دکوراسیون حمام های کوچک و روش چیدمان آن

دکوراسیون-حمام-کوچک

در حال حاضر به دلیل شرایط بد اقتصادی و گران بودن مسکن ، اکثر خانه ها دارای متراژ کمی هستند . طراحی و دکوراسیون چنین خانه هایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است . شما می توانید با رعایت یکسری اصول و قوانین طراحی ، فضای حمام کوچک خود را به بهترین شکل ممکن دکوراسیون و زیبا سازی کنید . بهتر است بدانید از چه الگوهایی برای ایجاد نمای بهتر در این فضا استفاده کنید . به طور کلی می توانید با رعایت یک‌ سری اصول طراحی ، فضا را خاص تر کنید .

در مجموع طراحی و دکوراسیون یک حمام کوچک ، بسیار مهم است ، شما بایستی کمی خلاقیت و سلیقه به خرج دهید و همان حمام کوچک و نقلی را به فضایی ایده‌آل و شیک برای خود و اعضای خانواده تبدیل کنید . در این مقاله ویکی سرا به شما توضیح می دهیم از چه الگو و مدلهای استفاده کنید .

دکوراسیون حمام کوچک

دکوراسیون-حمام-کوچک

امروزه به دلیل کاهش ابعاد خانه طراحان و معماران فضای کمتری را به حمام اختصاص می دهند . بایستی بتوانید با استفاده از الگو های مدرن این فضا را به بهترین شکل ممکن چیدمان و دکوراسیون کنید . در این مقاله می خواهیم الگوهای طراحی و زیباسازی این فضا را برای شما شرح دهیم ، با ما همراه باشید .

استفاده از پالت های روشن

استفاده-از-پالت-های-روشن

برای زیبا سازی و افزایش ابعاد فضا بهتر است از رنگهای روشن استفاده کنید . شما می‌توانید از رنگ های خنثی و روشن مانند سفید ، خاکستری روشن ، کرم روشن یا رنگ های پاستلی استفاده کنید . با استفاده از این رنگها محیط حمام شما بزرگ تر دیده می شود ، کمی خلاق باشید و محیط اطراف خود را قبل از هر کاری بررسی کنید .

شلف های آهن ربایی برای دکوراسیون حمام با ابعاد کوچک

شلف-های-آهن-ربایی-برای-دکوراسیون-حمام

همه ما وسایل زیادی در حمام خود داریم ، گاهی زمان زیادی را صرف پیدا کردن آنها در حمام و سرویس بهداشتی می کنیم . برای خلاصی از این هرج و مرج بهتر است از شلف های آهن ربایی استفاده کنیم . به طور کلی آنها را روی دیوار نصب کنید و سپس وسایل فلزی کوچک و پرکاربرد خود را از آن آویزان کنید .

ایجاد تضاد در فضا

ایجاد-تضاد-در-فضا

اگر قانون تضاد را دقیق بدانید و از آن پیروی کنید می توانید ابعاد حمام خود را افزایش دهید و از تماشای آن لذت ببرید . در این راستا قادر هستید یکی از دیوارهای حمام را انتخاب و آن را با رنگ تیره و یا کاغذ دیواری تزیین کنید . با استفاده از این ترکیب ساده و کم خرج محیط حمام شما خاص می شود .

دکوراسیون حمام های کوچک با استفاده از آینه

دکوراسیون-حمام-با-استفاده-از-آینه

اگر به دنبال تغییر دکوراسیون حمام کوچک خود هستید بهتر است از آینه های مختلف و متفاوت استفاده کنید و زیبایی فضای خود را افزایش دهید . آینه ها با انعکاس نور از سطح خود فضا را بزرگ تر نشان می دهند . اگر فضای عمودی خالی در اختیار دارید ، بهتر است آن مکان را با الگو مختلف این شی تزیینی دکوراسیون و زیبا سازی کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع مدل های آینه های دکوری می توانید مقاله ( تزیین دیوار با آینه با ایده های زیبا و اصولی + روش ها ) را مطالعه کنید .

نور پردازی مناسب

نور-پردازی-مناسب

به طور کلی نور ابعاد فضا را افزایش می دهد و حس خوبی را به شما منتقل می کند . اگر نور طبیعی در حمام شما موجود است بهتر است دقیق و اصولی از آن استفاده کنید ، در غیر این صورت می توانید از وسایل نورپردازی کمک بگیرید . برای دکوراسیون و زیبا سازی این فضا وقت بگذارید و الگوهای مختلف وسایل نور پردازی را بررسی کنید .

استفاده از تجهیزات چند منظوره

استفاده-از-تجهیزات-چند-منظوره

اگر حمام کوچکی دارید و می خواهید به بهترین شکل ممکن آن را دکوراسیون و دیزاین کنید بایستی برای این فضا وقت بگذارید . برای مثال : برای خرید و انتخاب میز روشویی شما باید مدلهای و الگوهای مختلف این محصول را بررسی کنید ، به طور کلی شما بایستی به دنبال کالایی بروید که به غیر از میز توالت برای قرار دادن تجهیزات دیگر جا داشته باشد . در مجموع قبل از اجرا و پیاده سازی محیط را کاملا بازرسی کنید ، شما باید از تمام فضا ها به صورت بهینه استفاده کنید و اجازه ندهید هیچ فضایی پرت شود .

استفاده از شلف برای دکوراسیون حمام

استفاده-از-شلف-برای-دکوراسیون-حمام

داشتن یک حمام کوچک همیشه یک نقطه ضعف نیست ، اگر شما دانش طراحی و دکوراسیون را دقیق و اصولی فرا گرفته باشید می توانید از هر فضای کوچکی به صورت بهینه و ایده آل استفاده کنید و از تماشای آن لذت ببرید . برای چیدمان وسایل در حمام مینیمال خود از شلف استفاده کنید . شما قادر هستید از الگوها و مدلهای مختلف این شی استفاده کنید و استایل فضا را به طور کلی تغییر دهید . کمی خلاق باشید و از ایجاد تجهیزات جدید نترسید . در مجموع شما می‌توانید بر روی شلف ها وسایل مختلفی از قبیل صابون ها ، حوله ها و دیگر وسایل خود را قرار دهید و به محیط نظم دهید .

حفظ تناسب و هارمونی

حفظ-تناسب-و-هارمونی

به طور کلی داشتن هارمونی در هر فضایی مهم و اساسی است . شما نباید از تجهیزات کوچک و بزرگ در هم استفاده کنید . توجه نکردن به این موضوع حس بدی را به افراد منتقل می کند . برخی افراد تصور می کنند با انتخاب وسایلی بسیار کوچک برای یک حمام و سرویس بهداشتی کوچک ، این فضا را زیباتر می کنید ، اما بهتر است بدانید این تفکر کاملا غلط است . انجام این کار یعنی زیر پا گذاشتن قانون هارمونی ، شما بایستی از تجهیزات متناسب و متعادل استفاده کنید و محیط خود را دکوراسیون کنید .

رنگهای روشن

رنگهای-روشن

استفاده از رنگ روشن حس خوبی را به فضا وارد می کند و از طرفی ابعاد فضا را افزایش می دهد . پیشنهاد می کنیم از رنگ‌ های روشن برای کف ، دیوارها و کاشی‌ ها استفاده کنید . اگر از دوست داران رنگهای تیره هستید ، بهتر است کف حمام را تیره و دیواره‌ های را روشن کنید . توجه نکردن به این موضوع در کنار کاهش ابعاد فضا حس بدی را به شما منتقل می کند .

اجرایی کاشی های مختلف و خاص

اجرایی-کاشی-های-مختلف-و-خاص

استفاده از بافت ها و الگوهای مناسب و شاد حس خوبی را به محیط حمام وارد می کند ، اگر حمام کوچکی دارید و از یکنواختی آن خسته شده اید ، بهتر است از الگو فانتزی و خاص کاشی استفاده کنید . ابتدا الگوهای مختلف این محصول را بررسی کنید و سپس بهترین مدل را برای حمام خود خریداری کنید . اگر می خواهید فضای حمام منزلتان بزرگتر به نظر برسد باید از رنگ های روشن کاشی برای طراحی دکوراسیون این فضا استفاده کنید و از رنگ های خیلی تیره اجتناب کنید .

استفاده از قفسه برای ذخیره سازی فضا

استفاده-از-قفسه-برای-ذخیره-سازی-فضا

از قفسه های مختلف برای ایجاد نمای بهتر در حمام خود استفاده کنید . شما می توانید از تمام ظرفیت حمام کوچک خود به عالی ترین شکل ممکن بهره بگیرید . طراحان داخلی توصیه می کنند قفسه های باریک و باز را در بالای و اطراف آینه قرار دهید . اگر محیط حمام شما کوچک است و شما فضا کافی برای قرار دادن وسایل خود ندارید بهتر است از این تجهیزات استفاده کنید و به محیط خود نظم دهید . به طور کلی بی نظمی استرس و اضطراب افراد را افزایش می دهد .

ساخت یک دیوار کانونی در حمام

ساخت-یک-دیوار-کانونی-در-حمام

دیوار کانونی دیواری است که از نظر رنگ ، طرح و بافت با دیوارهای دیگر فرق دارد . قرار دادن یک دیوار کانونی در حمام می تواند زیبایی این محیط را افزایش دهد . انتخاب دیوارهایی با رنگ بیش از حد روشن نیز می تواند حمام شما رو کوچک نشان دهد ، بنابراین عاقلانه رنگ را انتخاب کنید . به طور کلی با اضافه کردن یک دیوار کانونی می توانید بین فضا و دیوارها هماهنگی به وجود آورید و ابعاد فضا را افزایش دهید . این یک تکنیک عالی برای طراحی و دکوراسیون حمام های کوچک است .

استفاده از تابلو

استفاده-از-تابلو

تابلو می تواند فضای شما را خاص تر کند . برای خرید و انتخاب این شی وقت بگذارید و الگوهای موجود در بازار را دقیق و اصولی بررسی کنید . به طور کلی شما با استفاده از وسیله خاص قادر هستید حمام خود را بزرگ تر و زیبا تر نمایش دهید . تابلو هر محیطی را خاص و زیبا می کند . بهتر است خلاقیت را فراموش نکنید و از الگو خاص تابلو استفاده کنید . بهتر است بدانید انتخاب تابلو برای این فضا کار بسیار سختی است . توجه نکردن و سهل گرفتن این موضوع حس بدی را به شما انتقال می دهد .

حذف وان از فضای حمام

حذف-وان-از-فضای-حمام

یک وان معمولی اغلب فضای بیشتری را نسبت به یک دوش اشغال می کند . برای افزایش ابعاد حمام خود بهتر است وان را حذف کنید و از دوش های حرفه ای استفاده کنید . وان ها علاوه بر محدود کردن فضا مشکلات دیگری را نیز ایجاد می کنند ؛ استفاده از آنها بسیار زمان بر است و مصرف آب آنها بالاست ؛ این در حالتی است که استفاده از دوش بسیار سریع است و نیازمند آب کمتری است ، همچنین استفاده از دوش برای بزرگسالان و میهمانان آسان تر و بهداشتی تر است . بهتر است قبل از هر اقدامی الگوهای دوش را بررسی کنید و سپس برای خرید آن اقدام کنید .

بهره گیری از فضای بالای روشویی

بهره-گیری-از-فضای-بالای-روشویی

معمولا فضای بالای سرویس بهداشتی و یا روشویی در بیشتر مواقع خالی است . به طور کلی شما می توانید با استفاده از چند اشکاف و کمد متحرک و ثابت به این فضا نظم دهید و از آن به صورت بهینه استفاده کنید . بهتر است ابتدا این فضا های را دقیق و اصولی اندازه گیری کنید . در مجموع بایستی روشویی را به شکلی انتخاب کنیم که بتوانیم از فضای زیر آن برای قرار دادن قفسه ها استفاده کنیم . همچنین می توانید از فضای پشت درب سرویس بهداشتی با نصب رخت آویز استفاده کنید . این نکات کوچک اما مهم و کاربردی می تواند به ما در داشتن حمامی جذاب و زیبا کمک زیادی کند .

استفاده از فضای قناس حمام

استفاده-از-فضای-قناس-حمام

جالب است بدانید بیشتر حمام های کوچک دارای فضایی قناس هستند . بهتر است این فضا را نادیده نگیرید به سادگی از آن گذر نکنید . به طور کلی می توانید در این فضا وسایل مورد نیاز و مهم خود را قرار دهید و به محیط حمام خود نظم دهید . توجه کردن و بررسی کردن دقیق فضا ها حس خوبی را به شما منتقل می کند .

استفاده از تزیینات ساده

استفاده-از-تزیینات-ساده

وقتی فضای حمام تان کوچک است باید هر گونه الگو شلوغ را فراموش کنید و از الگوهای ساده استفاده کنید . هر چقدر فضای داخلی شما ساده تر باشد بزرگتر دیده می شود . به طور کلی شلوغ بودن فضای داخلی حمام علاوه بر ایجاد اغتشاش بصری ظاهر فضای شما کوچکتر می کند ، در مجموع بهتر است برای زیبا سازی فضای استحمام خود از الگوهای ساده استفاده کنید .

پیاده سازی دیوار شیشه

پیاده-سازی-دیوار-شیشه

وقتی فضای حمام شما کوچک است برای جدا کردن فضاهای مختلف مثل کابین دوش و…. بهتر است از دیوارهای شیشه ای استفاده کنید . این دیوارها فضای حمام شما را بزرگتر نشان می دهند و ظاهر خاص تری به دکوراسیون حمام کوچک شما می بخشند .

استفاده از پرده در حمام برای ایجاد دکور زیباتر

استفاده-از-پرده-در-حمام-برای-ایجاد-دکور-زیباتر

با کمی خلاقیت می توانید فضای حمامتان را شخصی تر کنید . اولین چیزی که در هنگام انتخاب پرده برای حمام باید به آن توجه داشته باشید انتخاب طرح و رنگ پرده است . توجه داشته باشید که رنگ پرده حمام باید به گونه ای انتخاب شود که با رنگ سایر وسایل موجود در دکوراسیون حمام مطابقت و همخوانی داشته باشد . اگر حمام کوچکی دارید بهتر است پرده های روشن را انتخاب نمایید تا فضای حمام بزرگ و دلباز تر دیده شود .

استفاده از وسایل خاص در حمام

استفاده از وسایل خاص در حمام

حتی کوچکترین حمام ها را می توانید تبدیل به یک حمام لوکس و شیک کنید ، کافی است به فضای اطراف حمام تان جزئیات خاص اضافه کنید ، اضافه کردن یک صندلی شیشه ای ، چند دکوری کوچک می تواند حمام شما را خاص شدن و لوکس تر شدن کند .

ترکیب کفپوش تیره با رنگهای روشن

ترکیب-کفپوش-تیره-با-رنگهای-روشن

دیوارهای تیره فضای حمام های کوچک را دلگیر نشان می دهند ، اما دیوارهای روشن نور را منعکس کرده و فضا را خاص تر می کند . بهتر است در حمام های کوچک از رنگ های روشن استفاده شود و در صورت نیاز تنها کف حمام را تیره کنید . اگر کفپوش حمام شما چوبی است ، به دنبال کاشی هایی باشید که با رنگ چوب همخوانی داشته باشد . استفاده و اجرایی این الگو فضای حمام کوچک شما را بزرگتر نمایش می دهد .


5/5 - (11 امتیاز)

در این مورد مطالب زیر را نیز میتوانید بخوانید !