دکوراسیون اتاق مطالعه با طراحی های زیبا و اصولی

دکوراسیون-اتاق-مطالعه-با-طراحی-های-زیبا-و-اصولی

اگر برای انجام دادن تکالیف یا پروژه جدید خود نیاز به تمرکز دارید بهترین محل برای شما اتاق مطالعه است ، پس بهتر است به دکوراسیون و چیدمان اتاق مطالعه بیشتر توجه کنید .

این اتاق بایستی احساس راحتی و آرامش خاطر را برای شما ایجاد کند ، همچنین میتوانید ساعت هایی برای انجام کارهای روزمره خود در این محیط حضور داشته باشید و از طرفی احساس خستگی و بی حوصلگی نکنید .

اتاق کار مناسب باید به گونه ای مبله و طراحی شود که بهترین بهره وری را برای شما هموار کند . برای داشتن اتاق مطالعه نیاز به خانه ای بزرگ نیست بلکه باید از تکنیک های دکوراسیون استفاده کنید و این محیط را به بهترین شکل دیزاین کنید . ویکی سرا در ادامه این موضوع را برای شما شرح می دهد .

دکوراسیون اتاق مطالعه

دکوراسیون-اتاق-مطالعه

چیدمان اتاق مطالعه بسیار مهم است ، شما می توانید حتی از گوشه اتاق خود استفاده کرده و این محیط را به بهترین شکل دیزاین کنید . حداقل به یک میز مطالعه ، صندلی مناسب و نور کافی نیاز دارید ، اینها وسایل ابتدایی هر اتاق مطالعه هستند .

برای دکوراسیون اتاق مطالعه بهتر است از یک قفسه و یا کتاب خانه استفاده کنید . اگر در محیط کار خود فضای خالی دارید می توانید تخته سیاه یا وایت برد را در این محیط نصب کنید تا امور روزانه خود را فراموش نکنید . در ادامه به شما توضیح میدهیم برای ایجاد نمای بهتر از چه تجهیزاتی استفاده کنید .

قفسه دیواری

قفسه دیواری
قفسه-بندی-قسمت-بالایی-میز-کار
ایجاد-کتاب-خانه-در-اتاق-کودک
ایجاد-طبقه-های-چوبی-برای-اتاق-کار

میتوانید از یک قفسه یا کتابخانه دیواری در این محیط استفاده کنید . با این وسیله کاربردی شما به راحتی مکانی برای قرار دادن کتاب های خود ایجاد می کنید . بهتر است از تمام فضاهای اتاق کار خود به صورت بهینه بهره ببرید . به طور مثال قادر هستید در فضای زیر کتاب خانه یک میز تحریر را پیاده سازی کنید .

قبل از نصب کتاب خانه محیط را به صورت دقیق اندازه گیری کنید تا در زمان دیزاین با کمبود جا و مکان روبرو نشوید . همچنین بهتر است بعد از محاسبه دقیق فضا، قفسه ها را در رنگ ها و ابعاد مناسب سفارش دهید . اهمیت دادن به این موضوع میتواند هزینه جانبی اشخاص را کاهش دهد و از طرفی آرامش افراد را افزایش دهد .

دیزاین با وسایل مازاد

دیزاین-اتاق-مطالعه-با-وسایل-دور-ریز
دیزاین--متفاوت-اتاق-مطالعه-با-وسایل-مازاد
دکوراسیون-اتاق-کار-با-وسایل-دور-ریز
دیزاین-با-وسایل-مازاد

اگر فرزند نوجوان تان از طرفداران سبک مدرن است اشیا دور ریز را فراموش نکنید . از لوله و وسایل دور ریز بهره بگیرید و نمای اتاق را تغییر دهید ، مثلا تخته های چوب قدیمی گزینه مناسبی برای میز تحریر است . برای تزیین و تکمیل چیدمان اتاق مطالعه می توانید از وسایل فلزی و میله دار مانند چراغ مطالعه و یا جا مدادی فلزی استفاده کنید . کفپوش این اتاق را از جنسی انتخاب کنید که به اندازه کافی نرم و راحت باشد .

به طور کلی اگر کمی دقیق تر محیط زندگی خود را بررسی کنید ، حتما وسایل ساده و دور ریز را دیده اید ، بهتر است محیط کاری خود را با این وسایل خاص تر کنید . در مجموع برای زیباسازی چیدمان اتاق مطالعه حتما لازم نیست از وسایل لوکس و گران قیمت استفاده کنید ، ایده تزیین اتاق مطالعه با وسایل دور ریختنی و به درد نخور پیشنهاد جذابی است که می توان به راحتی و بدون تحمل هزینه زیاد و تنها با کمی خلاقیت و سلیقه از آنها استفاده کرد و انواع وسایل تزیینی مورد نیاز این محیط کاری را ساخت .

استفاده از فضا ها

استفاده-مفید-از-فضا-ها-برای-ایجاد-کتابخانه
دکوراسیون-اتاق-کار
چیدمان-اتاق-کار
استفاده-از-فضاهای-اتاق-کار

به طور کلی دکوراسیون اتاق مطالعه بسیار مهم است و اگر به درستی چیدمان شود میتواند خستگی افراد را کاهش دهد . برای ایجاد کتابخانه ای زیبا برای اتاق مطالعه ، باید دقیق تمام فضاهای خانه را بررسی کنید . معمولا در این فضا ها جایی برای خلاقیت و ایده پردازی وجود ندارد ، اما اگر کمی متفاوت تر نگاه کنید ، شاید بتوانید سلیقه خودتان را در طراحی و دیزاین این محیط دخیل کنید . ممکن است برخی فضاهای خالی بین کمد و دیوار وجود داشته باشند که بتوانید با اتصال چند تخته چوب و پارتیشن به دیوار برای خودتان یک کتابخانه ایجاد کنید و از محیط لذت ببرید .

جملات انگیزشی

نوشتن-جملات-انگیزشی-بر-روی-دیوار-اتاق-مطالعه
دیزاین-اتاق-با-جملات-انگیزشی
جملات-انگیزشی-برای-اتاق-مطالعه
جملات-انگیزشی

بهتر است برای چیدمان اتاق مطالعه خود از جملات انگیزشی استفاده کنید . جالب است بدانید این جملات مثبت و خاص می توانند انرژی منفی افراد را دفع کنند ، پس باید از این فرصت بهره بگیرید و دست به کار شوید . می توانید جملات انرژی بخش را با گچ روی این تخته و یا با ماژیک بر روی تابلو و المان های دکوراسیون بنویسید و آنها را در سطح اتاق کار خود نصب کنید . از جملات و کلماتی استفاده کنید که با نگاه کردن به آنها انرژی مثبت شما افزایش یابد و از طرفی خستگی ما دفع میشود .

نور پردازی

نور-طبیعی-برای-نور-پردازی-اتاق-کار
نور-پردازی-اتاق-کار
لوستر-برای-نور-پردازی
استفاده-از-چراغ-های-پایه-دار-برای-نور-پردازی

بهره‌ مندی از یک سیستم نورپردازی مناسب در دکوراسیون اتاق مطالعه مسئله‌ ای بسیار مهم و حائز اهمیت است . به‌ گونه‌ ای باید از این وسایل استفاده کنیم که اتاق مطالعه همیشه از نور مناسب و کافی برخوردار باشد . کمبود نور در اتاق مطالعه ( به‌ ویژه در تاریکی شب ) باعث خواب ‌آلودگی و کسالت افراد میشود و از طرفی تمرکز آنها را کاهش می دهد . به این نکته نیز توجه کنید نور بیش از اندازه‌ نیز سبب خستگی و اذیت شدن چشم‌‌ها میشود ، پس بهتر است نسبت به استایل و ابعاد اتاق خود از وسایل نور پردازی استفاده کنید .

در زمان چیدمان اتاق مطالعه‌ تان در کنار استفاده از چراغ یا لوستر سقفی از یک یا چند چراغ مطالعه ( رومیزی، ایستاده یا دیواری ) در جهت تأمین نور کافی برای مطالعه بهره بگیرید . از ترکیب نور زرد و سفید برای نورپردازی اتاق مطالعه استفاده کنیم ، زیرا این ترکیب برای چشم آرامش بخش است و قادر میباشد انرژی شما را در طول مطالعه افزایش دهد . این تجهیزات مدل های متفاوتی دارند که در این بخش چند نمونه از آنها را برای شما شرح می دهیم .

نور طبیعی در دکوراسیون اتاق مطالعه

نور طبیعی یکی از بهترین وسایل روشنایی برای اتاق مطالعه است . بهتر است اجازه دهید نور طبیعی به فضای شما وارد شود و از این طریق حس محیط را مثبت کنید .

طبق نظر روانشناسان اتاق مطالعه که با نور طبیعی روشن شود میتواند حال روحی افراد را بهبود ببخشد . این موضوع را نیز در نظر بگیرید که نور طبیعی همیشه در دسترس نیست و بایستی به صورت بهینه از آن استفاده کنید . میتوانید از پرده های نازک برای چیدمان و دکوراسیون این فضا بهره بگیرید .

تاثیر لوستر بر دکوراسیون داخلی اتاق مطالعه

لوستر یکی از تجهیزات قدیمی و خاص است که میتوانید از آنها در هر محیط استفاده کنید و به طور کلی استایل فضا را تغییر دهید . امروزه با پیشرفت علم نمونه های خاصی از این المان تزیینی ساخته شده است که میتواند محیط کاری ما را زیبا تر کند . اگر به ظاهر لوستر های مدرن دقت کنید ، می توانید نشانه هایی از طراحی لوستر های قدیمی را ببینید که در فرم های مدرن به اجرا در آمده اند . در ظاهر، این لوستر ها ساده طراحی شده اند ولی در باطن کمی متفاوت تر هستند . لوستر های مدرن را بهتر است در کنار عناصر مدرن و مینیمال به کار بگیرید و محیط اتاق مطالعه خود را شیک تر کنید .

لامپ های آویز

لامپ های آویز یکی دیگر از وسایل و تجهیزات نور پردازی اتاق مطالعه هستند . این وسایل تزیینی را میتوانید ساده و نیز با استفاده از حباب های شیشه ای در سطح اتاق کار وصل کنید . زمانی که حباب شیشه ای را انتخاب می کنید ، عملا نور بیش تری را نسبت به زمانی که از حباب های صلب و غیر شفاف استفاده می کنید ، دریافت خواهید کرد . این تجهیزات خاص میتوانند محیط کار و مطالعه ما را به طور کلی زیباتر کنند . از این وسیله نور پردازی میتوانید برای دکوراسیون خانه های مدرن و خصوصا سبک مینیمالیسم که ساده گرایی مفرط است استفاده کنید .

دیوار کوب

دیوار کوب ها یکی دیگر از وسایل پر مصرف برای دکوراسیون اتاق مطالعه است . این وسایل تزیینی به جای آویزان شدن از سقف یا قرار گرفتن روی زمین یا سطوح دیگر به دیوار وصل می شوند . معمولا از دیوار کوب ها در کنار یک لوستر یا حباب استفاده می شود و بسیاری از اوقات ، مدل لوستر ها یا حباب ها با دیوار کوب ست می شود . شما میتوانید با این وسیله تزیینی نمای اتاق مطالعه خود را زیباتر کنید و از تماشای آن لذت ببرید . چراغ دیوار کوب ، عموما دارای نور ملایمی است و برای استفاده در فضا هایی مثل اتاق کار و اتاق خواب به افراد پیشنهاد می شود .

پنجره

استفاده-از-پنجره-برای-دیزاین-اتاق-مطالعه
نور-پردازی-اتاق-کار-با-پنجره
استفاده-مفید-پنجره-برای-دیزاین-اتاق-کار
قرار-دادن-میز-مطالعه-در-مقابل-پنجره

هر چند وجود پنجره در اتاق مطالعه ضرورت چندانی ندارد ولی در صورتی‌ که شانس با شما یار باشد و در اتاق مطالعه‌ تان پنجره‌ ای داشته باشید بهتر است از این محیط به درستی استفاده کنید . برای پرت نشدن محیط اتاق کار خود میتوانید از یک صندلی راحتی و چند گل تزیینی در کنار میز کار خود استفاده کنید .

با این شی ساده شما احساس شادابی و آرامش بیشتری به هنگام مطالعه یا کار دارید . اگر چه وجود یک پنجره در اتاق مطالعه بر زیبایی ، دکوراسیون و آرامش‌ این فضای تأثیر مضاعفی میگذارد ولی چنان‌ چه پنجره اتاق رو به مکانهای پر تردد و شلوغ از قبیل خیابان یا کوچه است ، میتواند حال خوب شما را بد کند . برای کاهش تنش های عصبی در این مکان بهتر است از گیاهان استفاده کنید ، زیرا گیاهان قادر هستند سر و صدا را کنترل کنند . در این صورت بایستی میز کار خود را در محل دیگری قرار دهید .

رنگ آمیزی اتاق مطالعه

استفاده-از-رنگ-آبی-برای-چیدمان-اتاق-مطالعه
استفاده-از-رنگ-بنفش-برای-چیدمان-اتاق-مطالعه
استفاده-از-رنگ-سبز-برای-دیزاین-اتاق-کار
ترکیب-رنگ زرد-و-سفید-برای-چیدمان-اتاق-مطالعه

برای داشتن یک اتاق مطالعه مدرن میتوانید از رنگ‌ آمیزی‌ های مدرن استفاده کنید . برای این کار شما به راحتی با استفاده از رنگی شبیه به تصویر بالا محیط زندگی خود را خاص و زیبا میکنید .

ترکیب رنگی سبز و آبی سبب میشود شما به راحتی یک دکوراسیون شیک در محیط کار و مطالعه خود ایجاد کنید . استفاده از لوازم لوکس و خاص نیز شما را در این راه بسیار کمک میکند . برای مدرن تر شدن دکوراسیون خانه خود بهتر است از یک آباژور ایستاده یا رومیزی استفاده کنید .

شما میتوانید برای ایجاد نمای زیباتر در اتاق مطالعه خود از کاغذ دیواری نیز بهره بگیرید . این وسایل تزیینی دارای تنوع بالایی هستند و قادر هستند نمای محیط شما را به طور کلی تغییر دهند . شما میتوانید با هنر اکسنت وال یک دیوار اتاق مطالعه خود را با کاغذ دیواری و نیز تجهیزات دیگر تغییر دهید . برای کسب اطلاعات بیشتر و نیز شناخت انواع کاغذ دیواری ها میتوانید مقاله ویکی سرا را مطالعه کنید .

میز مطالعه تاشو

میز-خاص-برای-اتاق-مطالعه
میز-تو-کار
میز-تاشو-برای-اتاق-مطالعه
میز-تاشو

اگر اتاق کوچکی در اختیار دارید و می خواهید از تمامی ظرفیت آن استفاده کنید بهتر است وسایل چند منظوره را انتخاب کنید ، مثلا یک میز تاشو به دیوار متصل کنید و از فضا به صورت بهینه استفاده کنید . پایه این میز طوری طراحی شده است که می توان از آن به عنوان تخته سیاه استفاده کرد . این میز قفسه هایی محل مناسبی برای ذخیره لوازم تحریر در اختیار شما قرار میگذارد .

چیدمان و دیزاین کتابخانه

استفاده-از-کتاب-خانه-برای-چیدمان-اتاق-مطالعه
دیزاین-اتاق-مطالعه
نصب-کتاب-خانه-در-اتاق-کار
مدلهای-مختلف-کتاب-خانه-برای-اتاق-مطالعه

یک قفسه یا کتابخانه در اطراف میز خود قرار دهید تا کتاب ها و بعضا لوازم مورد نیاز بر روی آن قرار گیرد . دسته بندی کتاب ها و لوازم مختلف در کتابخانه یا قفسه کنار میز شما می تواند باعث نظم دهی به اتاق شود و از ریخت و پاش و حواس پرتی نیز جلوگیری کند .

ضمنا هر چه این قفسه ها به میز شما نزدیک تر باشد ، دسترسی و ایجاد اختلال در طی مطالعه شما کمتر خواهد شد . برخی میزهای تحریر و مطالعه دارای قفسه کتاب و کمد نیز می باشند . خرید این گونه میزها مخصوصا برای دکوراسیون اتاق های مطالعه کوچک بسیار کاربردی است .

گیاهان و گلها

دیزاین-اتاق-مطالعه
استفاده-از-گیاهان-برای-تزیین-اتاق-مطالعه
دکوراسیون-اتاق-مطالعه-با-گیاهان
چیدمان-اتاق-کار-با-گیاهان

گیاهان یکی از وسایل و تجهیزاتی هستند که میتواند انرژی شما را در زمان حضور در اتاق مطالعه افزایش دهند ، حال باید اضافه کنیم که وجود گیاهان خانگی و گل و گیاه آپارتمانی در دکوراسیون اتاق مطالعه نیز تاثیرات مثبتی به جای میگذارد و قادر است انرژی منفی اشخاص را دفع کند . گلها علاوه بر تصفیه هوای اتاق باعث افزایش تمرکز و هم چنین ایجاد حس خوب در شما می شوند که همین مسئله انگیزه مطالعاتی شما را افزایش می دهد .

تخته سیاه

اجرایی-تخته-سیاه-برای-اتاق-مطالعه
استفاده-از-تخته-سیاه-برای-اتاق-مطالعه
انواع-مدلهای-خاص-تخته-برای-اتاق-مطالعه
نصب-تخته-سیاه-در-اتاق-کار

تخته سیاه یا تخته گچی برای همگی در طول دوران مدرسه شناخته شده است . حتما میدانید که افراد چقدر خواستار این شی ساده ولی کاربردی هستند . شما میتوانید بر روی این تخته ها با گچ نقاشی بکشید و یا جملات و موضوعاتی که میخواهید در خاطر تان بماند را بر روی آن یاداشت کنید . این وسیله زیبا و خاص میتواند محیط اتاق مطالعه شما را زیباتر کند .

در هر حال ، تخته های گچی یا تخته سیاه امروزه با سرعت بسیار شگفت انگیزی در حال گسترش است . محبوبیت گسترده تخته سیاه در فضای داخلی به سادگی قابل توجیه است . تنوع این وسیله خاص باعث شده است بیشتر افراد به سوی آن کشیده شوند و از آن استفاده کنند . جای تعجب نیست که این تخته ها اغلب ظاهر کاملا متفاوت دارند ، چرا که طراحان همیشه میل به تجربه طرح های نو داشته اند .

فرش

فرش-مناسب-برای-اتاق-کار
استفاده-از-فرش-برای-چیدمان-اتاق-مطالعه
استفاده-از-فرش-برای-دیزاین-اتاق-کار
فرش-مناسب-برای-اتاق-مطالعه-کودک

برای فرش از بافت نرم و خاص استفاده کنید ، زیرا باید در هنگام راه رفتن در اتاق مطالعه احساس آرامش کنید . میتوانید از المان های خاص برای طراحی فضا های خانه خود استفاده کنید . از رنگها و مدل های شلوغ بهتر است استفاده نکنید . پوست پا بسیار لطیف میباشد ، این موضوع ما را به فکر فرو میبرد که در زمان انتخاب فرش بایستی به طور کامل از همه نظر فرش را بررسی کنیم و از نرم بودن آن اطمینان کاملی به دست بیاوریم . تنوع این جنس خاص بسیار زیاد است به همین دلیل میتوانید براساس استایل محیط کار خود آنها را انتخاب کنید .


5/5 - (13 امتیاز)

در این مورد مطالب زیر را نیز میتوانید بخوانید !