تزیین دیوار با آینه با ایده های زیبا و اصولی + روش ها

تزیین-دیوار-با-آینه

آینه ها جزو بهترین وسایل تزیینی برای دیوار خانه است . برای اینکه خانه ای مدرن و شیک داشته باشید می توانید از آینه برای دیزاین و دکوراسیون دیوار ها استفاده کنید . سعی کنید از آینه ها در بخش های مختلف خانه بهره بگیرید . این وسایل تزیینی مدلهای متفاوتی دارد که در ادامه به تشریح آنها می پردازیم .

معمولا در اتاق پذیرایی و بالای مبل ها این تجهیزات خاص قرار می گیرند تا باعث زیبایی خانه شوند و توجه همه را به خود جلب کنند . همه ما آینه را به عنوان نماد صافی و صداقت می شناسیم ، جالب است بدانید نقش این شی در دکوراسیون ، دفع انرژی منفی است . در ادامه ویکی سرا به شما توضیح می دهد چگونه فضاهای خانه خود را به وسیله آینه های روی دیوار زیباتر کنید .

تزیین دیوار با آینه

تزیین-دیوار-با-آینه

آینه یکی از وسایل و تجهیزات فانتزی است که افراد از دیر باز برای تغییر دکوراسیون و زیبا سازی محیط خود از آن استفاده می کردند . این شی در مجموع نور را در تمام خانه پخش می کند و از این رو انرژی محیط زندگی شما مثبت می شود . اگر به دنبال یک دکوراسیون شیک هستید و می خواهید یک محیط آنتیک برای خود ایجاد کنید ، بهتر است آینه را فراموش نکنید .

اگر کمی مطالعه کنید متوجه می شوید این المان مدل ها و الگو های متفاوتی دارد ، شما می توانید بر اساس استایل خانه خود یکی از این مدلها را بگزینید و نمای خانه خود را به طور کلی تغییر دهید .

انوع مدلهای آینه در طراحی دکوراسیون دیوار

انوع-مدلهای-آینه

آینه های دکوری از نظر شکل و مدل و حتی کاربرد انواع مختلفی دارند . شما می توانید از استایل های مختلف آن در فضای خانه خود استفاده کنید . یکی از معروف ترین و پرطرفدار ترین مدلهای آنها ، شکل دکوراتیو یا همان آینه های چند تکه می باشد . این مدل خاص را می توانید بر روی دیوار پذیرایی یا اتاق خواب نصب کنید .

آینه دکوراتیو در تزیین دیوار با آینه

آینه-دکواتیو-برای-تزیین-دیوار

این آینه ها در شکل های لوزی ، مستطیل ، دایره ای و … ساخته می شوند . بهتر است بدانید این تجهیزات بیشتر تزیینی هستند . به طور کلی این استایل بیشتر باعث زیبایی فضا می شوند و نور را نیز بهتر منعکس می کند . یکی دیگر از مدل های آن ، شکل یک تکه آن می باشد . این وسیله تزئینی یکی از پر کاربرد ترین این تجهیزات است . آینه های دکوراتیو هم جنبه ی زیبایی دارند و هم می توانند نمای خانه را تغییر دهند . این تجهیزات دارای الگو و مدلهای مختلفی است ، به طور کلی شما قادر هستید یکی از این الگو هارا انتخاب کنید و محیط زندگی خود را زیبا تر کنید .

دیوار پوش آینه ای

استفاده-از--آینه-CNC-برای-پوشش-دیوار-اتاق-خواب

از آینه های دکوری می توان برای پوشش دیوارهای اتاق نشیمن ، اتاق پذیرایی ، حمام و مکان های دیگر استفاده کرد. با استفاده از دیوار پوش های آینه ای ، قادر هستید فضا را از آنچه که هست گسترده تر و بزرگتر نشان دهید . اگر برای دکوراسیون آپارتمان کوچک به دنبال یک آینه هستید بهتر است ترس را کنار بگذارید و بدون هیچ تردیدی این کالا را انتخاب کنید .

اگر خانه کوچکی دارید این آینه می تواند به شما کمک کند تا با ایجاد خطای بصری محیط را بزرگتر نمایش دهید . به طور کلی با این پوشش های آینه ای شما کل یک دیوار را تزیین می کنید و نمای خانه را تغییر می دهید . همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ابتدا بایستی یک قسمت از دیوار را انتخاب کنید و سپس با استفاده از آینه سی ان سی این فضا را زیبا سازی کنید .

آینه گرد و تاثیر آن در زیبایی دیوار

آینه-گرد-برای-تزیین-دیوار

آینه های گرد دکوری از دیگر وسایل زیبا و جذاب است ، می توان آنها را به صورت تکی یا به شکل مجموعه ای بر روی دیوار نصب کرد . این شی تزیینی بسیار متنوع است . به طور کلی شما می توانید یکی از الگوهای این کالا را انتخاب کنید و محیط زندگی خود را زیبا کنید . اگر فضای مینمالی دارید بهتر است از این سبک آینه برای تغییر دکوراسیون و تزیین دیوار خود استفاده کنید . در ادامه مدلهای آنها را برای شما شرح می دهیم و انواع مدلهای آن را نام می بریم .

سبک نمایش دار آینه گرد برای دیوار

این سبک یکی از مدلهای خاص و آنتیک است که می تواند نمای خانه را به طور کلی تغییر دهد . در مجموع یک صفحه نمایش جلوی آینه و یک اسپیکر پشت این شی جایگذاری می شود ، به طوری کلی از طریق بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل می شود . با این وسیله خاص شما می توانید ویدئو و موزیک مورد علاقه ی خود را پخش نمایید .

آینه گرد صفحه نمایش دار در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا و هلند به کرات استفاده می شود . بهتر است بدانید به دلیل نمای بسیار زیبا و خاص این کالا بیشتر مورد توجه طراحان و دکوراسیون کاران است .

حسگر حرکتی

در این طرح با حرکت دست از قسمت تعیین شده روی آینه نورپردازی مخفی روشن و خاموش می شود . فرآیند تولید آینه های حسگر بسیار زمان بر و پیچیده است ، به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار است .

از این وسیله خاص می توانید برای طراحی خانه لوکس خود استفاده کنید و نمای خانه را تغییر دهید . در مجموع طراحان به جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی ساختمان های مسکونی و اداری این سبک را بکار می گیرند .

ریموت دار

این مدل آینه به وسیله ریموت خاموش و روشن میشود و دارای دستگاه تنظیم نور است . به طور مثال با فشردن دکمه ی FADE ( محو ) روی آینه گرد ریموت دار، نورهای مخفی به صورت اسلایدشو نمایش داده می شود و نمای بسیار زیبایی ایجاد میکند .

آینه های سه بعدی دیواری

برای تولید این وسیله خاص، ابتدا باید یک آینه بزرگ تهیه کنید ، حال تعدادی آینه با قطر های مختلف به صورت مورب به آینه اصلی بچسبانید . این نوع آینه ها با نام آینه مدرن نیز شناخته می شود . آینه گرد سه بعدی در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، ژاپن و کره جنوبی در پروژه های مختلفی استفاده می شود . این نوع شیشه ها از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار می باشد . قادر هستید از این آینه برای دکوراسیون دیوار استفاده کنید و نمای خانه را تغییر دهید .

آینه پلکسی

آینه پلکسی-بیضی

برای ساخت و ایجاد این وسیله تزیینی از جیوه استفاده می شود . وجود جیوه پشت ورق های پلکسی گلاس سبب ایجاد حالت آینه ای در ورق پلکسی گلاس می شود . این متریال در برابر خم شدگی و ضربه بسیار مقاوم بوده و نیز وزن سبکی دارد .

امروزه آینه های معمولی دیگر پرطرفدار نیست و المان و طرح های جدید جای آنها را گرفته اند . این مدل آینه معمولا در دو رنگ نقره ای و طلایی تولید می شود و نیاز به نگه داری خاصی ندارد . به طور کلی باید بگوییم آینه های دیواری پلکسی به راحتی شکل می گیرند . اگر می خواهید خانه ای خاص داشته باشید از این مدل آینه استفاده کنید و نمای محیط زندگی خود را تغییر دهید .

آینه چوبی

آینه-چوبی

آینه چوبی با طراحی بسیار شیک و کلاسیک خود می تواند نمای خانه را تغییر دهد . این آینه ها با استفاده از تکه های چوب باقی مانده از دامان طبیعت و کمی خلاقیت طراحی می شود . این مدل آینه نمایانگر و تجلی بخش سبک روستیک است و قادر می باشد تنش های عصبی شما را نیز کاهش دهد . برای ایجاد نمای زیبا در خانه می توانید این شی خاص را در اندازه خاص سفارش دهید .

به طور کلی بازتاب نور توسط آینه، محیط خانه را زیباتر می کند . برای مثال اگر آینه رو به روی کابینت یا کمد آویزان باشد ، نور بازتاب شده توسط آینه به سطح لوازم برخورد می کند و رنگ و ظاهر آنها را زیبا تر نشان می دهد .

آینه پازلی و زیبایی آن روی دیوار

آینه پازلی

از این شی تزیینی برای تغییر دکوراسیون و نیز زیباسازی محیط زندگی خود میتوانید استفاده کنید . این نوع آینه دارای دو دسته اصلی است .

  • آینه‌های تایل یا همان آینه پازلی
  • آینه غیر تایل

تفاوت این دو دسته ، در دقت و نوع ساخت آنها است . مواردی مثل اندازه گیری ، دقت در برش ، سفارشی بودن آنها ، وجه تمایز این دو نوع است . در حقیقت آینه پازلی نوعی آینه سفارشی است که از مدل‌ های استاندارد تا منحصر به فرد و خاص را شامل می شود .

همان طور که از نام آن مشخص است ، این هنر از کنار هم قرار گرفتن تعدادی آینه تشکیل می شود . طرح‌ های ساده آینه پازلی می تواند به طور سریع و معمول تولید شوند ، ولی مدل‌ های سفارشی و خاص‌ تر نیاز به طراحی دقیقی دارند ، از این رو ساخت آن زمان بر تر است .

تزئین دیوار با آینه فانتزی

آینه-فانتزی

امروزه از این مدل آینه بیشتر برای تزیین و دکوراسیون اتاق کودک استفاده می کنند . با این مدل خاص دیگر خبری از تقاضای آینه ساده و نقره ای نیست . اکثر مشتریان با یک جست و جوی ساده در اینترنت انواع آینه فانتزی را مشاهده کرده و بر اساس نظر خود یک المان را سفارش دهند .

پروانه ای

آینه-پروانه-ای

در بین آینه های فانتزی از پیش ساخته شده ، آینه طرح پروانه ای بیشترین تقاضا را به خود اختصاص داده است . برای دکوراسیون دیوار اتاق کودک می توانید از این آینه استفاده کنید . به دو روش با چسب و با بست قابل اجرا هستند . البته با استفاده از ورق های ام دی اف هم می توان آینه فانتزی طرح پروانه را به صورت سه بعدی تولید کرد به طوری که ابتدا طرح پروانه با ورق ام دی اف ساخته شود سپس روی آن ، آینه کاری انجام شود .

لوزی

آینه لوزی

 این نوع آینه اخیرا توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است . انواع مختلف آینه های فانتزی معمولاً به صورت چند تایی در کنار هم قرار میگیرند . 

گاهی وقتها ممکن است افراد از دکوراسیونی که در خانه خود دارند ، خسته شوند ، به همین علت به فکر ایجاد تغییر و تحولات در فضاهای خود می افتند . شاید فکر کنید که برای تغییر دکوراسیون باید مبلمان و یا سایر لوازم را تعویض کرد ، اما این طرز فکر می تواند اشتباه باشد گاهی می توان تنها با یک آینه نمای خانه را تغییر داد .

آینه طنابی دیواری

آینه-کنفی طنابی

این آینه دارای الگوی روستایی یا همان روستیک است . طناب به کار برده برای تولید آن ظاهری خاص و سنتی را به این مدل از آینه دیواری بخشیده است . این آینه به شکلی آویزان بر روی دیوار حمام ، دستشویی و اتاق‌ های خواب قرار می‌گیرد . برای ساخت این شی شما تنها به نوار کنفی و یک آینه خام با هر شکل و استایلی نیاز دارید . با استفاده از این سبک محیط خانه شما زیباتر و آنتیک تر می شود .

آینه مشبک کوچک

آینه-مشبک-کوچک

این آینه دکوراتیو شاهکاری بی‌ مانند است که طرفدار های خاص خود را نیز دارا می باشد ، همچنین دارای جذابیت بصری فوق‌ العاده‌ ای نیز می باشد و قادر است محیط زندگی ما را زیباتر کند . این سبک به اندازه کافی ساده و مینیمال طراحی شده تا در هر خانه ای بتوان از آن استفاده کرد . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سبک مینیمال می توانید مقاله ویکی سرا را مطالعه کنید .

آینه گل داوودی

تزیین دیوار با آینه گل داوودی

این آینه دیواری فلزی ، با پالت رنگی کاملا گرم خود ، گزینه مناسبی برای یک خانه با دکوراسیون سنتی است . اما در نظر داشته باشید که می تواند فقط سلایق خاصی را پوشش دهد . این گل به طور کلی نمادی از شادی ، عشق و طول عمر است . برای کاهش هزینه های جانبی خود می توانید برای ساخت این آینه از قاشق پلاستیکی نیز بهره بگیرید و با استفاده از رنگهایی که در اطراف شما موجود است آن را رنگ آمیزی کنید .

آینه با تزیین گیاهان

تزیین دیوار با آینه خاص

یک آینه ساده با قاب نازک طلایی است که به شکلی آویزان بر روی دیوار قرار می گیرد . جذابیت بی‌ انتهای این آینه به برگ‌ های کوچک مصنوعی است که در یک طرف آن خودنمایی می کنند . ظاهر مدرن و خاص این آینه محیط زندگی ما را زیباتر می کند . شما می توانید برای تزیین و دکوراسیون این آینه از گل و گیاهان مختلف بر اساس سلیقه خود استفاده کنید . از این آینه خاص قادر هستید برای تزیین دیوار خانه خود استفاده کنید . برای شناخت گیاهان و تاثیرات آنها بر زندگی بهتر است مقاله ( نقش گیاهان در دکوراسیون داخلی خانه و اهمیت آن بر زندگی ) را مطالعه کنید .

آینه مکرومه

آینه-مکرومه-برای-تزیین-دیوار

این آینه دیواری زیبا دارای قاب مکرومه ( قاب نخ دوزی شده ) است که سبک کلاسیک را نشان می دهد . جنس مکرومه می تواند از نخ، پنبه و یا هر متریال دیگری باشد . ظاهر گرم و خانگی این آینه باعث شده است افراد از تماشای آن لذت ببرند . برای دکوراسیون و زیبا سازی و تزیین راه پله های خانه می توانید از این آینه استفاده کنید و محیط زندگی خود را زیبا تر کنید .

آینه کارت دکو مستطیل

آینه-کارت-دکو-مستطیل

برای ساخت و نیز اجرای این آینه از میله‌ های طلایی و قاب هندسی استفاده می کنیم . با این آینه خارق العاده می توان محیط خانه را زیبا کرد . از این آینه برای تزیین دیوار حمام، اتاق خواب، راهرو و ورودی خانه می توان استفاده کرد . بهتر است برای تزیین پاگرد راه پله از این الگو آینه استفاده کنید و از تماشای آن لذت ببرید .

آینه رودخانه ای

آینه-رودخانه-ای

برای ساخت و اجرای این آینه از متریال چوب و رزین استفاده میشود . این آینه دارای طرح و استایل خاصی است ، شکل رودخانه ای آن را میتوانید به صورت افقی یا عمودی اجرا کنید . نگاه و نیز لمس این آینه تنش های عصبی و نیز استرس شما را کاهش میدهد .

آینه خاتم کاری

آینه-خاتم کاری

این آینه دکوراتیو با خاتم‌ های طلایی خود ، روح هنری خاورمیانه را نشان می دهد . طرح های پیچیده آن در واقع ترکیبی از هنر خاتم کاری ایرانی و اسلامی است . این شی یک اثر هنری است که قادر هستید از آن برای تزیین دیوار خانه استفاده کنید .

آینه کاشی شکسته

آینه-کاشی-شکسته

این آینه زیبا از کاشی‌ های شکسته شیشه‌ ای ساخته شده است . این مدل ظاهری منحصر به فرد و پویا دارد . از این آینه برای برجسته کردن دیوار نیز می توانید استفاده کنید و نمای خانه را زیباتر نمایید . برای دکوراسیون خانه به سبک کلاسیک بهتر است از این آینه استفاده کنید ، برای دکوراسیون و زیبا سازی سرویس بهداشتی بهتر است از این کالا استفاده کنید و ترس را کنار بگذارید .

آینه گلبرگ و زیبایی آن روی دیوار

آینه-گلبرگ

برای ساخت و نیز اجرای این آینه از هنر آرت دکو استفاده میکنیم . این شی بی‌ نظیر با طرح گلبرگ‌ به عنوان یک آینه و هم به عنوان یک اثر هنر دیواری شیک ، قابل استفاده است و قادر میباشد نمای خانه را خاص تر کند .

آینه با الگوی گیاهان

آینه-با-الگوی-گیاهان

برای ساخت و اجرای این آینه از الگوی گل و گیاهان استفاده می شود . داشتن ترکیبی از گلبرگ‌ های آینه‌ ای توخالی ، طرحی زیبا و فانتزی را ایجاد می کند. این شی خاص برای اتاق خواب نوجوان یا هر فضای دیگری مناسب است ، زیرا به تازگی و سر زندگی فضا کمک می کند .

آینه خورشید

آینه-مدل-خورشید برای تزیین دیوار خانه

با استفاده از عناصر طلایی رنگ این آینه را میسازیم . به طور کلی این آینه بیشتر شبیه به تابش نور مستقیم خورشید است ، آینه با طرح خورشید تابان ، محیط زندگی ما را زیبا میکند . این آینه دکوراتیو هم برای محیط‌ های مسکونی و هم تجاری عالی است .

آینه ستاره

آینه-ستاره-ای-برای-تزیین-دیوار

این آینه ها تداعی کننده شکل آسمان است . این شی تزیینی را در فاصله‌ ای کم از یکدیگر قرار دهید و محیط خانه خود را زیبا کنید . حالت فانتزی و توجه به جزئیات باعث شده آینه کوچک ستاره‌ ای همیشه توجه افراد را به خود جلب کند و افراد از تماشای آن لذت ببرند .

آینه تار عنکبوت

آینه-تار-عنکبوت

این آینه با شمایل تارهای عنکبوت ، ظاهری مدرن را به فضا می بخشد . این الگو در میان یک قاب پیچیده از تارهای طلایی قرار گرفته است و ترکیبی از هنر و عملکرد را نمایان می سازد . به طور کلی آینه‌ ای که با شیشه و چوب ساخته شده باشد ، سبکی منحصر به فرد را نمایش می دهد . لازم به ذکر است این آینه می تواند برای برخی سلایق بسیار جذاب و برخی دیگر ناخوشایند باشد .

آینه گل آفتاب گردان

آینه-گل-آفتاب-گردان

با یک آینه دیواری طلایی درخشان کمی آفتاب را وارد فضای زندگی و کار خود کنید . این آینه یک اِلمان ضروری برای همه عاشقان گل آفتابگردان است . ظرافت و جذابیت بالای این مدل آینه دکوراتیو می تواند بدون فکر زیاد ، افراد را برای خرید متقاعد کند .

آینه شبکه ای فلزی

آینه-شبکه-ای-فلزی

یک شبکه هندسی یک آینه گرد را در هسته خود نگه داشته است تا یک شاهکار فلزی ایجاد کند . قطعه‌ ای پویا که به عنوان نقطه کانونی محسوب می شود و افراد را به سرعت به خود جلب می کند . این آینه برای فضای نشیمن انتخابی عالی است و می تواند محیط شما را به صورت معجزه آسایی تغییر دهد .

آینه هشت ضلعی

آینه-هشت-ضلعی-برای-دکوراسیون-دیوار

این آینه هشت ضلعی که با عناصر طلایی رنگ زینت داده شده‌ اند ، از این رو جذابیتی مدرن را تداعی میکند . برای ساختن این مدل آینه دکوراتیو با ظاهری پر زرق و برق از میله‌ های باریک و مستحکم استفاده شده است.

آینه کریستالی

آینه-کریستالی-برای-تزیین-و-دکوراسیون-دیوار-

آینه گرد با این ویترین تزیینی از کریستال‌ های زیبا و درخشان باعث افزایش و انعکاس نور در فضای داخلی می شود . این طرح برای یک دیوار خالی بسیار خیره‌ کننده و زیبا است و قادر است محیط زندگی ما را زیباتر کند .

آینه با برگ زیتون

آینه-با-برگ-زیتون-روی دیوار

کمی زرق و برق از عناصر یونان باستان را به فضای داخلی خود وارد کنید . این آینه برنجی که با برگ‌ های زیتون تزیین شده است ، تجلی زیبایی باستانی است . نه تنها سرشار از انرژی و بازی گوشی است بلکه میتواند بسیار لوکس نیز به نظر برسد.


4.9/5 - (15 امتیاز)

در این مورد مطالب زیر را نیز میتوانید بخوانید !