازی کنید . به طور کلی ، این سبک برای افراد خلاق و نیز طراحان بسیار مناسب و ایده آل است . اگر از عاشق سادگی و آرامش هستید و وسایل دکوری ابتدایی را دوست دارید ، بهتر است از این استایل برای دیزاین و دکوراسیون خانه خود استفاده کنید ، حضور در این فضا حس خوبی را به شما منتقل می کند .

پیروان-و-دوست-داران-معماری-داخلی-ساحلی 

برای اجرا و پیاده سازی این مدل شما می‌توانید از رنگ ها و الگوهای ساده و دم دستی استفاده کنید و از نگاه کردن به فضا لذت ببرید . بایستی کمی خلاق باشید و از اجرا وسایل  و تجهیزات جدید و خاص نترسید .  قبل از هر اقدامی محیط زندگی خود را دقیق و اصولی بررسی کنید .

اصول و قوانین دکوراسیون داخلی ساحلی

طراحی داخلی ساحلی دارای مشخصه ها و نشان های مخصوصی است . اساس و پایه این طرح بر سادگی و نیز کاهش استرس و اضطراب است . این الگو دارای ویژگی ها و نیز امتیاز های بارزی است . در معماری داخلی ساحلی همه ی وسایل باید دارای المان ها و تجهیزات ساده ای باشند . طراحی داخلی ساحلی بر اساس نظم ، تعادل ، دقت و ظرافت فراوانی پایه گذاری شده است . در ادامه به تعریف قوانین پایه و نیز ویژگی های  این طرح می پردازیم .

اصولی-و-قوانین-دکوراسیون-داخلی-ساحلی 

استفاده از متریال های پایه برای دکوراسیون خانه

طراحان از وسایل و تجهیزات ارزان قیمت برای اجرا و پیاده سازی این سبک دکوراسیون داخلی استفاده می کنند . تمامی لوازم دکوری و وسایلی که در این نوع طرح معماری به کار برده می شود اصیل و طبیعی هستند ، از این رو استفاده از وسایل قدیمی و عتیقه در این نوع معماری بسیار رواج دارد . برای زیبا سازی دیوار ها و نیز سطوح دیگر می توانید از رنگهای خاص ، تابلوهای دکوراتیو ، چراغ های فانتری ، صدف و نیز اشیا دیگر استفاده کنید . برای اجرا و پیاده سازی معماری داخلی ساحلی از متریال چوبی زیاد استفاده می شود . استفاده از سنگ های گران قیمت و زیبا یکی دیگر از ویژگی های این طراحی داخلی است ، معماران برای کفسازی خانه از کف پوش ها بدون زرق و برق و یا پوشش های ساده استفاده می کنند .

استفاده-از-متریال-های-پایه-برای-دکوراسیون-خانه 

نور پردازی در معماری داخلی ساحلی

نور اساس همه سبک های دکوراسیون داخلی است ، بهتر است بدانید معماری داخلی ساحلی از این قاعده مستثنا نیست . استفاده از نور طبیعی برای محیط ، امری ضروری به شمار می آید و می بایست تا جایی که ممکن از نور طبیعی خورشید استفاده کرد . پنجره های بزرگ و همچنین پرده های روشن و نازک می تواند به خوبی نور طبیعی محیط را تامین کنند .

همچنین برای منابع نوری مصنوعی ، می توان از لوسترهای کریستالی و چراغهای دکوری سقفی ساحلی استفاده کرد . با استفاده از این تجهیزات زیبایی محیط زندگی شما چند برابر افزایش می یابد و شما از تماشای فضای خود لذت میبرید . طراحان برای ایجاد روشنایی در دکوراسیون ساحلی معمولا از لوستر های حصیری ، لامپ های بیرنگ و یا چراغ های دیواری ساده استفاده می کنند .

نور-پردازی-در-معماری-داخلی-ساحلی 

استفاده مفید و اصولی از محیط خانه

امروزه اکثر خانه ها دارای ابعاد و اندازه کوچکی هستند ، به همین دلیل توجه و نیز استفاده بهینه از فضاها یک اصل مهم و اساسی است . برای پیاده سازی خانه سبک ساحلی وقت بگذارید . این مکان باید انرژی منفی شما را جذب و آن را دفع کند . بهتر است بدانید ، هیچ فضای کوچکی را بی ارزش نیست .

استفاده-مفید-و-اصولی-از-محیط-خانه 

انتخاب آزادانه رنگ مطابق با سبک ساحلی

رنگهای سرد و خنثی از قبیل سبز ، خاکستری ، آبی ، بژ ، سفید ، سرمه ای ، یخی زیر مجموعه این سبک دکوراسیون داخلی می باشند . با استفاده از این رنگها شما می توانید محیط خود را سرزنده و خاص کنید . کمی خلاق باشید و از ترکیب کردن رنگهای سرد و خنثی در هراس نباشید . این نکته را هرگز فراموش نکنید ، هیچگاه از رنگهای تند و گرم  برای چیدمان فضای نشیمن و سایر فضاهای خود استفاده نکنید . جالب است بدانید ترکیبات و ایجاد لایه های رنگی مختلف و متفاوت این طرح را منحصر به فرد می کند .

انتخاب-آزادانه-رنگ-مطابق-با-سبک-ساحلی 

دکوراسیون و دیزاین فضا با استفاده از خطوط نرم

الگوهای ساده و بی آلایش از نشانه های اصلی این سبک دکوراسیون داخلی است . به طور کلی بایستی قبل از هر اقدامی محیط را دقیق و اصولی بررسی کنید ، بازرسی و مشاهده دقیق فضا از پرت شدن آن جلوگیری می کند . این سادگی یا بهتر است بگوییم این ساده گرایی باعث ایجاد محیط خاص تر شود . اشکال ساده ، فضای کاربردی باز ، دیوارهای داخلی کم ، مکان‌های ذخیره سازی زیاد ، منظم بودن مکان ، همگی از نشانه های طراحی داخلی ساحلی است .

دکوراسیون-و-دیزاین-فضا-با-استفاده-از-خطوط-نرم

ویژگی های دکوراسیون داخلی ساحلی

بسیاری از معماران و طراحان دکوراسیون داخلی در خصوص سبک ساحلی توضیحاتی را در اختیار افراد قرار داده اند . اما هرگز به صراحت ویژگی هایی این الگو دکوراسیون را شرح نداده اند . در این بخش  می خواهیم به ویژگی و خصوصیات این طرح دکوراسیون داخلی بپردازیم . به طور کلی ، هر فضا فرانسوی باید جاودانه و خاص باشد .

ویژگی های دکوراسیون داخلی ساحلی 

 

متریال و ساختار های دکوراسیون ساحلی

ترکیبات نمد ،پارچه های طراحی شده و حصیر کوبی های خاص و … دیگر پایه و اساس این سبک دکوراسیون داخلی است . برای اجرا الگوی ساحلی شما قادر هستید از طرح ها و مدلهای مختلفی استفاده کنید . بهتر است ، از پارچه های گلیم و یا طرح های سنتی برای ایفا کردن این الگو دکوراسیون داخلی استفاده کنید . نکته : متریال ها باید گرم و دلنشین و دوست داشتنی باشند .

متریال-و-ساختار-های-دکوراسیون-ساحلی 

تزیینات خاص برای پایه گذاری سبک ساحلی

طراحی داخلی ساحلی مملو از لوازم دکوری مانند تابلو های دکوری ، آینه های دکوری و تزیینات آنتیک و لوکس است . عتیقه جات ارزشمند فلزی و چوبی و تجهیزات نایاب که در ویترین های چوبی با درب های شیشه ای خودنمایی می کنند از شاخه های این سبک دکوراسیون داخلی است . دیوارکوب های خاص ، کتابخانه های سرتاسری چوبی ، میز های کار چوبی با تزئینات و حکاکی های نفیس و سایر المان های ساحلی زیر مجموعه این طرح است .

تزیینات خاص برای پایه گذاری سبک ساحلی 

زیبا سازی فضا با المان های سبک ساحلی

استفاده از یک الگوی ساده اتاق را بی روح و کسل کننده می کند . بهتر است ، از چند طرح در یک راستا استفاده کنید . به طور کلی می‌توانید از پارچه های پشمی و تزئینات حصیری بهره بگیرید و به محیط گرما ببخشید . فقط یادتان باشد از بافت های مختلف با الگوهای متفاوت استفاده نکنید . اگر رنگ پایه شما سفید است ، باید برای انرژی بخشیدن به محیط خود را از رنگ‌های بژ، خاکستری و برنز یا مکمل‌هایی که در طبیعت موجود است، استفاده کنید .

 

زیبا-سازی-فضا-با-المان-های-سبک-ساحلی 

استفاده مفید از پنجره در دکوراسیون داخلی ساحلی

یکی از ویژگی های مورد علاقه طراحان داخلی ساحلی ، قرار دادن پنجره های بزرگ بدون طرح خاصی بر روی پنچره است . معماران این سبک دکوراسیون داخلی عقیده دارند که تجهیزات باید ساده و ابتدایی باشد . با استفاده از نور طبیعی خورشید خانه ی شما پر از انرژی مثبت می شود . به عنوان یک عنصر طراحی ، ترکیب پنجره‌های بزرگ با پنجره‌های کوچکتر در سرتاسر نمای خانه باعث آرامش شده و حس خوبی را در اختیار افراد خانواده قرار می دهد . جالب است بدانید ، این تجهیزات یک تقارن خاص و زیبا ایجاد می کند و از طرفی از پرت شدن محیط خانه جلوگیری می کنند .

استفاده-مفید-از-پنجره-در-دکوراسیون-داخلی-ساحلی 

مزایا و نقاط قوت دکوراسیون داخلی ساحلی

 1. ایجاد یک منظره زیبا در محیط خانه .
 2. انتخاب آزادانه المان مطابق با سبک ساحلی .
 3. راحتی بهتر، کیفیت زندگی بهتر.
 4. انعطاف پذیر بودن دکوراسیون داخلی ساحلی .
 5. آراستن محیط با استفاده از لوازم طبیعی و موجود در ساحل .
 6. افزایش انرژی مثبت در فضای خانه .
 7. اضافه شدن محیط حرکت و فعالیت .
 8. هزینه کم برای اجرا این الگو .
 9. بهره بردن بیشتر از زندگی .
 10. ایجاد نظم بیشتر .
 11. مناسب برای افراد طراح و خیال پرداز .
 12. دیزاین پیرامونمان با خطوط ساده و ابتدایی .
 13. اجرا ساده و ابتدایی .
 14. افزایش بازدهی افراد .
 15. تزیین خانه با استفاده از پارچه های مختلف از قبیل حصیر ،  پارچه های کتان و از این قیبل مواد .

معایب طراحی داخلی ساحلی

 1. اتلاف زمان زیاد برای دکوراسیون بهتر محیط .
 2. اتصالات ضعیف
 3. هزینه های پنهان ( خراب شدن تجهیزات و بازسازی دوباره آنها )
 4. رعایت اصول اصلی این سبک برای خاص تر شدن خانه
 5. خسته کننده بودن تجهیزات

نتیجه گیری

اگر برای مطالعه مقاله دکوراسیون ساحلی وقت گذاشت باشید و دقیق آن را مطالعه کرده باشید حتما با نکات و اصول پایه این سبک آشنا شده اید . همان طور که میدانید اساس و پایه این سبک دکوراسیون داخلی، آرامش و افزایش فضا است . اگر فرد خلاقی هستید و قدرت تجسم بالایی دارید ، بهتر است این سبک دکوراسیون داخلی را انتخاب کنید . به طور کلی رنگ های خنثی ، الگوهای پایه و خاص زیر مجموعه و اساس این سبک است .

اگر فرد حساسی هستید و می خواهید خانه ای با نظم و ترتیب داشته باشید ، بدون هیچ تردیدی این سبک طراحی را برای خود انتخاب کنید . اگر به داشتن خانه‌ای منظم ، خلوت و در عین حال شیک علاقه دارید ، باید از این الگو استفاده کنید . جالب است بدانید طراحی این سبک دکوراسیون داخلی کار سخت و دشواری نیست . به طور کلی با استفاده از این سبک دکوراسیون داخلی شما می‌توانید سادگی ، راحتی و آرامش را مهمان خانه خود کنید و از مشاهده محیط زندگی خود نهایت لذت را ببرید .

5/5 - (4 امتیاز)

در این مورد مطالب زیر را نیز میتوانید بخوانید !