دکوراسیون با رنگ سبز و برخی نکاتی که باید بدانید

پالت رنگ سبز

سبز یکی از رنگ‌ های اصلی برای دکوراسیون و زیبا سازی خانه است . این ترکیب رنگ محیط زندگی را زیبا می کند . سبز دومین رنگ پرطرفدار در جهان است ، این کاربن خاص نشان دهنده حیات و تولد دوباره است .

رنگ سبز نماد طبیعت ، رشد و زندگی ، تجدید حیات ، پول و ثروت ، اعتماد به نفس ، همدردی ، محبت ، خلاقیت ، وفاداری و صلح و آرامش بوده است و میتوان از آن در دکوراسیون رنگی استفاده کرد .

رنگ سبز در دکوراسیون

دکوراسیون گیاهان با رنگ سبز

به طور کلی این رنگ محیط خانه را شاد و زیبا می کند و به آن شخصیت می بخشد . همانطور که در مقاله قبلی نقش گیاهان در دکوراسیون در مورد تنالیته سبز و تاثیرات آن بر بدن توضیحاتی را ارائه کرده ایم ، استفاده از رنگ سبز محیط خانه را زیبا و خاص می کند .

اهمیت رنگ سبز در دکوراسیون

اهمیت رنگ سبز در دکوراسیون

در مطالعه معماری و طراحی داخلی ، از رنگ سبز اغلب در مناطق خاصی استفاده می شود ، تا فضایی آرامش بخش تر ایجاد شود . قوانینی در دکوراسیون داخلی وجود دارد که نشان می دهد هر رنگ بهتر است در هر فضا چگونه استفاده شود .

رنگ سبز ، جزء رنگ‌های ثانویه است که از ترکیب دو رنگ اصلی ، آبی و زرد به دست میاید . سبز در چرخه رنگها ، جزء رنگهای سرد و خنثی است . شاید دانستن این نکته خالی از لطف نباشد که رنگ سبز ، در دین اسلام اهمیت خاصی دارد و گران‌ بها‌ ترین نشانه این رنگ مسجد پیامبر اکرم است .

سقف

دکوراسیون سقف خانه با سبز

استفاده از رنگ سبز به عنوان رنگ پایه برای سقف ، فضایی محافظت شده ایجاد می کند . با این حال ، بازی با رنگ های تیره و روشن در کنار سبز باعث جلوه و زیبایی خاص محیط می شود .

دیوارها

رنگ آمیز دیوار با سبز

رنگهای ملایم سبز احساس خنکی و آرامش را روی دیوارهای داخلی ایجاد میکند . تنها از این نکته غافل نشوید استفاده از رنگ سبز تیره روی دیوارها ممکن است حس سوزش چشم را برای افراد ایجاد کند . رنگ سبز ملایم فضایی نرم و آرامش بخش را ایجاد می کند . با این حال ، هنگامی که این رنگ بیش از حد استفاده شود زیبایی بصری خاصی را ایجاد نمیکند .

روانشناختی رنگ سبز در دکوراسیون

روانشناسی-سبز

این واقعیت غیر قابل انکار است که رنگ ها توانایی آن را دارد که بر محیط اطراف تأثیر بگذارد . در دکوراسیون داخلی ، یک رنگ با اصطلاحات مختلفی شناخته میشود و مورد کاربرد قرار میگیرد .

در دکوراسیون رنگ سبز اغلب برای ایجاد فضایی آرامش بخش تر استفاده می شود . سبز ، مشابه آبی ، برای چشم ها آرامش بخش است . از رنگ سبز می توان به عنوان رنگ پایه ، سایه ، برای طراحی خانه استفاده کرد . زیرا این رنگ تجلی بخش جنگل بوده و آرامش خاصی را برای ما ایجاد می کند .

دکوراسیون اتاق نشیمن با سبز

تزیین-مبلمان
نشیمن-دکور
دکوراسیون
تزیین-با-سبز

نخستین فضایی که افراد خانه بعد از یک روز طولانی در آنجا دور یکدیگر جمع می شوند اتاق نشیمن است . به طور کلی باید به رنگ آمیزی و چیدمان این فضا توجه خاصی شود . رنگ آمیزی راهی آسان برای معرفی برخی از سایه های سرگرم کننده تر به اتاق نشیمن شما بوده است که می توان آن را با گیاهان ترکیب کرد .

به طور کلی در چنین اتاقی ، از رنگ سبز می توانید برای طراحی دیوار برجسته ، رنگ آمیزی مبلمان و دیگر وسایل استفاده کرد . در مجموع در طراحی اتاق نشیمن بهتر است تنها 1/4از فضا با رنگ سبز رنگ آمیزی شود ، الباقی بهتر است با رنگ سفید رنگ آمیزی شود . این حجم رنگ باعث جلوه شده و ظاهری فوق العاده طبیعی و عالی به فضا می دهد . استفاده از گیاهان در اتاق نشیمن باعث رفع خستگی می شود و حس طبیعت را برای فرد القا می کند .

طراحی اتاق پذیرایی با رنگ سبز

میز-ناهار-خوری
رنگ-سبز-در-میز-
بازی-با-رنگ-سبز-در-میز-ناهار-خوری
تلانیته-سبز

در بسیاری از خانه ها ، اتاق ناهار خوری اغلب به عنوان فضایی رسمی تر شناخته میشود . در خانواده های مدرن امروزی افراد تمایل بیشتری به جمع آوری دور این میز برای صرف وعده های غذایی خود دارند .

اتاق های غذاخوری مرکز اصلی سرگرمی و اجتماعات خانوادگی باشند . به طور کلی برای ارزشمند تر کردن این مکان بهتر است به ترکیب رنگی توجه خاصی شود . ترکیب رنگی سبز این فضا را به مکانی دلچسب تر و زیبا تر تبدیل میکنند و اعضا خانواده حس بهتری نیز دارند .

دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سبز

دکوراسیون-آشپزخانه
آشپزخانه
آشپزخانه فانتزی
آشپزخانه-سبز

آشپزخانه به طور کل قلب هر خانه است که افراد مدت زمان زیادی در این مکان برای تهیه غذا حضور دارند . با رنگ آمیز ی و نیز قرار دادن گیاهان در این مکان فضا را میتوانید به یک مکان دل چسب تر تغییر دهید . رنگ آمیز با رنگ سبز باعث حس مثبتی در فرد میشود و از این رو فرد حس بهتری را در زمان قرار گرفتن در این مکان دارد . در مجموع رنگ سبز بر بهره وری کاری ، روحیه و احساسات شما تأثیر می گذارد .

طراحی اتاق خواب با رنگ سبز

تخت-کلاسیک
دکوراسیون
اتاق-خواب
تخت-کودک

ما اولین کسانی هستیم که اعتراف می کنیم بیدار شدن زود هنگام و ترک یک تخت راحت همیشه سرگرم کننده نیست . انتخاب یک رنگ مناسب برای اتاق خواب باعث انرژی عالی میشود . از آنجا که رنگها و نور بر روحیه ما تأثیر می گذارد ، برای طراحی اتاق خواب خود میتوان از رنگ سبز استفاده کنیم . این رنگ به نوبه خود باعث آرامش چشم و بدن میشود و حس سر زندگی و طبیعت را در ما بیدار میکند .

چیدمان اتاق مطالعه با رنگ سبز

اتاق-کار
اتاق-کار-سبز
اتاق-مطالعه
دکوراسیون-سبز

اتاق مطالعه باید فضای برای تمرکز و آرامش باشد . این اتاق باید به خوبی سازماندهی و تزیین شده باشد ، بهتر است از مبلمان با رنگ مناسبی استفاده شود که افراد در آن مکان احساس راحتی کنند . این اتاق باید به گونه ای طراحی شده باشد که در آن حواس پرتی به حداقل برسد . با انتخاب رنگ سبز همراه با گیاهان زنده فضا خانه زیبا و خاص می شود . به طور کلی رنگ سبز آرامش دهنده چشم و بینایی نیز بوده است .

با نصب یک قفسه یا کتابخانه بزرگ به دیوار فضای بسیار زیادی برای گذاشتن کتاب ها و وسایل فراهم می شود و از فضای دیوار می توانید بیشترین استفاده را ببرید و زیر این قفسه می توانید میز تحریر متناسب با قد خود قرار دهید تا راحت تر به وسایل خود دسترسی داشته باشید . قفسه ها در رنگ ها و ابعاد مناسب اتاق شما هم قابل سفارش هستند ، هم به صورت آماده می توانید از آن ها استفاده کنید .


نتیجه گیری

در این مقاله قصد داشتیم تا به شما نشان دهیم رنگ سبز چه تاثیر فوق العاده بر زندگی میگذارد . رنگ سبز به طور کلی باعث نشاط و شادی در محیط خانه میشود . از این متوجه شدیم این رنگ خاص که ترکیبات آب در طبیعت بسیار یافت میشوند میتوانند زندگی ما را زیبا تر کنند .

5/5 - (16 امتیاز)

در این مورد مطالب زیر را نیز میتوانید بخوانید !