تزیین پاگرد راه پله با روش های بسیار زیبا ، آسان و کاربردی

تزیین پاگرد راه پله

تزیین پاگرد راه پله بسیار مهم است ، زیرا این فضا در مسیر رفت آمد افراد قرار گرفته می گیرد ، بهتر است برای دکوراسیون و زیبا سازی این فضا وقت بگذارید ، میتوانید با استفاده از اشیا ساده این فضا را به بهترین شکل موجود چیدمان و دکوراسیون کنید . به طور کلی شما باید از اصول به روز معماری و طراحی برای تغییر استایل این فضا استفاده کنید . اگر مقاله تزیین راه پله ویکی سرا را مطالعه کرده باشید میدانید با استفاده از الگوهای خاص و مدرن میتوانید نمای خانه را به طور کلی تغییر دهید .

در مجموع تزیین پاگرد راه پله خانه‌ باید علاوه بر زیبایی و هماهنگی آن با دکوراسیون داخلی، به سهولت رفت و آمد شما بیفزاید . میتوانید از وسایل مختلف از قبیل گلدان ، فرش، موکت ، انواع مدلهای کاغذ دیواری و نیز دیگر تجهیزات تزیینی استفاده کنید . در ادامه به صورت کامل به شما میگوییم چگونه با استفاده از قطعات ساده و ابتدایی پاگرد خانه خود را تزیین کنید .

تزیین پاگرد راه پله

تزیین-پاگرد-راه-پله

ایستگاه و یا پاگرد راه پله به قسمتی از راه پله گفته میشود که دارای سطح صاف و بدون پله است ، به طور کلی جهت پله بعد از پاگرد تغییر میکند . بسیاری از افراد نمیدانند با چه تجهیزاتی میتوانند این فضای خالی را تزیین و چیدمان کنند . میتوانید از متریال مختلف استفاده کنید و به طور کلی پاگرد راه پله خانه خود را اختصاصی تر چیدمان و دکوراسیون کنید . میتوانید از الگو های خاص برای تزیین پاگرد راه پله های خود استفاده کنید . طبق نظر طراحان و معماران شما از این فضا میتوانید به عنوان محلی دنج استفاده کنید .

تزیین پاگرد راه پله با ساعت

تزیین-پاگرد-راه-پله--با-ساعت

این روزها ساعت دیواری جزء یکی از وسایل تزیینی پایه است که میتوان از آن برای تغییر و نیز چیدمان پاگرد راه پله استفاده کرد . با توجه به تنوع زیاد ساعت‌ های دیواری در بازار پیشنهاد میکنیم مدلهای مختلف این محصول را مشاهده کنید ، توجه کردن به این موضوع به شما اجازه میدهد آگاهانه بهترین مدل را انتخاب کنید و به وسیله همین شی ساده دکوراسیون خانه خود را به طور کلی تغییر میدهید . با اینکه بیشتر مواقع برای دانستن زمان به ساعت گوشی هوشمند یا ساعت لپ‌ تاپ و سایر لوازم الکترونیک اطراف‌ مان نگاه میکنیم، اما این دستگاه‌ ها هرگز نتوانسته‌ اند جای ساعت دیواری را بگیرند ، به‌ همین‌ دلیل معمولا در هر خانه‌ حداقل یک ساعت دیواری وجود دارد که میتواند نمای پاگرد را به طور کلی تغییر دهد . در ادامه مدلهای مختلف این وسیله تزیینی را برای شما شرح میدهیم .

جئومتریک

تزیین-پاگرد-راه-پله-با-ساعت-مدل-جئومتریک

یکی از مدل های جالب و امروزی که می توانید آن را با بسیاری از سبک های دکوراسیون ست کنید ، مدل جئومتریک یا هندسی است . این وسیله تزیینی گزینه مناسبی برای دکوراسیون پاگرد راه پله است . فرم های ژئومتریک با دکوراسیون مدرن و ساده همخوانی دارد و قادر است نمای خانه را به طور کلی تغییر دهد . اگر در قسمت پاگرد پله های خود از اشکال هندسی استفاده کرده اید بهتر است از این مدل ساعت استفاده کنید . مدل جئومتریک یا همان هندسی دارای تنوع بالایی است که می توانید یکی از مدلهای آن را انتخاب کنید و به طور کلی نمای خانه را تغییر دهید .

روستیک

تزیین-پاگرد-با-ساعت-مدل-روستیک

سبک روستیک از جمله سبک های محبوب امروزی است که در طراحی داخلی و چیدمان پاگرد راه پله میتوان از آن استفاده کرد . برای ساعت این ساعت شما بایستی از چوب مخصوصی استفاده کنید . اگر دکوراسیون منزل شما سبک روستیک یا همان روستایی دارد، می توانید از این تم ساعت دیواری برگزینید . بهتر است بدانید ساعت های مدل روستیک از یک صفحه ی چوبی ساده و بدون تزیینات تشکیل شده است . این ساعت را می توانید در کنار لوازم دکوری کنفی، چوبی یا لوازمی که به هر شکل، دارای تم روستیک می باشند، به کار ببرید.

آرت دکو

ساعت-دیواری-آرت-دکو

آرت دکو یکی از جنبش های هنری است که بر معماری ، تزیینات داخلی و طراحی صنعتی است . از آن جا که طراحی ساعت نیز جزو شاخه ی طراحی صنعتی قرار می گیرد، مفاهیم آرت دکو در طراحی آن وجود دارد و قادر است نمای پاگرد راه پله های شما را خاص کند . ساعت های آرت دکو اغلب از صفحات سرامیکی تشکیل شده اند که مخصوص همین سبک طراحی است .

ساعت های این سبک را می توانید چیزی بین یک طراحی کاملا صنعتی و طرح های کلاسیک بدانید . به طور کلی این مدل از خصوصیات منحصر به فردی برخوردار است و به همین خاطر نمیتوان آن را برای استفاده در دکوراسیون خاصی پیشنهاد کرد . شما می توانید مدل های آرت دکو را با اکثر سبک های طراحی داخلی ست کنید و از این رو نمای پاگرد راه پله های خود را زیباتر کنید .

المان

تزییین-دیوار-پاگرد-راه-پله-با-ساعت مدل-المان

شاید داشتن یک ساعت دیواری در منزل برای شما مفهومی فراتر از معمول داشته باشد . این مدل ساعت دیواری قادر است نمای راه پله های خانه را زیبا تر کند . ساعت های المانی دارای فرم های هنری خاصی میباشند که میتوانید براساس استایل خانه خود یک مدل از آنها را انتخاب کنید . اغلب این ساعت ها بر اساس یک مفهوم خاص طراحی می شوند . ساعت دیواری المانی یک امتیاز خاص برای هر خانه است ، زیرا می توانید از آن ها به عنوان یک مجسمه ی زیبا برای دکوراسیون و زیبا سازی پاگرد راه پله استفاده کنید . این مدل ساعت با دکوراسیون مدرن به آسانی ست میشود .

توپوگرافی

ساعت-دیواری-توپوگرافی

توپوگرافی به معنای پستی و بلندی است ، طرح های هنری توپوگرافیک نیز به مانند همین تعریف ، دارای فرم هایی هستند که از ارتفاع و شکل های متنوعی برخوردارند . طرح توپوگرافیک را میتوان یک سبک دانست ، زیرا از این الگو برای تزیین و دکوراسیون بسیاری از وسایل استفاده میشود . ساعت دیواری با طرح توپوگرافیک از صفحه های متعدد تشکیل شده که از بغل مانند کوه به نظر می رسند . مدل توپوگرافیک را بهتر است با دکوراسیون مدرن یا سبک مینیمال ست کنید ، میتوانید از این ساعت برای تزیین و دکوراسیون پاگرد راه پله های خود استفاده کنید و به طور کلی نمای خانه را تغییر دهید .

تیپوگرافیک

تزیین-دیوار-با-ساعت-تیپوگرافیک

ساعت مدل تیپو گرافیک از لحاظ اسمی با مدل قبلی شباهت زیادی دارد ، اما در واقع از نظر شکل بسیار متفاوت است. طرح تیپوگرافیک به طرح هایی گفته می شود که در آن حروف و اعداد به چشم نمی خورند. در مجموع ساعت یکی از لوازم آنتیک برای هر فضایی است که میتوانید از آن برای تزیین فضای پاگرد راه پله را استفاده کنید . این مدل ساعت در الگو و مدل های خاص و غیر معمول طراحی و اجرا می شوند که به پاگرد راه پله نیز نمای زیبایی میبخشد . از این مدل ساعت بیشتر برای تزیین و دکوراسیون پاگرد راه پله استفاده می شود زیرا چشم هر بیننده را به خود مجذوب میکند .

کلاسیک

تزیین-دیوار-با-ساعت-کلاسیک

بی شک یکی از جذاب ترین سبک ها در طراحی داخلی و چیدمان منزل، سبک کلاسیک است. سبک کلاسیک از گذشته تا کنون، محبوبیت خود را حفظ کرده و امروزه نیز به عنوان یکی از پرطرفدارترین سبک ها شناخته می شود. ساعت های دیواری متعددی با طرح های متنوع کلاسیک وجود دارند که زیبایی و تجمل آن ها می تواند شکوه و جلوه ی خاصی به دکوراسیون شما بدهد. این ساعت ها که اغلب از جنس چوب و دارای کنده کاری های ظریف و زیبا هستند، با مبلمان کلاسیک شما ست بسیار مناسبی ایجاد خواهند کرد.

تزیین راه پله با گلدان

تزیین--راه-پله-با-گلدان

راه ‌پله‌ بخش مهمی از هر خانه می باشد زیرا بیشترین محل رفت و آمد است و بایستی به بهترین شکل موجود دکوراسیون و چیدمان شود . شما به آسانی می توانید دکور کاملی را برای باقیمانده‌ ی خانه‌ تان ایجاد کنید اما در مورد راه پله قوانین طراحی داخلی کمی متفاوت است.

برای تزئین راه پله و ورودی خانه‌ شما باید علاوه بر زیبایی و هماهنگی آن با دکوراسیون داخلی و نیز سهولت رفت و آمد را مد نظر بگیرید . فرش، موکت، کاغذ رنگی، نورپردازی و اشیای و چراغ های دکوری از جمله رایج‌ ترین روش‌ های تزیین راه‌ پله است . تزیین راه پله با گلدان از دیگر روش‌ هایی است که از دیرباز در دکوراسیون ایرانی و خانه‌ های قدیمی حضور داشته و امروزه نیز همچنان در دکوراسیون خانه‌ های مدرن کاربرد دارد .

گلدان رنگی

تزیین-راه-پله-با-گلدان-رنگی

شما در تزیین راه پله میتوانید از گلدان‌ های تک رنگ یا دارای ترکیب رنگی های متفاوت استفاده کنید. انتخاب رنگ برای گلدان کاملا سلیقه‌ای است و به خودتان و دکوراسیون‌ شما بستگی دارد . امروزه انواع گلدان‌ های شیک و رنگارنگ در بازار موجود است . به طور کلی شما به کمک آنها می توانید رنگ‌ های مختلف را به دکوراسیون‌ تان اضافه کنید. میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رنگها مقاله دکوراسیون رنگی ویکی سرا را مطالعه کنید .

تزیین پاگرد با گل و تابلو

تزیین پاگرد با گل و تابلو

علاوه بر ایده‌ هایی که در بالا برای تزیین راه پله با گلدان ارائه شد، شما میتوانید از تابلو و نیز گلدان برای تزیین پاگرد راه پله استفاده کنید. تابلو ها مدل های مختلفی دارند که میتواند از هر سبک آن براساس استایل خانه خود استفاده کنید . این وسایل علاوه بر ایجاد ایمنی در پاگرد راه پله می توانند باعث زیبایی چندین برابری آن محیط شوند . گیاهان رونده طبیعی بهترین ایده برای تزئین نرده‌ ها هستند که زیبایی و ظرافت خاصی را به راه پله منزل شما اضافه میکنند . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نوع تابلو ها میتوانید مقاله ( تزیین دیوار با تابلو ) را مطالعه کنید .

دکوراسیون پاگرد پله با گل های خاص

دکوراسیون پاگرد پله با گل های خاص

معمولا تزئین زیر پله‎ تا حدودی سخت است و همین امر باعث شده این فضا را به یکی از ناخوشایند ترین گوشه‌ های راه پله خانه تبدیل شود . هیچ وقت گوشه‌ های خانه مثل پاگرد پله را نادیده نگیرید و با کمک گلدان و گیاهان خانگی آنها را به فضایی ایده آل تر و نیز مکانی دل نشین تبدیل کنید . البته در انتخاب نوع گیاه و میزان نور مورد نیاز آن باید دقت کنید و اگر زیر پله شما نور مناسبی ندارد ، به سمت گیاهانی بروید که نیاز آنچنانی به نور مستقیم خورشید ندارند. پتوس ، زامیفولیا ، دراسنا کامپکت از جمله گیاهانی هستند که به نور کمی نیاز داشته و نگهداری آنان آسان در قسمت پاگرد راه پله بسیار آسان است .

گلدان آویز در پاگرد راه پله

تزیین-پاگرد-راه-پله-با-گل-های-آویز

البته اگر فضای پاگرد راه پله شما امکان پیاده‌ سازی ایده‌ی بالایی را ندارد شما میتوانید بجای آن از گلدان‌ های سقف آویز استفاده کنید . این مدل گلدان‌ها که فقط نیاز به سقف راه پله دارند بیشتر برای فضاهای کم جا طراحی شدهاند.

برای عملی‌ کردن این ایده شما نیاز به طراحی های خاصی از گلدان نیاز دارید ، به طور کلی این وسایل تزیینی بایستی از ریختن آب و خاک گلدان برروی پاگرد راه پله جلوگیری کنند . به هنگام استفاده از گلدان‌ های آویزی اطمینان حاصل کنید که قلاب سقف کاملا محکم باشد تا باعث بروز حادثه‌ نشود . همینطور به هنگام انتخاب گیاه داخل گلدان در مورد شرایط نور و نگهداری آن را در نظر بگیرید . شما میتوانید از آویشن، پونه کوهی، جعفری و اسطوخودوس استفاده کنید و به طور کلی نمای پاگرد راه پله خود را تغییر دهید .

گل آبشاری

گل-آبشاری

اگر به دنبال راهی هستید تا قسمت پاگرد پله های خود را تزیین کنید گلدان‌ های آبشاری می توانند گزینه‌ ی ایده‌ آلی باشند . البته این ایده به استایل و معماری راه پله تان نیز بستگی دارد . اگر راه پله شما دارای بخش مرتفع است ، میتوانید با استفاده از گلدان‌ های آبشاری ظاهر زیبا و جذابی به آن دهید. گلدان‌ های آبشاری فضای کمتری را اشغال میکنند و میتوانند به خوبی در دکور خانه‌ تان گنجانده شوند. برگ‌ های این گیاهان که به شکل آبشاری آویزان است. این دکوراسیون بیشتر شبیه یک تابلو هنری هستند که میتواند حس و حال بهاری به فضای خانه‌ تان اضافه کند .

انواع مدلهای دیوارپوش آینه ای در پاگرد پله ها

برای چیدمان و طراحی پاگرد راه پله میتوانید از ایده ها وخلاقیت های متفاوتی استفاده کنید که یکی از آنها چیدمان آینه روی دیوار راه پله است .

دیوار پوش آینه ای

دیوار پوش آینه ای

آینه کاری مدرن امروزه جایگاه محبوبی در دکوراسیون داخلی خانه ها دارد ، این وسایل زینتی علاوه بر زیبایی محیط ، به خاطر انعکاس نور باعث روشنایی بیشتر محیط پاگرد راه پله میشوند . از این سبک از اینه کاری بیشتر برای پاگرد پله های خانه ، هتل ، رستوران استفاده میشود .

گرد

آینه-کاری-گرد

آینه دیواری گرد یکی از مدلهای به روز این هنر خاص است که میتوانید آن را به صورت یکسره و تکه ای بر روی پاگرد پله های خود اجرا کنید و به طور کلی نمای خانه را تغییر دهید .

پازلی

تزیین-دیوار پاگرد-راه-پله-با-آینه-پازلی

این سبک از آینه کاری مدرن به این شکل است که تکه های آینه در کنار هم به شکل یک پازل قرار میگیرند و باعث زیبایی خاصی میشوند و قادر اند نمای فضای پاگرد راه پله را زیباتر کنید .

تایل

دکوراسیون-پاگرد-راه-پله-با-آینه-تایل

این سبک از آینه کاری مدرن دارای استایل منظم است ، در این سبک آینه ها مثل آخر های کوچک و بزرگ در کنار هم قرار میگیرند و یک سطح یک پارچه را ایجاد میکنند . این آینه های خاص پاشش نور را افزایش میدهند و از طرفی باعث زیبایی و مجلل بودن شدن محیط پاگرد راه پله میشوند . این طرح خاص را میتوانید در ابعاد مختلفی اجرا کنید و به طور کلی نمای خانه را تغییر دهید .

شش ضلعی

چیدمان-پاگرد-راه-پله-با-آینه-شش-ضلعی

آینه کاری شش ضلعی که با نام آینه کاری لانه زنبوری هم شناخته میشود ، از طرح های زیبا است که معمولا در آشپزخانه ها جزیره یا راهرو ها و نیز پاگرد راه پله اجرا میشود و به طور کلی نمای خانه را تغییر میدهد . میتوانید براساس استایل خانه خود از رنگ ها و نیز الگوهای مختلف این سبک خاص استفاده کنید .

آجری

تزیین-پاگرد-راه-پله-با-آینه-مدل-آجری

راه های زیادی برای یادآوری خاطرات قدیم وجود دارد ، آینه دکوراتیو آجری یکی از بهترین وسایل تزیینی برای دکوراسیون و چیدمان خانه است ، این وسیله می تواند فضایی خاطره انگیز در پاگرد راه پله خود ایجاد کنید . شما با نگاه کردن به این الگو خاص حس خوبی را از محیط دریافت می کنید .


5/5 - (9 امتیاز)