آینه دکوراتیو و طرح های زیبا برای دکوراسیون

آینه-دکوراتیو-چیست-؟-موارد-استفاده-و-انواع-آن-۲۰۲۲

آینه دکوراتیو یکی از اشیاء های تزیینی برای دکوراسیون و زیبا سازی فضای خانه است . این محصول دارای الگوها و مدلهای مختلف و متعددی است . شما می‌توانید آزادانه یکی از مدلهای خاص این کالا را انتخاب کنید و به وسیله آن محیط زندگی خود را زیبا کنید و از تماشای آن لذت ببرید . تنوع و اشکال مختلف و متنوع این کالا به شما اجازه می دهد آزادانه الگوی مورد نظر خود را انتخاب کنید و با استفاده از این کالا محیط زندگی خود زیبا سازید و از تماشای آن لذت ببرید . در این مقاله ویکی سرا به تشریح الگوهای مختلف آینه دکوراتیو برای دکوراسیون فضا می پردازیم ، با ما همراه باشید .

آینه دکوراتیو و مدل های آن

آینه-دکوراتیو-و-انواع-آن

آینه های تزئینی دکوراتیو زیبایی و جلال خاصی دارند . با استفاده از این وسایل دکوراتیو شما می توانید محیط زندگی خود را خاص کنید و از تماشای این فضا لذت ببرید . بهتر است بدانید با استفاده از این تجهیزات دیوار شما آنتیک تر و پر زرق و برق می‌شود ، با استفاده از این اشیای آنتیک و زیبا شما می توانید روشنایی و زیبایی این فضا را چند برابر افزایش دهید . کمی خلاق باشید و با استفاده از تجهیزات و متریال های پیرامون خود آینه های دکوری را برای دکوراسیون و زیبا سازی محیط زندگی خود بسازید . این تجهیزات از نظر شکل و مدل و حتی کاربرد انواع مختلفی دارند .

شما قادر هستید از استایل های مختلف آن در فضای خانه خود استفاده کنید . از شگفت انگیزترین الگوهای آینه می توان به مدلهای ستاره ای ، کهکشانی ، گل ، اشکال خاص و معاصر اشاره کرد . بهتراست بدانید این تجهیزات در کنار زیبایی خاصی که ایجاد می‌کنند ، محیط زندگی شما را روشن می کند . با استفاده از وسایل تزیینی شما قادر هستید انرژی منفی را از محیط زندگی خود خارج کنید و به جای آن انرژی مثبت را به این محیط وارد کنید . در ادامه دانشنامه به تشریح الگوهای مختلف آینه می پردازیم ، با ما همراه باشید .

انواع آینه دکوراتیو

انواع-آینه-دکوراتیو

آینه یکی از وسایل و تجهیزات فانتزی است ، افراد از دیرباز تاکنون برای تغییر دکوراسیون و زیبا سازی محیط خود از این وسایل دکوراتیو استفاده می کردند . این شی در مجموع نور را در تمام خانه پخش می کند . اگر به دنبال یک دکوراسیون شیک هستید و می‌خواهید یک محیط خاص داشته باشید ، بهتر است از این تجهیزات برای چیدمان خانه خود استفاده کنید . با ما همراه باشید تا با الگوهای جدید و خاص آینه دکوری آشنا شوید .

آینه خورشید تابان

آینه-خورشید-تابان

این آینه دیواری آفتاب سوختگی از هنر دکو ، الهام گرفته شده است . برای اجرا و پیاده سازی این الگو شما به یک آینه گرد کوچک و تکه های مازاد آینه ، سنباده شیشه و قاب آینه نیاز دارید . برای ساخت و اجرای این آینه شما می توانید از شیشه های نوشیدنی استفاده کنید . این الگوی آینه برای خانه هایی به سبک مینیمال بسیار مناسب و کاربردی است . جالب است بدانید این آینه محیط زندگی شما را روشن تر و خاص تر می کند و حس خوبی را به شما منتقل می کند .

آینه دکوراتیو گرد پولکی

آینه-دکوراتیو-گرد-پولکی

اگر ذهن خلاقی دارید و می خواهید آینه های دکوراتیو خاصی را برای خانه خود طراحی کنید ، بهتر است ترس را کنار بگذارید و هر آنچه درون ذهن خود دارید را پیاده سازی کنید . برای اجرا و پیاده سازی این آینه شما تنها به یک آینه گرد بزرگ ، پولک های کریستالی نیاز دارید . ابتدا آینه مورد نظر خود را تهیه کنید و سپس به کمک چسب ، پولک های کریستالی را بر روی سطح کار بچسبانید .

کریستال‌ های زیبا و درخشان باعث افزایش انعکاس نور در فضای داخلی می‌شود . این طرح برای یک دیوار خالی بسیار مناسب است . با این آینه دیواری گرد با قاب کریستال ، کمی جذابیت بوهو یا همان دکوراسیون بوهیمان را به فضای خود اضافه کنید . این آینه دکوری تزیین شده با مهره های نقره ای جذابیت خاصی را ایجاد می کند . این شی را می‌توانید در قسمت ورودی خانه ، ابتدای اتاق نشیمن ، اتاق خواب قرار دهید و از تماشای آن لذت ببرید .

آینه دکوری دیواری مستطیل

آینه-دکوراتیو-دیواری-هندسی-مستطیلی

با این آینه دیواری هندسی مستطیل شکل ، حال و هوای معاصری به هر اتاقی می دهد . این آینه ی زیبا دارای یک قاب مستطیل شکل است . قسمت های خالی این آینه با استفاده از اشکال هندسی مختلف ، دکوراسیون و زیبا سازی شده است . اگر از پیروان دکوراسیون نئوکلاسیک هستید به شما پیشنهاد می کنیم از این آینه برای دکوراسیون و زیبا سازی خانه خود استفاده کنید و از تماشای آن لذت ببرید . بهتر است برای ساخت و اجرای این جنس وقت بگذارید و آن را بدون هیچ عیب و نقصی ایجاد کنید . این آینه را بهتر است در قسمت ورودی خانه نصب کنید .

آینه دکوراتیو شاپرک

آینه-دکوراتیو-شاپرک

برای ساخت و اجرای آینه های دکوراتیو جدید و خاص ، بهتر است دست به کار شوید ، ترس را کنار بگذارید و اشکال مختلف را با هم ترکیب کنید . به طورکلی برای ساخت این آینه شما به یک آینه ی گرد ، میله های مفتولی ، مهره های آهنی کوچک ، چسب و هویه نیاز دارید . ابتدا بایستی طرح را بر روی یک کاغذ پیاده سازی کنیم و سپس اقدام به تولید این کالا کنیم . برای اجرا ابتدا بایستی آینه گرد را تهیه کنید ، میله های مفتولی را به اندازه مورد نظر خود ببرید و بر روی سر این میله ها مهره های فلزی را وصل کنید . حال که میله های شما آماده شده است از یک اسپری رنگ نقره ای استفاده کنید و آنها را رنگ آمیزی کنید ، پس از خشک شدن میله ها به وسیله چسب مخصوص آنها را بر روی آینه خود نصب کنید .

آینه دکوری مخمل

آینه-دکوراتیو-مخمل

اگر از عاشقان کار طراحی و دکوراسیون هستید و می خواهید تجهیزات جدید و خاصی را برای خانه خود ایجاد کنید ، بهتر است ابتدا این کار را در ابعاد کوچک انجام دهید . برای ساخت و اجرای این آینه مخملی شما به یک آینه گرد و مقداری پارچه مخمل نیاز دارید . برای شروع ابتدا پارچه مخمل خود را تهیه کنید و بر روی دایره که از قبل بر روی کاغذ ترسیم کردید ، این پارچه را شکل دهید . بعد از اطمینان از الگوی پارچه ، حالا این کار را بر روی آینه انجام دهید . بهتر است این کار را دو نفره انجام دهید تا نتیجه کار بهتر شود . شما قادر هستید براساس استایل خانه ی خود از الگوهای مختلف پارچه مخمل استفاده کنید .

آینه دکوراتیو گلبرگ

آینه-دکوراتیو-گلبرگ

اگر از طرفداران سبک دکوراسیون وینتج هستید و می خواهید با استفاده از این سبک محیط خود را دکوراسیون کنید ، بهتر است از این الگوی آینه برای چیدمان و زیبا سازی خانه خود استفاده کنید . اشیای کهنه و قدیمی اساس و پایه این سبک دکوراسیون داخلی است . برای اجرا و پیاده سازی این الگوی آینه شما به پارچه های شکل دار ، چسب پارچه ، آینه گرد ، میله های مفتولی و هویه نیاز دارید .

بعد از انتخاب الگوی پارچه ، بایستی آنها را به صورت گلبرگ ببرید . برای پیاده سازی این آینه شما جمعا به 24 گلبرگ ساده و طرح دار نیاز دارید . بعد از بریدن و آماده کردن این پارچه ها ، شما بایستی چسب مخصوص پارچه را بر روی سطح این الگوها بزنید ، بهتر است بدانید این چسب پارچه را مستحکم می کند . بعد از خشک شدن ، هر کدام از آنها را به میله فولادی وصل کنید و آنها را کنار بگذارید . هویه خود را داغ کنید و این اشکال را با نظم خاصی به دور آینه وصل کنید و از تماشای آن لذت ببرید .

آینه کهکشانی

آینه-کهکشانی

آینه کهکشانی یکی از الگوهای پرطرفدار آینه دکوری است . اگر علاقه شدیدی به کار طراحی دارید و می خواهید این شی را برای خانه خود به صورت منحصر به فرد طراحی و پیاده سازی کنید ، بهتر است ترس را کنار بگذارید و اقدام به تولید این کالا کنید . برای اجرا و پیاده سازی این کالا شما به حلقه های گرد فولادی ( در ابعاد مختلف ) ، آینه گرد نیاز دارید .

قبل از هر اقدامی یک برگه طراحی ، مداد سیاه بردارید و شکل مورد نظر خود را بر روی برگه طراحی و پیاده سازی کنید . حالا که از الگوی خود مطمئن شدید حالا نوبت آن است که این کالا را بسازید . برای اجرای این کار ، ابتدا بایستی چند میله فولادی گرد را تهیه کنید . برای اتصال این میله ها به یکدیگر ، بهتر است از هویه استفاده کنید . حال که میله ها به یکدیگر متصل شده اند آینه خود را درون این شکل خاص قرار دهید و از تماشای آن لذت ببرید .

آینه دکوراتیو گیاه

آینه دکوراتیو گیاه

اگر از عاشقان طبیعت هستید و دوست دارید از آینه ها برای دکوراسیون و زیبا سازی خانه خود استفاده کنید ، بهتر است بدون هیچ تردیدی این الگوی آینه را انتخاب کنید و از تماشای آن لذت ببرید . جالب است بدانید ، این آینه به متریال خاصی نیاز ندارد . برای اجرای این الگو آینه، شما بایستی ابتدا طرح گیاه خود را بر روی برگه پیاده سازی کنید و سپس آن را به تراشکار شیشه بسپارید . بهتر است تا جای امکان از آینه رنگی برای پیاده سازی این آینه ها استفاده کنید .

آینه دکوری ساحلی

آینه-دکوری-ساحلی

اگر عاشق دریا و ساحل هستید و می خواهید از این الگو در محیط خود استفاده کنید ، ترس را کنار بگذارید و اقدام به تولید این کالا کنید . برای اجرا و پیاده سازی این آینه شما به چوب های نازک ، صدف ، ستاره دریایی نیاز دارید . همان طور که در بالا اشاره کردیم ، بهتر است قبل از هر اقدامی طرح مورد نظر خود را بر روی یک کاغذ طراحی ترسیم کنید . پیروی از این کار حس خوبی را به شما منتقل می کند ؛ به تعبیری قبل از اتمام کار از نتیجه آن مطمئن هستید .

آینه الگو ماه

آینه-الگو-ماه

بسیاری از افراد به آسمان و کهکشان های آن علاقه شدیدی دارند ، جالب است بدانید ، این افراد با کمی خلاقیت و ابتکار می‌توانند این الگو را در خانه خود پیاده سازی کنند و از تماشای آن لذت ببرند . برای اجرای این الگو شما به یک آینه گرد ، مقداری سیمان و گچ نیاز دارید ، قبل از هر اقدامی ، بهتر است این الگو را بر روی مقوا ترسیم کنید و سپس آن را بر روی آینه اجرا کنید . برای شروع بایستی آینه را زیر دست خود قرار دهید و با استفاده از کاردک الگوی مورد نظر را ترسیم کنید . به طور کلی تماشای این سبک آینه حس خوبی را به شما منتقل می کند .

آینه دکوراتیو پازلی

آینه-ای-دکوراتیو-پازلی

یکی از الگوهای پر طرفدار آینه برای دکوراسیون و زیبا سازی خانه ، آینه پازلی است . بهتر است ابتدا یک قلم و برگه بردارید و الگوی مورد نظر و میزان مساحت آن را ترسیم کنید . بعد از اطمینان از الگوی نهایی حالا نوبت به اجرای کار می رسد . بهتر است بدانید استفاده از تکه های آینه در کنار هم مانند پازل محیط خانه شما را زیبا و خاص می کند . این الگو را می توانید در طرح ها و ابعاد متفاوت اجرا و پیاده سازی کنید . کمی خلاقیت داشته باشید و فضا را از حالت کسل کنندگی خارج کنید . با تکه های آینه طرح های هنری ایجاد کنید و از تماشای آن لذت ببرید .

آینه گرد چوب پنبه

آینه-گرد-چوب-پنبه

کمی خلاق باشید و از اجرای الگوهای جدید و زیبا نترسید . جالب بدانید تنها نیاز نیست از اشیای گران قیمت برای دکوراسیون و تزیین آینه خود استفاده کنید ، بلکه می توانید با استفاده از وسایل دم دستی آینه دکوری خود را تزیین کنید و از تماشای آن لذت ببرید . برای اجرا و پیاده سازی این آینه شما به مقداری چوب پنبه ، رنگ ، چاقو و آینه گرد نیاز دارید . برای شروع بایستی چوب پنبه ها را به وسیله چاقو از وسط به دو قسمت مساوی تقسیم کنید . حال این چوب پنبه را بر روی روزنامه قرار دهید و با رنگ دلخواه آنها را رنگ آمیزی کنید . بعد از خشک شدن چوب پنبه ها ، آینه را زیر دست خود قرار دهید و سپس به ترتیب این ماده را به دور آینه بچسبانید . تماشای این آینه حس خوبی را به شما منتقل می کند .

آینه دکوری جنگل

آینه-دکوراتیو-جنگل

اگر از دوستداران طبیعت هستید و تماشای آن حس خوبی را به شما منتقل می کند ، بهتر است از این الگوی آینه برای دکوراسیون و زیبا سازی خانه خود استفاده کنید و از تماشای آن لذت ببرید . برای اجرا و پیاده سازی این آینه شما به یک آینه بیضی ، رزین ، مجسمه پرده نیاز دارید . برای شروع آینه را زیر دست خود قرار دهید ، تنها اطراف آینه را خالی بگذارید و الباقی آن را با پارچه بپوشانید .

ماده رزین را زیر دست خود قرار دهید و به وسیله یک کاردک آن را بر روی سطح آینه بزنید . این کار را چند بار انجام دهید تا سطح مورد نظر را به دست بیاید . حال که سطح کار خشک شد ، بهتر است قبل از خشک شدن کامل ماده رزین مجسمه های پرده را بر روی سطح کار قرار دهید و آنها را محکم کنید . بعد از خشک شدن کامل سطح حالا نوبت رنگ زدن سطح کار است ، بایستی رنگ مخصوص را بردارید و آن را بر روی سطح کار اجرا کنید .

آینه دکوراتیو آبشاری

آینه-دکوراتیو-آبشاری

شاید به جرات بتوان گفت آینه آبشاری یکی از ظریف ترین، زیباترین و بی نظیر ترین آینه ها برای دکوراسیون خانه است . بهتر است قبل از هر اقدامی الگوی آینه خود را انتخاب کنید و سپس اقدام به تولید و پیاده سازی این الگوی خاص کنید . آینه های آبشاری دارای مزیت ها و خواص مختلف و متفاوتی هستند . بهتر است بدانید برای طراحی و دکوراسیون آپارتمان های کوچک می توانید از این الگوی آینه استفاده کنید و محیط زندگی خود را خاص و زیبا کنید و از تماشای آن لذت ببرید .

با استفاده از این آینه ها ، آرامش را به محیط زندگی خود وارد می کنید . طبق نظر روانشناسان این آینه ها قادرند حال روحی افراد را بهبود ببخشند و از طرفی بیماری روحی مانند افسردگی را درمان کنند . به طور کلی اگر عاشق کار طراحی هستید و می خواهید فضای خانه خود را آزادانه چیدمان و دکوراسیون کنید ، بهتر است این الگو را انتخاب کنید .

آینه گرد به سبک صنعتی با روکش گالوانیزه

آینه-گرد-به-سبک-صنعتی-با-روکش-گالوانیزه

اگر از عاشقان دکوراسیون روستیک هستید و تماشاکردن و لمس متریال های پایه حس خوبی را به شما منتقل می کند . ابتدا ابعاد آینه خود را در نظر بگیرید و اقدام به خرید آن کنید . حال سطل آهنی خود را زیر دستتان قرار دهید ، با استفاده از چسب آینه را درون سطل محکم کنید . بهتر است بدانید این آینه یک جواهر صنعتی است . متریال به کار رفته برای ساخت و اجرای این آینه ، دوستدار محیط زیست است و به هیچ وجه به آن آسیب نمی زند .

نتیجه گیری

اگر مقاله ویکی سرا را از ابتدا دقیق و اصولی مطالعه کرده باشید ، حتما با الگو و مدلهای مختلف آینه دکوراتیو آشنا شده اید . بهتر است بدانید این آینه ها به شما اجازه می دهد هر آنچه در ذهن خود دارید را پیاده سازی و اجرا کنید و از تماشای آن لذت ببرید . حالا نوبت شما است که بر اساس نظر و سلیقه خود یکی از آینه های دکوراتیو را انتخاب کنید و محیط زندگی خود را زیبا کنید . اگر فرد خلاقی باشید و از قدرت تخیل بالایی برخوردار باشید ، می توانید الگوی جدیدی را برای محیط زندگی خود خلق کنید و از تماشای آن لذت ببرید .


5/5 - (12 امتیاز)